• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

chemia

Użytkownicy
  • Zawartość

122
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

chemia last won the day on 19 Grudzień 2012

chemia had the most liked content!

Reputacja

1 Licznik lajków.

O chemia

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Wiesz co w tych czasach to raczej nie w laboratorium, tylko bardziej w jakiś projaktach naukowych. Tylko może być Ci ciężko chemia w tych czasach kuleje moim zdaniem.
  2. Cześć!
  3. Co się dzieje na tym świecie? Czy to wogóle jest normalne? To nie przeróbka:
  4. Witam, Przygotowałem liste barwy płomieni dla osób zdających mature. Na pewno komuś się to przyda. Lit - ciemnoczerwony K - fioletowy Na - żółty B - zielony Ba - zielonozółty Ca - ceglastoczerwony Cu - niebiesko-zielony Sr- karminowy Jeżeli ktoś się orientuje czy do matury potrzeba więcej proszę o dopisanie
  5. No tak dobrze, zauważyłeś. To może być w sumie dwuznaczna odpowiedź tak jak ja napisałem. Z biegiem czasu patrzenie na pewne sprawy się zmienia. Mój chemiczny punkt widzenia widzę powoli kształtuje jakąś wartość Oby mi się udało trafić na zadania na maturze z chemii
  6. Jeżeli ktoś by potrzebował to zapisuje sprawdzone reakcje miedzi z kwasem azotowym V: Ze stężonym kwasem azotowym V miedź reaguje: Cu + 4HNO3 (stężony) --> Cu(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O Z rozcieńczonym kwasem azotowym(V) miedź reaguje: 3Cu + 8HNO3 (rozcieńczony) --> 3Cu(NO3)2 + 2NO + 4H2O Pozdrawiam
  7. Witam, proszę o pomoc w zadaniu: ,,Zaprojektuj doświadczenie w którym wykażesz, który metal jest bardziej aktywny cynk czy nikiel. W tym celu narysuj schematyczny rysunek doświadczenie, napisz obserwacje oraz sformułuj wniosek." Mój pomysł: Przygotujemy ogniwa galwaniczne i do tego potrzebne nam będzie: Ni,Ni(NO3)2, Zn, Zn(NO3)2 Łączymy to i w tym przypadku zauważymy, że płytka z cynkiem zacznie się roztwarzać a płytka niklowa zacznie się osadzać. Czyli cynk jest anodą a nikiel katodą. Odpowiedź bardziej aktywnym metalem jest Cynk ponieważ jest anodą i się roztwarza. Proszę o sprawdzenie
  8. Nie mylisz sie Patryku
  9. Genetyka to hardkor... trudno i tak ją ogarnąć w liceum
  10. Zmieszano 10 cm3 roztworu azotanu (V) srebra o stężeniu 0,02 mola/dm3 z roztworem chlorku sodu o takiej samej objętości i stężeniu. Oblicz iloczyn stężeń kationów srebra i anionów chlorkowych w otrzymanym roztworze po zmieszaniu roztworów wyjściowych oraz na tej podstawie napisz, czy wytrąci się osad chlorku srebra, Iloczyn rozpuszczalnościAgCl w temperaturze 25 C wynosi 1,56∙10-10. Rozwiązanie: AgNO3 + NaCl ---> AgCl + NaNO3 V= 10cm3 = 0,01dm3 Cm= 0,02mol/dm3 Cm = n/Vr [Ag+] = [Cl-] n = 0,01 x 0,02 = 0,0002 mol AgNO3 AgNO3 --> Ag+ + NO3- Cm = 0,0002 mol / 0,01 + 0,01 = 0,01 mol/dm3 Wychodzi, że: [Ag+] = 0,01 mol/dm3 [Cl+] = 0,01 mol/dm3 Obliczam iloczyn stężeń: I = 0,01 x 0,01 = 10-4 Poradzicie mi co mam zrobić dalej?
  11. zadanie ze zbioru Pazdro. 11.76 Obliczyć masę wody rozłożonej podczas elektrolizy wodnego roztworu H2SO4 prądem o natężeniu 5A, w ciągu jednej godziny. Robię równania, używam wzoru Me= Mm*I*t/z*F jednak wychodzi mi zły wynik ;/
  12. Opisać czynności doświadczalne,jakie należy wykonać,aby stwierdzić,który z metali jest reaktywniejszy : tantal czy wolfram. Proszę o pomoc
  13. Czy za pomocą reakcji z wodorotlenkiem miedzi (II) przebiegającej w podwyższonej temperaturze można odróżnić glukozę od fruktozy? Nie można ponieważ w obydwu probówkach powstanie ceglasto czerwony osad.
  14. A mogłbyś przedstawić krzyżówkę genetyczną tej możliwośći?
  15. Usuwane są w śledzionie