Keti

Co ostatnio oglądaliśmy

36 posts in this topic

Co ostatnio dobrego oglądaliście w kinie lub telewizji.

Ja z całego serduszka polecam "Sekrety morza" . Jest to bardzo malarska animacja, wspaniała pod względem fabularnym, wielowarstwowa. Muzyka moim zdaniem bardzo przyjemna. Film w polskich kinach z lektorem, ale można znaleźć w necie z napisami.

zwiastun:

soundrack:

0

Ja już dawno nie oglądałam niczego filmowego, chyba ostatnio "Pani z przedszkola", niedawno się pojawiło w kinach (niedawno czyli parę miechów temu ;p). Przyjemny polski film :)

0

Ja wczoraj oglądałam Wyspę tajemnic. Obejrzałam niestety tylko jakieś 3/4 filmu, bo leciał dosyć późno, a ja byłam padnięta, ale i tak baardzo polecam. No i zakończenie świetne (wiem ze spoileru :P).

0

"Rozumiemy się bez słów" - francuski, coś a la "Nietykalni" - polecam  :)

0

Również polecam Wyspę tajemnic. A  filmy, które ostatnio (to jest w tym roku :D) oglądałam i mogę polecić to Podejrzani (1995), Rzeka tajemnic (2003), Więzień Nienawiści (1998). Widziałam ostatnio też Chłopca w pasiastej piżamie. Być może zostanę za to ukamienowana, ale nie polecam. 

0

Z wypisanych powyzej niezwykle mocno i w kazdym mozliwy sposob polecam The Usual Suspects. Nic wiecej nie pisze, bo to taki film, ze nie mozna napisac 'troche' i nie zepsuc calosci. _Genialny_ Kevin Spacey w kazdym razie. Jeden z moich ulubionych filmow w ogole. :)

Nie wiem w jaki sposob mogla sie podobac Pani z przedszkola, bo ja po wyjsciu z kina uwazalem, ze powinni zwrocic kase nie tylko za film, ale jeszcze za terapie. Recenzja w jednym obrazku:

a502ed9570483f688dd07b2669724053_origina

Z 'dziwnych' filmow jakie ostatnio widzialem - Mocny czlowiek. Niema, polska produkcja sprzed lat bez mala stu. :) Nie jest to moze Nosferatu, ale i tak kawal historii kinematografii, wiec mimo braku zachwytu obejrzalem zupelnie bez przymusu i z zaciekawieniem (tylko trzeba miec dobrze dobrana muzyke do tego, jak to z filmami niemymi bywa).

Z mniej dziwnych... Moze inaczej - 'z popularniejszych', bo calkowicie normalnymi to te filmy trudno nazwac: ostatnimi czasy odswiezam sobie Tarantino. Akurat byl Kill Bill dwojeczka - jak ktos zna, to zna, jak nie zna bo ostatnio wrocil np. z Marsa, to niech pozna, chocby i tylko po to, zeby miec wlasne zdanie.

0

Widziałam ostatnio też Chłopca w pasiastej piżamie. Być może zostanę za to ukamienowana, ale nie polecam.

Popieram. Każdego, kto zna historię choć w ułamku procenta, ten film będzie drażnił. Jest tak nierealny, że już bardziej być nie może.

Z polskich, poważnych filmów to "Chce się żyć" jest godne uwagi (Idy stanowczo NIE polecam - no chyba, że jako typowo średni film z dobrą grą aktorską).

Polecam sobie odświeżyć Gwiezdne Wojny - ja zacząłem - w końcu zbliżamy się wielkimi krokami do premiery VII części ^^ Wakacje miną jak z bicza strzelił, a od października do grudnia to kilka chwil.

0

Polecam sobie odświeżyć Gwiezdne Wojny - ja zacząłem - w końcu zbliżamy się wielkimi krokami do premiery VII części ^^ Wakacje miną jak z bicza strzelił, a od października do grudnia to kilka chwil.

Też zamierzam przypomnieć sobie wszystkie poprzednie części tej serii przed obejrzeniem najnowszej części :D

Właśnie wróciłem z kina, w którym oglądałem "San Andreas" w 2D (nie lubię oglądać filmów w 3D, bolą mnie oczy). Film bardzo podobny do "2012", z tym, że kataklizmowi nie uległa cała planeta a tylko część Stanów Zjednoczonych. Film jest pełen efektów specjalnych o klasycznej fabule - ucieczki przed śmiercią, otoczoną licznymi dramatycznymi zwrotami akcji oraz patriotycznymi scenami i tekstami. Są również momenty w których łzy cisną się do oczu. "San Andreas" jest idealnym przerywnikiem w naszym codziennym życiu. Polecam go tym, którzy nie zawsze oczekują od filmów głębokich tematów do wewnętrznego przemyślenia. Moja ocena 6/10.

Pozdrawiam!

0

Hah, ja właśnie dzisiaj zacząłem oglądać, już po raz setny chyba, starą trylogię. :D

Tak poza tym to oglądałem ostatnio "Strażników Galaktyki" i mogę spokojnie polecić.

0

A ja ostatnio widziałem dokument mistrza dokumentu 'At Berkley' ; jak ktoś tak jak ja lubi siedzieć na zajęciach i zastanawiać się po co w ogóle się one odbywają to mu się spodoba, chociaż wydźwięk mniej cyniczny niż zazwyczaj moje spojrzenie na edukacje :D *tylko 4 godziny sobie trzeba zarezerwować :>

0

Ostatnio to właśnie wcześniej wspomniane "Chce się żyć", przypadkiem trafiłam włączając telewizor i też myślę, że warto obejrzeć.

A wcześniej "Nie opuszczaj mnie" - o ludziach powołanych do życia tylko po to, żeby zostać dawcami narządów. Trochę dziwny, inny, dla niektórych irytujący, ale na pewno skłania do głębszych rozkmin.

0

Nie opuszczaj mnie (okropny tytuł, jak to u Ishiguro :P) bardzo fajna adaptacja, ale jakoś bez echa przeszedł; ostatnio w telewizji znowu męczą Okruchy Dnia, też na podstawie jego książki, oba filmy  bardzo ładne :)

0

Oglądam "The cat returns" lub "Narzeczona dla kota".. świetna starsza japońska animacja :) nastoletnia Haru ratuję pewnego dnia kota od śmierci na drodze, kot okazuję się synem króla z kociego królestwa. W ramach wdzięczności król odwiedza Haru i obiecuję przyjemne zdarzenia w następnych dniach, dziewczyna myśli że to sen ale zaczynają spotykać ją niespodzianki,  niekoniecznie chciane. Po całej serii pechowych i prześmiesznych zdarzeń okazuję się że wybrano ją jako narzeczoną dla syna księcia. Haru nie chce nawet słyszeć o zostaniu żoną kota, tajemniczy głos nakazuję jej udanie się do "biura kocich spraw" spotyka tam grubego i leniwego kocura, kruka Toto oraz tajemniczego Barona. 

Bajka jest wzruszająca a przy tym prześmieszna.. postacie są świetnie scharakteryzowane. Przyznam że po lekturze krótkiego komiksu zakochałam się w postaci Barona, figurki kota w kapeluszu i fraku. Czemu już prawie nie robią tak świetnych animacji?

http://hayate.pl/old/index.php?strona=projects&id=9109 komiks

Chciałam jeszcze zwiastun dać, ale nie chce mi się wkleić.

Był ktoś na Jurassic World? Zastanawiam się czy warto..

0

"Mój Nikifor". Fakty z zycia Nikifora Krynickiego, czyli Epifana Drowniaka są nieco pozmieniane, jak to w filmach bywa, ale ogólnie - film niesamowity.

0

"Mój Nikifor" też mi się podobał :) niezłe aktorstwo.

Właśnie wróciłam z kina z filmu "Mały Książę" , najbardziej podobała mi się animacja wspomnień Pilota. Historia piękna, wzruszająca i bardzo pouczająca.. czuję sympatie do Dziewczynki, miałam podobne dylematy. Na szczęście nigdy do końca nie dorosłam ;) nie podobało mi się tylko spotkanie jej i Małego Księcia..dla mnie trochę naciągane połączenie dwóch historii.

0

Nie obejrzałam "Sagi prastarej puszczy, opowieści o rysiu" bo TVP 1 (i nie tylko) zacinają mi się w deszcz, śnieg, wiatr...kuuuuur cyfrowy polsacie dekoderzeee T.T czemuuuu? i czy ja to kiedyś w końcu obejrzę do końca... Oglądałam ze dwie części "Sagi" chce jeszcze trochę dobrego i wspaniałego tego.. Opowieść o wilku, jak ja płakałam.

Piękna, wzruszająca, i czemu się kończy tak pięknie i tak źle zarazem? Film "Wilcze dzieci", animacja ucząca rzeczy o których nie chcemy myśleć..obejrzana i pokochana tydzień temu. Jedna z lepszych animacji jakie oglądałam, tylko tłumaczenie było czasem złe..

Hana zakochuje się w chłopaku który przychodzi na jej uczelnie jako wolny słuchacz, okazuje się że jest on ostatnim człowiekiem-wilkiem. Mimo tego postanawia stworzyć z nim rodzinę i szybko zachodzi w ciążę.. najpierw rodzi silną córkę , potem delikatnego syna. Żyją razem bardzo skromnie, nie kontaktują się z nikim nawet gdy dzieci-wilki chorują. Ojciec robi wszystko by utrzymać "swoje stado", Hana zajmuję się dziećmi i dba by sekret nie wyszedł na jaw, niestety wilcza natura odzywa się w jej ukochanym, który próbując upolować dla rodziny ptaka ginie w pobliżu domu. Scena gdy "utylizują" zwłoki "psa", a Hana próbuje je bezskutecznie odzyskać jest bardziej niż smutna. Pozostaje jej żyć dla dzieci z oszczędności które jej zostawił, nie jest łatwo bo dzieciaki nie panują nad metamorfozami w zwierzęta, Yuki jest nadpobudliwą dziewczynką a mały Ame ciągle płacze.. Bardzo szybko sytuacja zaczyna przeszkadzać sąsiadom, właścicielom budynku, opieka społeczna zaczyna podejrzewać znęcanie bo dzieci nie są szczepione, ba.. nigdy nie widział ich lekarz. Piękne sekwencje stworzył reżyser z życia tej nietypowej rodziny, nie ma w nich słów a tylko muzyka. Hana postanawia uciec od ludzi i przeprowadzić się w góry, dowie się tam czym jest ciężka praca, zyska szacunek małej społeczności swoim  uporem mimo licznych porażek.. Dzieci zaczną się zmieniać, panować nad sobą i poznawać swoją naturę.. zaczną się zastanawiać którą naturę wybrać..czy żyć jako człowiek? Dlaczego wszyscy nienawidzą wilków tak w życiu jak bajkach? Smutne okropnie... inspirujące do brania życia we własne ręce..do akceptacji innych i siebie... piekna metafora, cudowna baśń...kocham, kocham, kocham i polecam! czemu takie cudowności w kinach studyjnych i trudniej dostępne od zalewającej nas w kinach kupy ? T.T

Oglądałam jeszcze horror "30 dni mroku" który zawsze chciałam obejrzeć...i mimo że horrory mnie nie ruszają, nic mnie prawie nie rusza z tych niby strasznych filmów.. to ten mnie wystraszył xd w sumie to już w wydaniu kolekcjonerskim "Miasteczka Salem" Kinga najbardziej przestraszyło mnie opowiadanie "Strzemiennego"..czyli klimat zamieci i dziwnych kształtów tworzonych przez kłębiący się śnieg.. (to była sarna prawda? tylko czy to możliwe że światło reflektorów odbiło się w jej oczach jako czerwony błysk? Wiele zwierząt w nocy widziałem ale by światło odbijało się w ten sposób...)

"30 dni"? Miasteczko o ekstremalnych warunkach pogodowych na Alasce co roku jest na 30 dni odciętych od świata. Mieszkańcy są twardzi i zaradni, miesiąc w trakcie którego zapadają kompletne ciemności to dla nich nic nowego..mają zapasy, generator, poza tym że w barze nie będzie się sprzedawać alkoholu dużo się nie zmieni..a jednak coś się zmienia, zaczynają ginąć ludzie i pojawia się dziwny obcy przybysz. Okazuję się ,że poprzedza on marsz wampirów na miasto.. już niedługo..gdy zapadnie trwająca miesiąc noc. Klimat całości jest bardzo dobry, atmosfera niepokojąca, muzyka nie przeszkadza..jest sobie gdzieś w tle. Szkoda tylko że nie wyciśnięto z tego więcej, wydaje mi się że film jest na podstawie komiksu o tym samym tytule..komiks bardzo mi się podoba, film zresztą też ale mógłby być jeszcze lepszy. Mimo nie wykorzystano do końca potencjału od filmu ciężko się oderwać.. noc, padający śnieg, krew na śniegu, zamieć, kształty w ciemnościach..

0

Nie tak dawno, Dawca Pamięci ;) polecam, dobry film. Taki troszkę inny niż wszystkie :)

0

Cykl filmów przyrodniczych "Zamarznięta planeta"...jeny!!! jakie to ładne *.* te zdjęcia są niesamowite, zapierające dech!

0

Z cyklu 'przyrodniczych' nic, ale to absolutnie nic nie jest w stanie w moim odczuciu przebic serii Africa popelnionej kilka lat temu przez BBC. Jesli ktos nie widzial, to bardzo polecam. Ale nie 360p na youtubie czy cos, tylko uczciwe HD.

1

Creed: Narodziny legendy. Muszę przyznać że całkiem niezły film, trzyma poziom choć mimo wszystko wydaje mi się że wcześniejsze części Rocky'ego były lepsze

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz