pawelso1

Czy to dobry wybór ? -studia chemiczne

6 posts in this topic

Witam , 

Odkąd pamiętam, już w gimnazjum kiedy miałem pierwszą styczność z chemią marzyłem aby zostać chemikiem, jeździlem na konkursy itp. Zawsze mnie ona interesowała, robiłem doświadczenia w swoim domu . Gdy poszedłem do liceum dalej nic się nie zmieniło w wolnych chwilach licze zadania, mam bardzo słabą chemiczkę nie liczymy zadań a o doświadczeniach to można pomarzyć dlatego mam duże braki . Matury pisze na 70 procent wiec nie najlepiej .

Gdy patrze na rokład godzin na studiach to czesto jest fizyka czy duzo matematyki na chemii ? czy my bedziemy tej fizyki uczyc sie od podstaw czy jak ? bo w liceum nie mialem styczności praktycznie z fizyką i nic nie potrafię ?

Na jaki kierunek warto iść aby była po tym jakas praca ? Zawsze marzyłem o sądowej . Czy wgl warto iść na studia chemiczne , moze cos pokrewnego gdzie jest duzo chemii ? Myślałem tez nad politechniką ale to studia inżynierskie wiec ja z fizyka ani matematyka rozbudowana nie mialem stycznosci ? 

Dziękuje 

0

Gdy patrze na rokład godzin na studiach to czesto jest fizyka czy duzo matematyki na chemii ? czy my bedziemy tej fizyki uczyc sie od podstaw czy jak ? bo w liceum nie mialem styczności praktycznie z fizyką i nic nie potrafię ?

Wiadomo, że nie będą Ciebie uczyć rozwiązywać równań z jedną niewiadomą. Poziom matury podstawowej spokojnie starcza na ogarnięcie matematyki na studiach chemicznych. To co jest na poziomie rozszerzonym masz już odpowiednio tłumaczone na wykładach (funkcje trygonometryczne, granice, pochodne i dalej). Z fizyką jest trochę inaczej. Ona praktycznie nie pokrywa się z tym co masz w szkole średniej. Tutaj będziesz liczył zadania na przykład na pochodnych, więc fizyka jest od podstaw tłumaczona.

0

Trochę matematyki i fizyki się chemikowi przydaje. Jeśli jesteś pasjonatem - dużych problemów ze znalezieniem pracy nie będzie, bo rynek potrzebuje ludzi z zapałem do pracy. Znaczy najgorzej jest zawsze zacząć - to wiadomo. Niestety, problemem jest bardzo ograniczona ilość stanowisk zapewniających rozwój zawodowy.

0

Nie widziałem tam nigdzie reklamy ;D wracając do tematu > jeśli Cię to fascynuje to wybór jest jak najbardziej właściwy ;)

0

Cześć! Jeśli lubisz to i jesteś w tej dziedzinie mocny to czemu nie? Najważniejsze jest to aby to lubić a wszystko będzie proste.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz