• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Anvik

Użytkownicy
  • Zawartość

58
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

3

Anvik last won the day on 24 Maj 2013

Anvik had the most liked content!

Reputacja

4 Licznik lajków.

O Anvik

• Tytuł

• Urodziny 22.05.1992

Informacje profilowe

1. Alderon proszę oto reakcje: CH3CH2OH + HCl--> CH3CH2Cl + H2O CH3CH2OH + NaOH --nie zachodzi--> No akurat naginasz tutaj troszeczkę moje słowa Przesadzasz trochę, nie chodzę do przedszkola, może nigdzie nie wykładam ani nie pracuję w branży ale wiem co to estryfikacja i chyba mogę założyć że każdy stały bywalec na tym forum to wie jesteś pewien że alkoholany dysocjują?
  2. DMchemiku nie mogę się zgodzić z tym że alkohole to kwasy! Fenole są kwasami ale moim zdaniem alkoholom bliżej jest do zasad gdyż reagują z kwasami a nie reagują z zasadami
  3. 8. Z podanych substancji wybierz te, które rozpuszczone w wodzie ulegną dysocjacji jonowej. Zapisz dla nich odpowiednie równania reakcji dysocjacji. CuO, Ca(OH)2, NO, MgCl2, Fe2O3, HNO3 Ca(OH)2<=>CaOH++OH- CaOH+<=>Ca2+ + OH- MgCl2 <=> MgCl+ + Cl- MgCl+ <=> Mg2+ + Cl- HNO3<=> H+ + NO3- 9. Uzupełnij następujące równania reakcji dysocjacji jonowej soli: a) CuCl2 ..... + ..... Na+ + HCO3– c) K2SO4 ..... + ..... d) .......... Al3+ + 3 NO3– Coś chyba za mało tutaj..? 10. Wodny roztwór słabego kwasu jednoprotonowego zawiera 0,2 mola jonów H+ i 2 mole niezdysocjowanych cząsteczek. Oblicz stopień dysocjacji tego kwasu. alfa=9,1% 11. pH pewnego roztworu wynosi 2. Z podanych substancji podkreśl te, które mogłyby się znajdować w tym roztworze. KCl, HCl, NaOH, Ba(OH)2, H2SO4, Na2SO4 12. Pojęciom oznaczonym liczbami przyporządkuj odpowiednie zapisy oznaczone literami. 1. hydroliza a) H+ + OH– H2O 2. zobojętnianie CO 3. strącanie osadów c) Fe2+ + 2 H2O Fe(OH)2 + 2 H+ 4. odczyn kwasowy roztworu d) [H+] = [OH–] 5. pH roztworu e) CuSO4 Cu2+ + SO42– 6. stopień dysocjacji f) [H+] < [OH–] 7. dysocjacja jonowa g) [H+] > [OH–] 8. odczyn zasadowy roztworu h) Pb2+ + S2– PbS 9. odczyn obojętny roztworu i) α = • 100% j) na przykład 4 1- hydrolizy nie jestem w stanie się doszukać 2-a 3-c 4-g 5- pH roztworu też... 6-i 7-e 8-f 9-d 13. Uczniowie określali pH roztworów następujących substancji: HCl, KOH, Na2SO4, CuCl2, K2CO3. Wyniki umieścili w tabeli. Który z uczniów poprawnie wykonał zadanie? Substancja Uczeń HCl KOH Na2SO4 CuCl2 K2CO3 I pH = 5 pH = 6 pH = 7 pH = 10 pH = 6 II pH = 10 pH = 6 pH = 8 pH = 3 pH = 12 III pH = 2 pH = 8 pH = 7 pH = 4 pH = 9 IV pH = 1 pH = 10 pH = 10 pH = 5 pH = 4 14. Rysunek przedstawia schematy doświadczeń. HCl HCl HCl HCl + + + + K2S KOH KCl K2CO3 W którym przypadku zaszła reakcja zobojętniania? Napisz równanie tej reakcji: cząsteczkowo, jonowo i jonowo w sposób skrócony. 1) HCl + KOH -> KCl + H2O 2) H+ + Cl- + K+ + OH- -> Cl- + K+ + H2O 3) H+ + OH- -> H2O 15. Do probówek z wodą wprowadzono substancje: BaCl2 Pb(NO3)2 NO NH3 SO2 W której poziomej kolumnie w tabeli prawidłowo przedstawiono stężenie jonów? Nie mam pojęcia o co ci tu chodzi(za mało danych). Chętnie ci to wszystko napisze ale przedstawiłeś to w zbyt(dla mnie) nieczytelny sposób... Może lepiej by było jak byś tu wkleił kserówkę albo jakiś zdjęcie tych zaadań?
