Keti

Głośny ostatnio problem- homofobia i nietolerancja

40 posts in this topic

A ja myślałem, że na straży sprawiedliwości i moralności.

:unsure:

Dobrze myślisz, ale to wynika z właśnie z tradycji Kościoła katolickiego...  :rolleyes:

Zmieniając tradycję wprowadzamy już nowe normy i odchodzimy od danej tradycji. Jeżeli coś istnieje od tysięcy lat, to znaczy, że zostało to sprawdzone i jest dobre. A bardzo często spotykamy się z faktem, że można przedobrzyć i lepsze jest wrogiem dobrego.

0

Jeżeli coś istnieje od tysięcy lat, to znaczy, że zostało to sprawdzone i jest dobre.

:D Serio nie jestes w stanie pomyslec o zadnym kontrprzykladzie?
0

Zmieniliśmy tradycje względem niewolnictwa, traktowania kobiet czy rozwodów i myślę, że wyszło to naszej cywilizacji na dobre. Kościół niestety wiele razy w historii sprzeciwiał się postępowi naukowemu i kulturowemu i tak też jest tym razem. 

0

Jeżeli coś istnieje od tysięcy lat, to znaczy, że zostało to sprawdzone i jest dobre.

No offence, ale kurczę... :) To jest akurat bardzo NIEdobry argument a bardzo związany z selfownem.

0

Życiem zgodnie z nauczaniem kościoła katolickiego. Każda religia wymaga poświeceń, aby zostać zbawionym.

Na szczęście nie każda wymaga do zbawienia życia wbrew sobie, bo de facto tym jest zmuszanie geja do celibatu.

I ja oczywiście przyjmuję do wiadomości, że katolik będzie mieć na temat gejów swoje zdanie. Natomiast fajnie by było jakby wojujący katolicy po prostu dali innym żyć w spokoju.

To nie jest przytyk do Ciebie, tylko taki ogólnonarodowy.

0

I nie forsowali zakazów czy nakazów w prawie, bo tak jest też w ich religii. 

0

Szczegolnie, ze nawet nie wiemy czy Bog istnieje, oraz czy nie odpierdzielamy jakies grubej imby od kilku tysiecy lat.

0

Nie będę dyskutował z kimś, kto wypowiada się w ten sposób. Jeżeli uważasz, że Twoja obraźliwa i wulgarna wypowiedź wyżej jest w porządku, to tym bardziej. 

0

Wracając do pierwotnego tematu: uważam, że powszechny ból dupy Polaków wynika z nadmiernego zainteresowania cudzym życiem. Ludzie wpajają swoim dzieciom, że geje i lesbijki to nienormalność, ale nie słyszałam, żeby ktoś uczył dzieciaka, że bycie wścibskim i wtrącanie się w nie swoje sprawy to też nienormalność. Większość święcie oburzonych to ludzie, którzy do Urzędu Skarbowego by donieśli, że sąsiad kupił sobie nowy samochód, a przecież nie pracuje, więc należy sprawdzić skąd ukradł te pieniądze przeznaczone na nowy wehikuł. 

1

Dnia 7.07.2015 o 15:46, Izuzet napisał:

Wracając do pierwotnego tematu: uważam, że powszechny ból dupy Polaków wynika z nadmiernego zainteresowania cudzym życiem.

I tutaj mamy problem... W zasadzie nie trzeba więcej mysli rozwijać

Ma to również zastosowanie do prowadzenia firmy, zmiany życia na lepsze, czy przestania picia alkoholu (każdy z tych kroków miałem i wiem co mówię). 

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz