• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatniej godziny
 2. Today
 3. Wczoraj
 4. Ostatni tydzień
 5. B. ok. 4 ng
 6. Witam, czy mogę liczyć na pomoc:) W informatyce stosuje się jednostkę informacji „bit”, która przyjmuje jedną z dwóch wartości –0lub 1 –oraz jednostkę „bajt”, na którą składa się 8 bitów. Biorąc pod uwagę, że w DNA występują 4 rodzaje zasad azotowych, taką samą ilość informacji można zakodować w ciągu 4nukleotydów. Wybierz odpowiedź, w której wskazano masę jednej kopii dwuniciowego DNA zawierającej 1terabajt (1012bajtów) danych przy założeniu, że średnia masa cząsteczkowa jednej pary zasadwynosi ok. 600 g/mol, a informację niesie tylko jedna z nici.A. Ok. 4 pg (4×10-12g) .B.Ok. 4 ng (4×10-9g). C.Ok. 4 μg (4×10-6g). D.Ok. 0,4 mg (4×10-4g). E.Ok. 4 mg (4×10-3g).
 7. Dzień dobry Z tej strony Ewelina, jestem tutaj nowa i nie bardzo się tutaj odnajduję ale mam nadzieję, że szybko się tu połapię. Pozdrawiam
 8. Wcześniej
 9. Cześć, Mam zadanie koncepcyjne, z którym nie mogę sobie poradzić,mianowicie czy jest możliwe istnienie warstwy polikrystalicznej o grubości 1 mm, która będzie posiadała współczynnik transmisji 0,65? Z góry dziękuję za wskazówki jak uporać się z tym zadaniem.
 10. No z takiej szansy żal nie skorzystać. Dla szkół też jest kilka ciekawych propozycji. Może nobilitus.pl może pomóc w formalnościach i rozliczeniu projektu w przyszłości? Znają się na tym, maja doświadczenie.
 11. Wszystko zależy jak szybko rozumiesz matematykę. Ktoś kto szybko kuma nie będzie miał problemów z przygotowaniem i spokojnie wystarczy mu 2 miesiące.
 12. I co udało Ci się przerobić jakąś książkę?
 13. Ja kupowałem parę lat temu i nie pamiętam, gdzie ale do tej pory z nich korzystam i są ok. Jak sobie przypomnę to napiszę.
 14. Cześć! Jeśli lubisz to i jesteś w tej dziedzinie mocny to czemu nie? Najważniejsze jest to aby to lubić a wszystko będzie proste.
 15. Obecnie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju proponuje kilka Programów, w tym i największy w Europie Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, którego założeniem jest „ Od pomysłu do przemysłu”. Poczytaj sobie.
 16. No to fakt, ale pozyskanie takich środków bywa trudne.
 17. Polecam lekarza specjalistę ( medica2000.com.pl ) ponieważ przyczyn bezsenności może być bardzo dużo. Mi osobiście placówka pomogła i dzisiaj mogę cieszyć się zdrowym snem. Warro zainteresować się swoim snem bo to najważniejsza cześć funkcjonowania naszego organizmu..
 18. Najzdrowsza jest cytryna ale ze skórką jeśli już pijecie herbatę codziennie wieczorami:) Wizyta u dietetyka bardzo wiele mi powiedziała. Co do miodu to musisz wrzucić, gdy herbata jest lekko ciepła bo inaczej faktycznie straci swoje zdrowotne właściwości. Najlepiej sobie zjeść w ciągu dnia łyżeczkę dla dobrego samopoczucia.
 19. Bardzo ciekawy post, a czy zażywałeś innych produktów bogatych w wapń? Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej to na pewno musi udać się do dietetyka. Rozumiem, że zdrowy tryb życia jest z Tobą od zawsze?:)
 20. Niestety nasze szkolnictwo, zwłaszcza wyższe to średniowiecze – głównie mowa tu o środkach na badania, innowacyjne rozwiązania czy koła naukowe. Oczywiście szansą mogą być dotacje , te unijne są najwyższe. Dzięki takim można coś robić, by młodzi ludzie mogli mieć łatwiejszy start.
 21. Wolę wybrać się do teatru niżeli do kina, bo każdy film w końcu i tak będzie emitowany w TV:)
 22. Dokładnie, mój ojciec lubi wędkować więc zwykle kupuję mu jakieś akcesoria wędkarskie.
 23. Apple są niestety dość drogie, ja postawiłem na HP i już parę dobrych lat się sprawdza, zero awarii czy jakichkolwiek problemów. Jaki by się komputer nie kupiło warto też od razu przemyśleć nabycie programu antywirusowego, ja za niewielkie pieniądze zamówiłem taki https://www.vebo.pl/360-total-security-premium może mało znany ale przyznać muszę że w porównaniu do poprzednich 360 total secutity jest świetny, i chroni kompleksowo i nie zamula komputera co ważne.
 24. Nigdy nie widziałem tego drzewa
 25. Myślę, że to może być czwarta odpowiedź!
 26. Odniosę się do tego, dziękuję za podzielenie się!
 27. Witam, Hejka Moi drodzy chemicy proszę Was serdecznie o pomoc! Potrzebuję napisać wzór chemiczny (strukturalny) na.. SMALEC Plus potrzebuje 'przereagowac' tzn napisać równanie relacji również w tej formie strukturalnej, smalec rozpuszczony w chloroformie plus brom w chloroformie. Liczę na Was i post scriptum : potrzebuje konkretów, bo niestety, moje dwie samodzielne próby napisania tego, skończyły się nie zaliczeniem projektu
 28. Warto ale w tym roku już raczej studia odpadają
 29. Mam probówkę z Al(NO3)3 i dodaje do tego NH3 aq Więc mam takie równanie: Al(NO3)3 + 3NH3 + 3H2O -> Al(OH)3 + 3NH4NO3 jonowo: Al3+ + 3NH3 + 3H2O -> Al(OH)3 + 3NH4+ Dlaczego gdy dodam do tej próbówki teraz NH4Cl to reakcja nie zajdzie? Wszystko dzieje się w jednej probówce.
 1. Pokaż więcej aktywności