• 0
lilow

herbata i cytryna

Question

Naukowcy wykryli,że picie regularne herbaty czarnej z cytryna powoduje, ze wytracone zwiazki powoduja choroby starcze u czlowieka np alzchaimer i parkinson.

Jesli chcemy uzyskac duze dawki vitaminy C, to wbrew pozorom cyrtyna ma je najmniej.. najwiecej ma kiwi, kapusta biała i owoce aceroli, dzika róża.

warto o tym wiedziec w trakcie zimy, gdy domena sa przeziembienia!

0

14 answers to this question

• 0

Z tego, co ja kojarze, to chodzi bodajze o glin (Al) zawarty w listkach herbaty, ktory uwalnia sie w srodowisku kwasowym. Wiec jesli najpierw wyjmiemy ze szklanki torebke herbaty, a dopiero potem wrzucimy do niej cytryne (albo wlejemy jej sok), to nic zlego nie powinno sie stac. Tak twierdzi rowniez moja pani od chemii :)

0

• 0

Siedzę sobie właśnie pijąc szóstą herbatę dzisiejszego dnia i tak sobie myślę...Ludzie wyluzujcie.

Świat, w jakim przyszło nam żyć bombarduje nas codziennie setkami toksyn, mutagenów, kancerogenów, tudzież trujemy się sami narkotykami, alkoholem, nikotyną i innymi paskudztwami. Na ich tle jakoś ciężko przejmować się szkodliwością herbaty z cytryną. Poza tym herbata, zwłaszcza zielona, ale czarna też, jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy.

A jeśli chodzi o glin w listkach herbaty...no cóż, uważam że znacznie więcej tego niezbyt zdrowego pierwiastka dostarczamy do organizmu korzystając z antyperspirantów w sprayu (tak, zawierają tlenek lub krzemian glinu) niż popijając sobie wieczorną herbatkę.

0

• 0

Ja słyszałem, że picie herbaty z cytryną i dodatkowo miodem zwiększa prawdopodobieństwo alzchaimera.

0

• 0

Pamiętajcie, że miód traci właściwości lecznicze pod wpływem wysokich temperatur. Jest całkowicie niewskazane, żeby do wrzącej cherbaty wlewać od razu mód.

0

• 0

cherbaty

nadal mam to przed oczami ;o 

0

• 0

może to c jest od cytryny? :P taki skrót - herbata z cytryną = cherbata

0

• 0

Tak, były przeprowadzone takie badania i rzeczywiście może to powodować takie choroby jak Alzchaimer i Parkinson. Chodzi głównie o glin, który wytrąca się w środowisku kwaśnym w wysokiej temperaturze. Jednak nie ma co popadać w paranoję, herbata z cytryną wypita raz na jakiś czas nikogo nie zabije :)

0

• 0

Najzdrowsza jest cytryna ale ze skórką jeśli już pijecie herbatę codziennie wieczorami:) Wizyta u dietetyka bardzo wiele mi powiedziała. Co do miodu to musisz wrzucić, gdy herbata jest lekko ciepła bo inaczej faktycznie straci swoje zdrowotne właściwości. Najlepiej sobie zjeść w ciągu dnia łyżeczkę dla dobrego samopoczucia.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz