• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Antonina

Użytkownicy
  • Zawartość

14
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Antonina

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Mam problem z takim zadaniem: Aby oszacować odległość statku lecącego na Księżyc od celu podróży użyto soczewki skupiającej, za pomocą której wytworzono ostry obraz Księżyca na ekranie. Zmierzono odległość soczewki od ekranu oraz średnicę obrazu Księżyca na ekranie – uzyskano wyniki odpowiednio: 30 cm oraz 10 mm. Odległość soczewki od ekranu oraz średnicę obrazu Księżyca zmierzono tradycyjną linijką (podziałka z centymetrami i milimetrami). Oszacuj maksymalną niepewność wyznaczenia odległości statku do Księżyca, przyjmując najbardziej niekorzystny przypadek odczytu wyników pomiarów. Wskazówka: oblicz najmniejszą i największą odległość statek – Księżyc, jeżeli pomiarów dokonano przedstawioną linijką. Załóż, że średnica Księżyca jest znana bardzo dokładnie. Nie wiem, dlaczego wciąż wychodzi mi inny wynik niż w odpowiedziach. Proszę o pomoc.
  2. Hej! Jak to jest na studiach medycznych? Czy są ciekawe wykłady, ćwczenia, koła itp.? Czy tylko uczenie się z książek w domu? Ile średnio trwają zajęcia dziennie? Ile jest w zwykły dzień czasu wolnego?
  3. Obojętnie.
  4. Jak mogę wyizolować kwas mrówkowy? Jakie substancje i sprzęt będą mi potrzebne?
  5. Co sądzicie o tym:http://allegro.pl/mikroskop-xsp-136-bino-40-1600x-chorzow-i5220137796.html ?
  6. Jest jakiś dobry mikroskop studencki na allegro w cenie 400-1000 zł, najlepiej PZO?
  7. Mieszkam w Małopolsce, przy granicy ze Śląskiem.
  8. Gdzie mogę to wszystko kupić?
  9. Chcę je testować na roślinach i grzybach, może na bakteriach. Chcę też izolować z nich związki organiczne. Chciałam też zbadać wpływ pleśni na roślinę itp.
  10. Hej! Chciałabym zrobić u siebie laboratorium biologiczno-chemiczne (chcę się zajmować chemią organiczną, wpływem różnych substancji na organizmy, izolowaniem związków itp.). Jakie wyposażenie będzie mi potrzebne?
  11. Hej! Jakie mieliście tematy prac badawczych na OB?
  12. Nie startuję w tym roku (za młoda jestem ), ale chcę zacząć się przygotowywać już teraz, żeby zdąrzyć. Dużo roboty z tym będzie.
  13. Hej! Zastanawiam się nad tematem pracy badawczej na OB. Wymyśliłam: a) Wpływ substancji 1,2,3,4,5 na jakąś roślinę. b) Opis zmian biocenozy obszaru w ciągu pewnego czasu. c) Coś z allelopatią (tylko nie mam pomysłu do końca, jakie rośliny). d) Wpływ pewnej działalności człowieka na zmianę roślinności pewnego obszaru. Jak sądzicie, który tamat najlepszy? Czy może lepiej pomyśleć nad czymś innym?) ( Nie podawałam nazw organizmów, gdyż jeszcze muszę to przemyśleć, podobnie z okresem i obszarem.)
  14. Hej! Chciałam przeprowadzić doświadczenie podlewając roślinę różnymi substancjami i zobaczyć wyniki ( np. cukier, bo dzięki pożywieniu może będą lepiej rosł. Czy to jest dobre na poziomie gimnazjum, czy zbyt dziecinne?