*Amo Scientiae*

Czy zdążę przerobić chemię organiczna od września klasy maturalnej?

5 posts in this topic

Wiem, ze wszystko zależy od osobniczych zdolności i pamięci, ale Czy obiektywnie  wystarczy  piec miesięcy, od września klasy maturalnej na nauczenie sie chemii organicznej ( nie powtórzenie do matury, ale przerobienie od podstaw z podręcznikiem)? Nie jestem w klasie biol  chem, dlatego pytam sie czy np w biol chemie podręcznik . z chemii org. Zaczyna sie właśnie od nowego roku w klasie maturalnej. Bardzo dziękuje za odpowiedzi związane z Waszymi doświadczeniami, bo chce mięs po prostu trochę poukładane w głowie jak z tym rozłożeniem materiału :)

0

Jeśli nie masz normalnie rozszerzonej chemii, a chcesz ją zdawać na maturze, lepiej zabierz się do tego po kolei. Chemia organiczna jest dopiero na samym końcu. Niektórych rzeczy w chemii organicznej nie da się zrozumieć bez chemii nieorganicznej.

1

Oczywiście najpierw w tym roku robię chemię nieorganiczna, to jasne, pytałam sie tylko czy czas pieciu miesięcy na chemię organiczna, do przerobienia ze tak powiem od podstaw z podr. to jest spokojnie do ogarnięcia? 

0

Pięć miesięcy na całą chemię organiczną na poziomie liceum zdecydowanie wystarczy. Węglowodory, halogenki, alkohole, fenole, aldehydy, ketony, kwasy karboksylowe, estry, tłuszcze, aminy i amidy, hydroksykwasy, aminokwasy, białka, cukry - na to wszystko wystarczyłyby nawet trzy miesiące.

Jeśli chodzi o organiczną, radziłbym się wnikliwie skupić na izomerii optycznej, żeby ją zrozumieć (nie jest taka wcale banalna), poza tym reszta rzeczy jest w miarę prosta do zrozumienia. Mechanizmów w liceum chyba nie ma (tylko takie ogólne jeśli już), więc nie powinno być problemów z ogarnięciem wszystkiego w pięć miesięcy.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz