• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatniej godziny
 2. Today
 3. Ostatni tydzień
 4. treść zadania: Podczas pracy ogniwa Daniella masa elektrody cynkowej maleje z szybkością 1,00*10^-4 g* s^-1. Oblicz natężenie prądu płynącego w obwodzie. Zrobiłam to zadanie 2 razy raz wyszlo mi 10,615 A a za drugim razem 0,295 A. Ale nie wydaje mi sie, że któryś z wyników jest prawidłowy. Czy mogę użyć wzór q=Fmz/M przekształcony do I=mzF/Mt ?
 5. Z tym szkolnictwem to jest coraz gorzej. Dązymy do zachodu, zmieniamy i wprowadzamy wszystko na raz zamiast zająć się porządnie jedną kwestią
 6. Ciężko jets się dostac do Olsztyna. Ale fakt, wysoko stoi ten wydział, znam tam parę osób i sobie chwalą
 7. Zależy od predyspozycji. Niektórzy szybciej się naucza, inni będą się trzy lata męczyć i dalej nic. No nietstey jest trudna
 8. Mam kontakt z osobami które aktualnie się uczą i powiem, ze to co dzieje się w szkołach w tym zakresie to dramat. Powtarzanie wiedzy z biologi, klepanie tego samego, tematy tabu i 0 zachęcenia do uczęszczania
 9. Z tymi rankingami to z doświadczenia powiem ze mało wiarygodne. jasne, w takich szkołach jets więcej ambitnych uczniów, ale naprawdę nie ma to znaczenia. Wybierz tam, gdzie atmosfera fajna i sama pracuj nad wynikami
 10. Dzień dobry, potrzebuje informacji naukowych na temat oddychania gadów, płazów. niestety nie interesują mnie strony typu sciaga, bryk itp. potrzebuje naukowych faktów. Czy jest może jakas książka która posiada sprawdzone informacje na te temat? taki jest temat prezentacji studenckiej: Wpływ środowiska na strategie oddechowe zwierząt lądowych. czy dobrze zrobumiałem, że chodzi o fizjologie oddychania zwierzat? no i jak zaliczyc do tego płazy i gady które też częściowo oddychają w wodzie?
 11. Dzień dobry, potrzebuje informacji naukowych na temat oddychania gadów, płazów. niestety nie interesują mnie strony typu sciaga, bryk itp. potrzebuje naukowych faktów. Czy jest może jakas książka która posiada sprawdzone informacje na te temat? taki jest temat prezentacji studenckiej: Wpływ środowiska na strategie oddechowe zwierząt lądowych. czy dobrze zrobumiałem, że chodzi o fizjologie oddychania zwierzat? no i jak zaliczyc do tego płazy i gady które też częściowo oddychają w wodzie?
 12. Wcześniej
 13. Witam wszystkich forumowiczów. Jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej z informatyki. Muszę napisać 4 skrypty, które będą wyznaczać wiązania wodorowe, oddziaływania jonowe, oddziaływania aromatyczne oraz mostki dwusiarczkowe. Dane mam w plikach pdb. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak na podstawie współrzędnych x,y,z każdego z atomu wyznaczyć te rzeczy. Przekopałem już cały internet i nie znalazłem żadnych wzorów na wyznaczanie tych rzeczy. Jedyne co do tej pory mam to obliczenie odległości pomiędzy dwoma siarkami, według założeń promotora. Pytanie czy ktoś z was jest w stanie podać mi jakieś konkretne wzory na wyznaczanie tych rzeczy.
 14. Proszę pomóżcie mi. Szukam tego zbioru zadan, czy ktoś wie jaki to zbior ?
 15. Utlenianie kwasu mlekowego C3H6O3 za pomocą Ce4+ regenerowanego prądem. Produktami reakcji jest CO2 i HCOOH w stosunku 1:1. Cer ulega redukcji do Ce3+.Potrzebuję bilansu elektronowego z liczbą elektronów biorących udział do Faradaya.
 16. Używane też mogą być dobre, zależy w jakim są stanie. Pozdrawiam
 17. Witam, mam mały problem jeśli chodzi o moment dipolowy w podanych w tytule czasteczkach. Wiem to, że dwutlenek siarki jest polarny, a tritlenek siarki jest nie polarny,czyli automatycznie jego moment dipolowy jest <0. Czy jest tu ktoś taki, kto potrafiłby rozrysowac te dwie cząsteczki z uwzględnieniem momentów dipolowych i w jaki sposób, momenty dipolowe pojedynczych wiązań powodują że Mwypadkowy całej cząsteczki jest równy 0,bądź nie? Jasne, że wektor ma zwrot od ładunku ujemnego do dodatniego, tylko że w praktyce jakoś mi to nie wychodzi , jedynie przy tych dwóch czasteczkach. Proszę o jak najszybszą pomoc, jeśli jest taka możliwość
 18. Doktryna Zjednoczonej Europy, co umieścić w prezentacji na ten temat? Tylko Paneuropeizm, czy całą historię jednoczenia europy?
 19. Witam, Zakładając, że reakcja zachodzi w środowisku wodnym to czy każdą taką reakcje redoks można zbilansować dwiema metodami: 1. Bilansem elektronowym 2. Bilansem jonowo - elektronowym? Generalnie mam problem na przykład z taką reakcją: NO- + I - + H + ---> NO + J2 + H2O Czy może Ktoś ją zbilansować dwiema metodami?
 20. Zdecydowanie polecam nowe opony! Trochę strach kupować używane, chyba, że się znasz i wiesz jak sprawdzić czy mają odpowiedni bieżnik. Warto poczytać, sam sporo nowych rzeczy się dowiedziałem. Jak sprzedawcy widzą, że więcej wiesz, to już nie będą próbowali sprzedać Ci nic niewartych produktów.
 21. Cześć, czy ktoś z was może jest w stanie mi powiedzieć gdzie mogłabym szukać izolowanych skórek z liści lub owoców potrzebnych mi do sprawdzenia efektywności transportu substancji aktywnych w komorze dyfuzyjnej Franza przez np. liście ? Ewentualnie jakichś sztucznych membran imitujących liście? Pozdrawiam
 22. Dywizjon 303, ale zawiodłem się.
 23. Działasz jeszcze?
 24. A przyprawy nie są z konserwantami, mimo że bez mięsa?
 25. Bilet na wycieczkę do Rzymu.
 26. Lepiej nowe, nie wiadomo ile używana wytrzyma.
 27. Zegarek marki casio spokojnie kupisz.
 28. Dzień dobry na forum.
 29. Mieszanina A: mieszanina cynku i miedzi o masie 10g Mieszaninę A wprowadzono do roztworu azotanu (V) ołowiu (II) zawierającego nadmiar substancji rozpuszczonej. W konsekwencji przebiegu w układzie reakcji : Zn + Pb2 -----> Zn2+ + Pb masa roztworu zmalała o 14 g. Ustal, jaki procent masy wyjściowej mieszaniny stanowiła masa cynku. Wynik podaj z dokładnością do dwóch cyfr znaczących. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć z czego wyniknęła zmiana masy roztworu? Żaden z substratów nie zmienił swojego stanu skupienia na gazowy.
 1. Pokaż więcej aktywności
Partnerem serwisu są: Karty Plastikowe | Optymalizacja zus | Więcej informacji o kartach www.plastkart.pl