  4. Zadzwonić nie zaszkodzi ale jak jesteś z jakiegoś większego miasta(pow 200 tyś. mieszkańców) polecam poszperać w antykwariatach
  5. Poczułem się trochę zażenowany ale podtrzymuje to co mówiłem wcześniej i postaram się upolować zdjęcie
  6. Czesć DMjunior?
  7. http://allegro.pl/butelka-spirytus-rektyfikowany-polmos-1-litr-i2288311038.html Na allegro jest litr za 10zł do tego trzeba uwzględnić to że jak jakiś towar zupełnie nie schodzi(np. ubrania) to sprzedaje się go albo po cenach hurtowych albo produkcyjnych(np. outlety) . Jestem pewien że to był spirytus(no może wódka) bo alkohole znajdują się zaraz przy kasach( chyba że postawili tam denaturat obok Finlandii...) a u nas w cieniu jasnej góry panuje taki niepisany zwyczaj że nawet jak jest 5 osób i nic nie robi to 2 kase otwierają jak w jednej kolejce stoi czasami po 20 osób(nie przesadzam) więc oprócz tego że rzadko kupuję w biedronce to z nudów można zwrócić uwagę na cenę połowy asortymentu...
  8. Widziałem coś podobnego na pogromcach mitów. Zasada podobna tylko temperatury skrajnie odmienne(chodziło o to czy do stopionego ołowiu można wsadzić palec bez poparzenia jeżeli był wilgotny) . Mit został potwierdzony bo okazało się że warstwa gazów stanowiła idealną izolację oczywiście na 1-2 sekundy zanim całkiem wyparowała. Znalazłem tylko wersję angielską ale i tak polecam bo fajnie i prosto wyjaśnili całe zjawisko Masz rację zamarzająca woda w komórkach rozrywa ja i trwale niszczy ale chyba cały problem tutaj tkwi w tym czy przez tak krótki czas zamarzła tylko warstwa śluzu czy też żywe komórki bo jeżeli DMchemik ma na myśli coś analogicznego do tego na pogromcach to mogła przeżyć. A maże by przeprowadzić doświadczenie które by rozwiało wszelkie wątpliwości? I za tak i za nie są argumenty
  9. Mówiłem o: 1) około 0 stopni dla człowieka 2) kilkunastu minutach w takiej wodzie dla stałocieplnego(zmiana temperatury jest o wiele groźniejsza niż dla zmiennocieplnej rybki która np w europie musi przeżyć w takiej wodzie po kilka miesięcy) 3) na filmiku to góra 3 sekundy dla rybki nie chcę się kłócić ale wydaje mi się że ona mogła naprawdę to przeżyć
  10. CO+2H2-->CH3OH A tego raczej nie polecam próbować ani do silnika ani doustnie ale za to mam dobrą radę... ostatnio(2-3 miesiące) w biedronce(ten market z najwyższą jakością) mój wzrok przykuł spirytus w cenie 6zł za 1L i tak będzie chyba najtaniej. A na tym forum prowadzimy tylko rozważania teoretyczno-naukowe na temat nowych ekologicznych paliw odnawialnych
  11. A myślałeś o norwegii, tam rynek jest 10 razy bardziej chłonny niż w niemczech, zarobki są troszke lepsze a języki w sumie bardzo podobne(zdaje mi się że norweski jest najbardziej podobny do niemieckiego)
  12. to proponuje żeby ktoś zaczął od początku bo pajdurka to raczej już nam nie powie rozwiązania(1post)
  13. Masz rację ale z drugiej strony jeśli androidyczne kończyny są już standartem dla żołnieży USA to ile czasu zajmie zanim to dojdzie nawet do naszego ludowego kraju
  14. Ale tak w sumie po co męczyć się z celulozą... prawda pewnie i są nawet jakieś katalizatory na to ale... etanol to etanol i nieważne jak się go otrzymało dlatego proponuję zwykłe drożdże, trochę cukru i szczelne naczynie. Powinno wyjść tanio, nie tak smacznie, a na pewno bedziesz mógł sobie pośmigać
  15. Cześć gdzie tu niby jest jakaś galeria?