• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

deshav

Użytkownicy
  • Zawartość

47
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O deshav

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Zawsze chciałem studiować medycynę, ale po pierwszej poprawce matury zastanawiam się czy nie jestem na to za głupi. 2016 rok biol 70% chemia 49% 2017 rok biol niepoprawiona chem 82% - dalej za mało. Myślałem, żeby pójść na studia, np. biotechnologia, neurobiologia i poprawiać po raz drugi maturę. Bo żeby dostać się na medycynę potrzebuję mieć 86% z biologii (zakładając że nie poprawiam chemii), co według moich obliczeń przekłada się na 9,58 pkt. Czy warto walczyć kolejny rok? Co warto studiować w międzyczasie?
  2. Przeczytałem, że tłuszcze są lepszym źródłem energii niż cukry. Dlaczego więc nasz organizm "normalnie" z nich nie korzysta?
  3. Nie rozumiem dlaczego od 0,15 odejmujemy 0,5x. Skąd to się bierze?
  4. 1. Czy krew filtrowana przez nerki płynie do nich zwyczajnie żyłami czy jest tam jakaś specyficzna sieć? 2. Jak za pomocą parowania wody drogami oddechowymi dochodzi do termoregulacji? (psy tak to robią, nie) 3. W tkance mięśniowej gładkiej nie ma sarkomerów? 4. Ścisłe ułożenie komórek nabłonka skóry zapobiega wnikaniu drobnoustrojów - poprawne zdanie? 5. Jak bogate owłosienie głowy zabezpiecza mózg przed przegrzaniem?
  5. Chodziło tam o terapię, w której zmodyfikowane genetycznie limfocyty T atakowały limfocyty B.
  6. Czytałem w Scientific American o terapiach antynowotworowych i w jednej z nich wybijało się wszystkie limfocyty B. Pojawiło się jednocześnie stwierdzenie, że człowiek może żyć bez limfocytów B, co jest nieco zastanawiające. Pytanie brzmi: co sprawia, ze nie są one niezbędne?
  7. Dlaczego hemoglobina płodu ma większe powinowactwo do tlenu niż hemoglobina dorosłego człowieka?
  8. Pytania dotyczą arkusza dostępnego po linkiem: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/g/matura-z-chemii-2016-r-z-wydzialem-chemii-uniwersytetu-jagiellonskiego-zadania-arkusze,9828666,17987823/ 1. Jak sprawnie określić hybrydyzację? Wiem, że pytanie już się pojawiało, sprawdzałem różne metody, ale wszystkie wysiadają na Cl2O 3. Punkt 3. zadania - dlaczego F? Z wykresu wynika że nie można otrzymać ciekłego tlenku pod niższym ciśnieniem 5. Punkt 2. - jaki jest związek jonowy powstały w wyniku tej reakcji? Jak dla mnie będzie tam tylko tlenek siarki i Ba. 11.1 Mamy reakcje a) HCl + stearynian sodu --> kwas stearynowy + chlorek sodu b) chlorek wapnia + stearynian sodu --> stearynian wapnia + chlorek sodu W odpowiedzi ma być, że powstaje biały osad w obu przypadkach. Gdzie on jest w reakcji a? 26.1 Zupełnie nie ogarniam jak ma ten ester wyglądać. Mógłby ktoś narysować i wyjaśnić? Albo po prostu wyjaśnić.
  9. Własnie prosiłbym żeby ktoś narysował strukturalnie część alkoholową estru. Bo normalnie w hydrolizie mielibyśmy propanol, a tu mamy propan-1-ol - problem mam z miejscem grupy hydroksylowej.
  10. Jak musi wyglądać ester by w wyniku jego hydrolizy otrzymać propan-1-ol?
  11. Myślałem o człowieku i już w sumie wymyśliłem, że są to komórki mięśniowe. Wobec tego pozostaje pytanie o zwierzęta i rośliny.
  12. Zdanie: "w komórkach skórki roślin lądowych nie ma chloroplastów". Prawdziwe czy nie i dlaczego? [To nie jest żadne zadanie maturalne, sam to wymyśliłem ]
  13. Które komórki dzielą się mitotycznie a które zwiększają swoją objętość? Mogę prosić o jakieś przykłady z wyjaśnieniem?
  14. 1. Dlaczego glukoza jest formą transportową cukrów u zwierząt? 2. Dlaczego rośliny magazynują akurat skrobię?
  15. Rozważmy podwójne zapłodnienie u roślin: z podziału komórki generatywnej mamy 2 komórki. Jedna zapładnia komórkę jajową, a co się dzieje z drugą?
Partnerem serwisu są: Karty Plastikowe | Optymalizacja zus | Więcej informacji o kartach www.plastkart.pl