• 0
daimos0

drożdze norma

Question

Witam!

Bardzo proszę Was o pomoc , potrzebuje informacji ,

odpowiedzi na poniższe pytanie a nie mogę nigdzie tego znaleźć .

Jaka jest norma dla aktywności sacharolitycznej drożdzy? Chodzi mi o odpowiedź w sensie jaki powinien być wynik doświadczenia. Co wychodzi i tym podobne. jaki przebieg wykonanego doświadczenia albo sam a norma.

Z góry dziękuje za pomoc.

0

0 answers to this question

There have been no answers to this question yet

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez kartka000
      Ogólnie zadanie w miare dałam rade rozwiązać, ale nie potrafie zapisać wyniku na tym schemacie z  probówkami. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, o co dokładnie chodzi z tym schematem? Jakoś nie moge go zrozumieć.

Proszę o szybką pomoc!
    • Przez Antymateria
      Ciekawi mnie, dlaczego drożdże można zamknąć w folii aluminiowej w lodówce i one nie obumierają. Nie mają dostępu do pokarmu. Czy temperatura hamuje ich procesy metaboliczne? 
    • Przez Weta
      Witam, przygotowuje się do matury z chemii i postanowiłam wypisać sobie wszystkie doświadczenia jakie mam zapisanie w zeszytach. Natknęłam się na owe, które dodałam w załączniku (trochę pokracznie nakreślone  ), ale mam niepełne notatki co do niego.

Wiem, że zajdzie reakcja F2 + KCl a Cl2 + KF nie bedzię miała objawów. Ale nie wiem po co jest użyty chloroform i dalczego mam zapisane w obserwacjach, że będzie miał żółto zielony kolor. Bardzo bym prosiła o wyjaśnienie
    • Przez chemia
      Witam, 

Przygotowałem liste barwy płomieni dla osób zdających mature. Na pewno komuś się to przyda.

Lit - ciemnoczerwony
      K - fioletowy
      Na - żółty
      B - zielony
      Ba - zielonozółty
      Ca - ceglastoczerwony
      Cu - niebiesko-zielony
      Sr- karminowy

Jeżeli ktoś się orientuje czy do matury potrzeba więcej proszę o dopisanie
    • Przez blizniak
      Potrzebuje ustalić który kwas jest silniejszy kwas octowy czy kwas węglowy.
      Wiem, że silniejszy jest kwas octowy, tylko kolejny raz musze uporać się z doświadczeniami.

Do wykorzystania mam: Wodę oraz roztworu wodne następnujących związków:
      Kwasu octowego Octanu sodu Dwutlenku węgla Węglanu sodu Mam napisać schematycznie, to na pewno przyda się większej ilości użytkowników tego forum.

Wybrane odczynniki:

Czynności:

Obserwacje:

Wnioski

Równania w formie jonowej skróconej:

Proszę o pomoc, gdyż tworzenie doświadczeń to mój problem, znacie może jakieś strony gdzie można znaleźć ciekawe doświadczenie bio-che do maturki ?