• 0
lilow

Co lubicie naj na lekcji Geografii?

Question

Mam na myśli jakie zajęcie?

Ja uwielbiałam zadania związane z odczytywaniem miast, przylądków na podstawie długości i szerokości geograficznej lub na odwrót mając te 2 dane, odczytać jakie to miasto, miasto zagraniczne itp. Można pokochać geografię

napiszcie wasze ulubione zajęcia:)

0

21 answers to this question

• 0

Ja osobiście lubię prostą geografię. Niemcy - stolica : Berlin itp:

Osobiście nienawidzę czegoś takiego jak stopniowanie Np: jest 23 marca, gwiazda polarna jest na xx i yy . Jest 3:00. Gdzie jest statek. To mi psuje całą geografie. Pozdrawiam

0

• 0

Witam,

ja osobiście na geografii najbardziej lubie określać typ klimatu, opady roczne, amplitudy (ogólnie praca z atlasem) itp.

Pozdro

0

• 0

oooo ciekawe, powiem Ci, że ja również to bardzo lubiłem, były to takie świetne proste o bardzo relaksujące zadania :) A ty KaaacPro jesteś związany z geografią jakoś?

0

• 0

Jeśli chdzi o geografie to ja zawsze interesowałem się gleboznawstwem całkiem ciekawe zajęcie, po za tym zawsze interesował mnie problem odnawialnych zródeł energi a także surowców energetycznych

0

• 0

Uwielbiałam geografię w szkole średniej. Najbardziej podobało mi sie, gdy Pani profesor kazała nam ogladać filmy. Wulkany. Ot to. I tak co lekcję :-D. Dobrze, że wiem, gdzie na mapie Polski znajduje sie Warszawa. Chciaż powiem Wam, ze mój kolega nie miał bladego pojęcia. Jednak muszę przyznać, że filmiki na temat erupcji wulkanów były wciagające.

0

• 0

Ja uwielbiam jak na lekcji geografi pracujemy z mapą. Jest to po 1. ciekawe, a po 2. uczy nas orientacji w terenie.

0

• 0

A ja uwielbiałem dyskusje z naszym panem od geografii w liceum, który trochę lubił mędrkować, ale w gruncie rzeczy był to człowiek mający sporo racji i zdecydowanie wyróżniający się wśród większości nauczycieli. A praca z mapą to już swoją drogą.

0

• 0

Najbardziej na lekcjach geografii lubię rozmawiać na temat hydrosfery i obszarów okołobiegunowych :-). Lubię też pokazywać obszary na mapie fizycznej świata.

0

• 0

Ja lubiłem wszystko co było związane z mapą, z ziemią, natomiast samo omawianie państw, ich gospodarki nie kręciło mnie zbytnio, chyba że były to jakieś dzikie kraje :)

0

• 0

Lubiłam uczyć się o różnych regionach: od strefy równikowej po okołobiegunową. Podróże palcem po mapie też były bardzo fajne, ale kiedy nauczycielka w gimnazjum wymagała np. szczegółowej znajomości najciekawszych miejsc państw Beneluksu, to przestawało być ciekawie. Ogólnie geografię uważam za bardzo łatwy przedmiot, z którego informacje praktycznie same wchodzą do głowy:)

0

• 0

Szczerze Wam powiem, że nie lubię raczej geografii (wolę fizykę i chemię).

Ale z geografii, jak już mam wybierać, to wybrałbym skalę, współrzędne geograficzne, rozciągłość południkowa, czas itp. Nie lubię uczenia się mórz, przylądków, wysp, półwyspów i w ogóle.

0

• 0

Łatwiej byłoby powiedzieć czego nie lubimy:) Bardzo fajne śe ery, klimaty, i nauka o ukształtowaniu terenu, jak dla mnie np.

0

• 0

Dla mnie geografia była jednym z większych rozczarowań jeśli chodzi o naukę w gimnazjum. Liczyłem na poznawanie krajów, kultur, tradycji, a tak naprawdę lwią część podstawy programowej zajmują doliny U-kształtne, przyczyny migracji i inne pieprzenie o Chopinie, które dla mnie okazało się być zwyczajnym zawodem i literalną nudą.

Na turystykę poświęca się niecały rok w gimnazjum (w dodatku u mnie było to bardzo lakonicznie opowiedziane, zamiast wspomnianych kultur pani bardziej stawiała na budowę, ukształtowanie terenu itp.), no a w liceum to ani widu ani słychu o czymś takim...

0

• 0

Z geografii najbardziej lubię geomorfologię oraz geologię. Generalnie moją pasją jest podróżowanie i poznawanie nowych kultur , obyczajów. Lubię zwiedzać tereny że tak to nazwę antropogeniczne np. .miasta ale także lubię podglądać życie natury i to jak formowały się różne obszary np. góry . Obserwowanie natury jako całości ( elementy geografii i biologii razem ) mogą być wspaniałym przeżyciem. Niestety na lekcjach w szkole nie doświadczę podróżowania ;) zostaje więc geologia z geomorfom

0

• 0

Ja geografią byłem zafascynowany najbardziej w gimnazjum. Nie lubiłem geografii Polski, ale fizyczną uwielbiałem (w całości). W liceum miałem tylko w I klasie i była to tylko społeczno-ekonomiczna, ale nudno nie było.

Jak skończę liceum to się douczę tej geografii, bo mnie nadal fascynuje. :)

0

• 0

Mnie najbardziej podobały się lekcje w gimnazjum, podczas których omawialiśmy wybrane kraje- klimat, roślinność, faunę, kulturę, gospodarkę; z takich typowo podręcznikowych działów najbardziej lubiłam strefy klimatyczne, ich faunę i florę.

0

• 0

Dorzucę coś od siebie...

Moja miłość do grafi zaczęła się w szóstej klasie podstawówki. Dorwałem Wielki Atlas Geograficzny ( dostępny dla nielicznych - o czym raczej nie macie pojęcia, co do dostępności oczywiście ) i mozolnie, długimi wieczorami kopiowałem mapy fizyczne kontynentów i poszczególnych państw. Do dnia dzisiejszego potrafię narysować z pamięci kształty wszystkich kontynentów oraz państw Europy oraz obu Ameryk. Dlatego przydarzyły mi się dwie ciekawe sytuacje: 

1. Założyłem się z kimś tam, jaki kraj na Ziemi ma największą powierzchnię ( w roku 1986 ) ? - o litr wódki. Wtedy Związek Radziecki zajmował powierzchnię 22,5 mln km2. Mój interlokutor odpowiedział: oczywiście USA. Uzmysłowiłem mu, że chociaż USA zajmuje bardzo znaczny obszar to jest on mniejszy od obszaru ZR jak i Kanady. Mój interlokutor zakład przegrał z kretesem, ale wódki nie postawił. ...Jak ktoś nie ma wiedzy ani honoru to zostaje nikim...

2. Moja geograficzka zauważyła, że czuję "miętę" do geografii i dała mi artykuł n/t uprawy trzciny cukrowej na Kubie. Ja to opracowałem, mija tydzień, mijąją dwa tygodnie, mija miesiąc i moja geograficzka zaczyna przepytywanie wszystkich: jak uprawia się trzcinę cukrową na Kubie. Geograficzka stawia 20 luf ( czyli niezaliczenie ) i wzywa mnie: Paweł, proszę wyjaśnić tę sprawę pozostałym głąbom ( w moich czasach określanie ucznia głąbem nie było karane i często stosowane ). Na podstawie artykułu posiadanego od nauczyciela zabłysłem jako najjaśniejsza gwiazda. ...Strasznie się czułem...

3. Potem zapałałem miłością do matmy, fizy, chemii i astronomii. Ale nawet dzisiaj mogę wymieniać stolice wszystkich państw, najwyższe szczyty gór, największe rzeki czy jeziora - itd. itp. 

4. Mineralogia jest daleką pochodną geografii fizycznej. Czy wiecie co to jest aleksandryt, czerwony szmaragd lub tanzanit ? I gdzie występują ? Jak ktoś tego nie wie, to nie ma o tym "bladego" pojęcia. Jak ktoś o tym słyszał - to jest to zupełnie inny temat-rzeka.

5. Obecnie tkwię raczej w astrofizyce, trochę w chemii i fizyce i z konieczności w matematyce.

0

• 0

ZSRR ni ma, ale Ruscy dalej najwieksi, jak ktos nie wie, to jego problem. Tylko wodki szkoda.

Odpytka z upraw trzciny na Kubie...? Eee? To ja chyba wole swoja nowa podstawe dla glabow zamiast uczenia sie tak skrajnych pierdol xd

No ale jak sie ktos interesuje, to bardzo dobrze, niech czyta ^^

0

• 0

Marran

Z pewnego powodu bardzo Cię lubię...

Ale jakoś pisząc: "No ale jak sie ktos interesuje, to bardzo dobrze, niech czyta" - czyli niech czyta ( mnie) czy niech nie czyta ( mnie) ??? - to ma być krytyka czy też afirmacja - bo jakoś nie zrozumiałem...

0

• 0

Adax, moze niejasno napisalam ^^ Kto sie interesuje gospodarka Kuby, to niech czyta o uprawie trzciny cukrowej. W ten sposob rozeija sie swoje hobby.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz