• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

andrewgiant

Użytkownicy
  • Zawartość

98
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

2

andrewgiant last won the day on 29 Styczeń 2016

andrewgiant had the most liked content!

Reputacja

7 Licznik lajków.

O andrewgiant

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Mam pytanie odnosnie zadan typowych(albo nie) z chemii fizycznej, jezeli chodzi o szybkosc reakcji, chodzi mi o zadania w ktorych mamy podana stala szybkosci reakcji, stezenie substratu od ktorego zalezy szybkosc no i oczywiscie rownanie kinetyczne, a polecenie brzmi zeby podac ilosc moli substratu po np. 3 sekundach trwania reakcji. Znam dwa sposoby liczenia tego zadania, z uzyciem logarytmu naturalnego i powiedzmy "schodkami". Ta z logarytmem naturalnym jest wedlug mnie prawidlowa, ale niosiagalna na maturze, a ta ze schodkami wedlug mnie jest niepoprawna, bo przeciez reakcja biegnie ciagle, a nie przez sekunde, potem staje i znowu przez sekunde i znowu staje itd. Czy gdy pojawi sie takie zadanie na maturze, mam to liczyc w ten sposob? tj.: A + B ---> AB v = k * CA [A] = 1 , k = 0,1 s^-1 Wyliczam z tego v i po prostu odejmuje od [A] v, ktore wychodzi mi po kazdej sekundzie dosw.
  2. musi byc pochodna propanolu
  3. Z oke spoko zadania procz tego akademickiego z buforow, nigdy w zyciu nie dadza liczenia z buforow na majowej. Jeszcze 2 miechy, ja czuje glod w cholere, juz bym usiadl do tych arkuszy(zwlaszcza z chemii). Co ma byc to bedzie!
  4. Siema, interesuja mnie arkusze od 2010 do 2015 roku z Tutora wraz z odpowiedziami. Z tego co widze na bioloku zostaly one usuniete ze zbioru, wiec licze, ze jakas dobra dusza podesle, bo nie sciagnalem arkuszy na czas. Przegladalem chomiki i znalazlem chyba 2 arkusze bez odpowiedzi, fajnie jakby ktos mogl przeslac caly komplet. Mozna pisac w temacie albo na pw. Dzieki z gory.
  5. Material czy powtorki ?
  6. Ale co ma wyjsc 1:1, nie kumam?? Kc= 9 stezenie H2O oznaczasz jako X i piszesz wyrazenie na stala Kc = CO2 * H2/ CO * H2O Po podstawieniu wartosci stezen: 9 = 6,3 * 12,9/ 0,3x ===> 2,7x = 81,27 ===> x= 30,1 ===> stezenie rownowagowe pary wodnej 30,1 mol/dm^3 I tyle
  7. kwas HY jest kwasem mocniejszym co widac po stalej dysocjacji, regula jest taka, ze kwas mocniejszy wypiera kwas slabszy z jego soli. W drugim przypadku mamu sol kwasu HY czyli mocniejszego, na ktora dzialamy kwasem HX czyli kwasem slabszym, kwas slabszy nie wybiera kwasu mocniejszego.
  8. 0,472/ 40 = 0,0118 m/M = n nie: m*M = n Cm = 0,0118/0,186 = 0,06 mol/dm^3 [OH-] = 0,6 * 10^-1 = pOH = 1,22
  9. Wstaw zdj tego zadania z informacja
  10. zapisz B jako X, wiesz ze musi przereagowac tyle samo B ile A czyli 1,6 przereaguje i powstanie 1,6 C i D. Rownowagowa mieszanina powinna wygladac tak: C=D= 1,6 , A=0,4 i B = x-1,6(albo x + 0,4), podstaw pod wzor na Kc i wyjdzie, ze uzyto 8 moli B.
  11. A na co komu przepraszam w dzisiejszych czasach wartosciowosc?
  12. http://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Informatory/2015/MATURA_2015_Wybrane_wzory_i_sta%C5%82e_fizykochemiczne.pdf Strona 3, powodzenia
  13. Do organy, wystarczy Ci zwykly podrecznik z nowej ery, lepszy niz operonu moim zdaniem(mam oba)
  14. poradzilem sobie bez niego, trzeba tylko wiedziec czego sie uczyc
  15. Obie, napisales, ze NaOH uzyto w nadmiarze wiec skoro nie przereagowal calkowicie to co sie z nim stalo? Uciekl sobie z ukladu? Al(OH)3 jest amfoteryczny, gdy powstanie wejdzie w reakcje z NaOH tworzac: Al(OH)4^- albo Al(OH)6^3- i w obserwacjach nalezy napisac, ze wytraca sie osad, ktory pod wplywem nadmiaru zasady rozpuszcza sie. Sory, ze odkopuje, ale warto to bylo wyjasnic mysle. Ps. Na zlota lopate jeszcze chyba nie zasluzylem