yokokiko

Co chcielibyście robić po szkole?

24 posts in this topic

Gdybym miała jeszcze raz wybierać, wybrałabym zagranicę. Kolega który chodził ze mną do podstawówki, potem poszedł do zawodówki budowlanej. Wszyscy się z niego śmiali bo cała reszta wybierała się do LO. Spotkałam go niedawno i okazało się, że zarabia on teraz w sezonie remontowo-budolanym 4 razy więcej niż ja.

0

W tej chwili studiuję i też wam to polecam.Ja studiuję programowanie i już zarabiam ok 5 tys miesięcznie.Pamiętajcie by wybrać kierunek który lubicie a będzie wam łatwo szło...

Pozdro

:D

0

Pamiętajcie by wybrać kierunek który lubicie a będzie wam łatwo szło...

Całkowicie się z Tobą zgadzam! Ile jest prawdy w Twojej radzie widze na codzień...

Co po szkole? studia, oczywiście. Gdybym teraz wybierała studia, wybrałabym uczelnię, na ktorej na chemii jest rozszerzony angielski, jakis język zachodni dodatkowy i porządna informatyka.

0

I ta "oczywistość", że na studia jest straszna. Nauką powinni się zajmować ludzie, którzy chcą się zajmować nauką. Ale to jest i wina samych uczelni i ogólnie systemu.

0

I ta "oczywistość", że na studia jest straszna. Nauką powinni się zajmować ludzie, którzy chcą się zajmować nauką. Ale to jest i wina samych uczelni i ogólnie systemu.

Amen.

Dodałbym jeszcze, że powinni w ogóle umieć, czy też wykazywać chęć do myślenia... (dzisiaj to wyjątkowo rzadko spotykana umiejętność)

0

Tak, tylko weźcie to pod uwagę, że tu wypowiadają się osoby wiążące jednak swoją przyszłość z nauką. A wtedy studia są oczywistością.

0

Tak, tylko weźcie to pod uwagę, że tu wypowiadają się osoby wiążące jednak swoją przyszłość z nauką. A wtedy studia są oczywistością.

Prawda, Towarzyszu.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakty. A one są takie, że przynajmniej 70% studentów nie powinno się znaleźć na studiach (w zasadzie jeszcze zaniżyłem ten szacunek ;)), dlatego też przypuszczam, że nawet na tym forum jest pewna liczba takich osób, które jednak na studia nie powinny iść. A miejsc pracy po kierunkach ścisłych (podobnie zresztą jak i przyrodniczych) w Polsce nie ma nawet dla 10% najlepszych absolwentów (nie chodzi mi o średnią). Nie wspominając o rzeczywistym zajmowaniu się nauką (uczelnie, PAN). Niestety instytucja "studiów" absolutnie zdegenerowała i w zasadzie nie gwarantuje niczego. No, może nawet nieco większą szansę na bezrobocie ;)

Przepraszam za offtopa, postaram się, żeby się to nie powtórzyło.

0

Gdybym ponownie miał stanąć prze takim wyborem na pewno nie wybrałbym LO !To tylko zmarnowany czas!Może i poszerza się swoją widze ale pracy jak sie nie da znaleźć po LO!Po zawodówce się prędzej znajdzie )):0

0

Zamierzam skonczyc studia fizyczne, moze uzyskac tytul doktora, wyjechac na kilka lat gdzies za granice, popracowac za dobre pieniadze, odlozyc, nastepnie wrocic do polski, dokonczyc edukacje (habilitacja), popracowac troche na jakims uniwersytecie w kraju, a w miedzyczasie napisac powiesc fantasy, zalozyc firme zajmujaca sie prowadzeniem "klimatycznych" miejsc (hotele, restauracje itp.) dla fanow fantastyki. Po drodze wziasc slub, miec syna i corke oraz jedno adoptowane dzieciatko, dwa psy, czarnego kota (bedzie sie nazywal Behemot) i chomika.

0

Zamierzam skonczyc studia fizyczne, moze uzyskac tytul doktora, wyjechac na kilka lat gdzies za granice, popracowac za dobre pieniadze, odlozyc, nastepnie wrocic do polski, dokonczyc edukacje (habilitacja), popracowac troche na jakims uniwersytecie w kraju, a w miedzyczasie napisac powiesc fantasy, zalozyc firme zajmujaca sie prowadzeniem "klimatycznych" miejsc (hotele, restauracje itp.) dla fanow fantastyki. Po drodze wziasc slub, miec syna i corke oraz jedno adoptowane dzieciatko, dwa psy, czarnego kota (bedzie sie nazywal Behemot) i chomika.

Konkretne plany widzę! powodzenia:)

0

Ja gdy skończę szkołę będę robił kursy tak, aby mieć jak najwięcej papierów na moją wiedzę i do Niemiec wyjeżdżam.

0

Ja gdy skończę szkołę będę robił kursy tak, aby mieć jak najwięcej papierów na moją wiedzę i do Niemiec wyjeżdżam.

na jakim etapie zamierzasz skończyć szkołę i o jakie kursy masz na myśli? możesz trochę doprecyzować wypowiedź.

0

Przykro to mówić ale Twój wybór jest raczej dobry. Jeśli znasz język...

Niestety, teraz dobrą pracę łatwiej znajdzie osoba bez wykształcenia ale z uprawnieniami na koparkę czy wózek widłowy niż magister inżynier...

0

A myślałeś o norwegii, tam rynek jest 10 razy bardziej chłonny niż w niemczech, zarobki są troszke lepsze a języki w sumie bardzo podobne(zdaje mi się że norweski jest najbardziej podobny do niemieckiego)

0

Nawiązując do tego co chciałbym robić po szkole to osobiście chciałbym projektować motocykle bo się tym interesuję, tak jak ktoś powiedział najlepiej robić to co sie lubi :D.

0

Chciałabym ukończyć maraton dla biegaczy, trenuje z odpowienimi planami ale nie wiem czy mi się uda. Na pewno przy stałej pracy może się udać :) Zobaczymy :blink: :blink:

0

Niektóre dzieciaki po szkole niestety muszą iść do pracy. Wielu z nich pracuje na różnego rodzaju budowach, niekiedy bez żadnych zabezpieczeń, a ich odzież ochronna, która im się należy to po prostu ich ubrania. Taki nasz kraj.

0

Ja szkołę już dawno skończyłam i na razie realizuję swoje plany ;)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz