eryk.zlotoweczka

Egzamin gimnazjalny 2011.

7 posts in this topic

Chyba słyszeliście o nowej wersji egzaminu gimnazjalnego. Co o tym sądzicie? Uważacie że to przesada czy może pani minister zrobiła krok w dobrą stroę.

0

Sami wybieramy z jakiego języka piszemy! To duży plus niektórym nie podchodzi angielski a niektórym niemiecki!

Edytowane przez Oxygenium
Liczne literówki
0

A co dokładnie zmienili?

Rozbicie na 6 arkuszy:

1. dzien historia i wos (60 min) oraz polski i sztuka (90 min)

2. dzien fizyka, chemia, biologia i geografia (60 min) oraz matematyka (90 min)

3. dzien arkusz podstawowy i rozszerzony z jezyka (oba po 60 min)

Jezyk, ktory bedziemy zdawac, wybieramy sami, przy czym jesli w gimnazjum kontynuujemy nauke jezyka z podstawowki, mamy obowiazek pisac go na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a jesli jezyka w gimnazjum uczymy sie od podstaw, arkusz rozszerzony jest opcja nieobowiazkowa.

Nikt tak naprawde nie wie, czy do liceum beda sie liczyc punkty z rozszerzonego czy podstawowego egzaminu z jezyka i jak bedzie z osobami, ktore pisaly tylko podstawowy.

Sa nowe "formuly" pytan (oprocz klasycznych jednokrotnego wyboru jest tez kilka wielokrotnego wyboru i prawda/falsz)

Poza tym, uczniowie musza obowiazkowo wziac udzial w "projekcie edukacyjnym" z jakiegos przedmiotu, wytyczne ministerstwa sa malo szczegolowe, obowiazek napisania szczegolowego regulaminu uczestnictwa ucznia w projekcie zwalono na szkoly.

1

Dla uczniów którzy pisali po raz pierwszy tą wersję egzaminu to myślę, że nie jest fajnie, aczkolwiek w mojej szkole wypadł on bardzo dobrze. Niektorzy uczniowie mieli setki :rolleyes:

0

Bardzo dobry poziom widzę macie. Egzamin gimnazjalny to jest bardziej na myślenie niż na wiedze moim zdaniem. Znałem takich geniuszy co bez uczenia miali bardzo dobre wyniki z niego - pozwalające dostać się do dobrych liceum :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz