• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Aloha

Użytkownicy
  • Zawartość

15
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

Aloha last won the day on 4 Luty 2017

Aloha had the most liked content!

Reputacja

1 Licznik lajków.

O Aloha

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Wydaje mi się, że chodzi o przepływ elektronów - w fazie jasnej fotony padają na PS 2 i z niego wybijają elektrony, które są wychwytywane przez przenośniki elektronów i trafiają do PS 1, z którego fotony też zostały wybite. Tylko że elektrony z wody uzupełniają lukę w PS2, po to zachodzi fotoliza, a elektrony z PS2 płyną do PS1,żeby uzupełnić lukę, a nie z wody do PS1
  2. Nie mam pojęcia, jak rozwiązać to zadanie
  3. Cześć, trafiłam na problematyczne dla mnie zadanie maturalne z biologi z maja 2014. Jest to zadanie nr 28: u kotów jedna para alleli( B i b) warunkująca barwę sierści jest sprzężona z płcią. Ruda barwa sierści jest warunkowana przez allel B(X^B), natomiast barwa czarna - przez allel b (X^b). Osobniki heterozygotyczne mają barwę szylkretową(część włosów jest czarnych, część rudych) a) ustal, jaka barwę sierści miał samiec, jezeli wsrod jego potomstwa z rudą samica jedno kocie jest szylkretowe, a troje kociąt rudych. Zapisz genotyp i fenotyp tego samca. ---> tutaj doszłam do tego, ze samiec ma genotyp X^b Y, a jego sierść jest czarna b) podaj płeć rudych kociąt w miocie. c) wyjaśnij, dlaczego wsrod potomstwa tych kotów nie pojawiają sie szylkretowe samce. Ustalilam, ze samica musi miec genotyp X^BX^B, bo gdyby miała X^BX^b, byłaby szylkretowa. Zrobiłam krzyżówkę samicy i samca, i wyszło mi, ze urodzą sie 2 rude koty i 2 szylkretowe, a z treści wynika, ze maja byc 3 rude i jeden szylkretowy :((( co robie zle?
  4. Doczytalam, bardzo dziękuję
  5. Cześć, mam zadanie, w ktorym muszę narysować wzory przestrzenne obu enancjomerów, tylko nie wiem, jak... Czy to jest obojętne, któryatom umieszczę przed płaszczyzną, a który za? Bardzo prosze o szybka odpowiedz, będę miec z tego sprawdzian, a nie wiem, jak to robic
  6. Cześć, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić crossing - over, od czego zależy, czy zachodzi, czy nie? Między jakimi chromosomami zachodzi? Dziękuję z góry!!!
  7. Zmieszano 10 cm3 pewnego weglowodoru z 40 cm3 tlenu. W wyniku reakcji spalania objetosc wytworzonych par i gazów w przeliczeniu na warunki normalne wynosiła 50 cm3. Po oziębieniu do temperatury początkowej objetosc gazów zmalała do 30 cm3, po przepuszczeniu przez wodę wapienną - do10 cm3. Jaki jest wzor czasteczkowy spalonego weglowodoru?
  8. Hej, nie ma takich uczelni medycznych, ktore nie biorą pod uwage chemii.. Ewentualnie fizyka roz. zamiennie z matma roz.(np Warszawa, Kraków), ale chemia i biologia to zdecydowana podstawa w punktacji podczas rekrutacji na studia. Kierunki medyczne sa zbyt zaawansowane, zeby brać pod uwage mature podstawowa(ktorej od 2 lat nowe roczniki i tak juz zreszta nie mogą zdawać ).
  9. Hej, mam pytanie odnośnie struktur komórkowych - w książce Wiśniewskiego przeczytałam, ze organella mogą byc otoczone jedna lub dwiema błonami(i takie struktury nazywa sie organellami). Zatem to, co jest w cytosolu, pomiedzy błonami poszczególnych organelli, jak np. Rybosomy (nie mam na mysli centrioli ani innych elem. cytoszkieletu), nie jest juz organella?
  10. Cześć, wlasnie zaczynam powtórki przedmaturalne z biologii i poszukuję konkretnych zagadnień z genetyki, ktore trzeba dokładnie opanować, zeby dobrze radzić sobie z zadaniami z tego działu moze ktos z Forumowiczów ma je gdzies spisane i sie podzieli?
  11. Bardzo proszę o pomoc w zadaniu 826 - dlaczego w tabelce "prawda-fałsz" drugie i trzecie jest "fałsz"? I o co chodzi w podpunkcie czwartym tabeli? Z góry bardzo dziękuję
  12. Naprawdę nikt nie pisał???
  13. Hej, czy jest na Forum ktoś, kto pisał kiedykolwiek maturę probna z NE i moze mi doradzić, jak mam się do niej przygotować i z jakich źródeł się uczyc? Czy to ma byc podrecznik wlasnie NE?
  14. Hej, poszukuję starego repetytorium PWN, ktore juz niestety wycofano ze sprzedaży bardzo mi na nim zalezy, jesli ktos ma na sprzedaż, to chętnie kupie szukałam w sieci i rożnych księgarniach, ale wszędzie jest juz niedostępna Repetytorium. Chemia Małgorzata Krzeczkowska, Joanna Loch
  15. Hej, jestem nowa na forum, ale szukam tu jakiś rad czy podpowiedzi... Chodzi o chemię w szkole - mam wrażenie, ze wyglada zupelnie inaczej niz ta wykładana przez świetnego chemika na zajeciach dodatkowych, na ktore chodzę bardzo staram się miec dobre stopnie i jednoczesnie dobry wynik z matury, ale to chyba niemożliwe, nie wiem... Jak na testach pisze rownania zgodne z prawda i tym, jak przebiegają, to moja nauczycielka robi oczy jak 5 zł i twierdzi, ze takie reakcje nie istnieją :/ juz mi rece opadają, bo jestem naprawdę ambitna(moze aż za), a tu ciagle dostaje z testów 3(!) moze ktos z Was jest/był w podobnej sytuacji? Nie wiem, co mam robic, zeby miec lepsze oceny i wyższa srednia, liczę na rady od Was, pozdrawiam :*
Partnerem serwisu są: Karty Plastikowe | Optymalizacja zus | Więcej informacji o kartach www.plastkart.pl