Alderon

Etyczny problem na zmarszczki

3 posts in this topic

Czasami w łazience człowieka ogarnia nuda i wtedy czyta etykietki wszystkich kosmetyków, które akurat ma w zasięgu reki

Właśnie w takiej sytuacji wpadł mi w ręce czyjś krem na zmarszczki.

czytam więc tą etykietkę i oczom nie wierzę: zawiera kwas hialuronowy i KOMÓRKI MACIERZYSTE

Komórki macierzyste jakiego pochodzenia?? łożyskowego? ze świni? Nie mam pojęcia.

Rozumiem, że wielkie koncerny farmaceutyczne/kosmetyczne zrobią wszystko, aby osiągnąć maksymalne zyski, a słowo-klucz "komórki macierzyste" na opakowaniu zadziała na klientki (z całym szacunkiem dla płci pięknej, bez szowinistycznych podtekstów) jak magnes. Rozumiem, że liczy się bardziej to, co napisane jest na opakowaniu, niż to, co zawarte jest w środku (byle ładnie pachniało), ale przecież nie mogą być to informacje bez żadnego pokrycia.

Komórki macierzyste stały się najwyraźniej bardzo modne, tak jak niegdyś przesławne "molekuły srebra" pakowane dosłownie do wszystkiego- od antyperspirantów po klawiatury.

Czy wobec trwającej na wielu płaszczyznach batalii o pozyskiwanie i wykorzystanie tego "mającego zrewolucjonizować medycynę" środka, wobec etycznych zawirowań na jego temat, nie zakrawa o groteskę fakt pakowania owych komórek macierzystych do kremu na zmarszczki (nota bene- bardzo drogiego kremu na zmarszczki)?

Może przesadzam, ale dla mnie jest to bulwersujące.

0

z doświadczenia powiem tak. Są pewne hasła markatingowe, którymi operują ci, którzy nie powinni tym operować, w modzie są hasła eko, bio, naturalny, nano, domowy, swojski. Ja się zastanowic, to te hasła w praktyce nic nie znaczą, o ile wiemy, czego się uzywa do produkcji danego produktu. Kwas hialuronowy chyba ze spermy jest pozyskiwany. Być może w tymi komórkami macierzystymi też tak jest, że to jakiś chwyt bez większego pokrycia, a nawet jeśli jest tam ich dodatek, to w tak minimalnej ilości, żeby jakaś kontrola się nie przyczepiła, że na opakowaniu jest, a w recepturze nie ma... potem się tego dodaje koło 0,01% tylko po to, żeby nie nakłamać na etykiecie, a ta ilość w praktyce nie działa, bo po prostu jest to zbyt mało by mogło dać jakiś skutek w wyrobie gotowym.

0

Mnie zastanawia jak w ogóle miałyby zadziałać te komórki macierzyste pomarańczy z kremu?

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Partnerem serwisu są: Karty Plastikowe | Optymalizacja zus | Więcej informacji o kartach www.plastkart.pl