MojaSprawa

Hormony ludzkie w roślinie.

6 posts in this topic

Witam, czy hormony ludzkie (oczywiście pytam tylko czysto hipotetycznie :) ) po wprowadzeniu do ciała rośliny mogą wywierać/oddziaływać na nią jakiś wpływem, lub takie działanie może coś osiągnąć, co będzie bardzo widoczne?

0

Czytałem na podobnym tematycznie forum o takim czymś. Kolega również o to pytał i - jeśli dobrze pamiętam - otrzymał odpowiedź, że hormony ludzkie nie posiadają czegoś, co posiadają hormony rośliny, więc nie połączą się. Oddziaływanie będzie bardzo znikome i raczej nie powinno wywierać na roślinę większego wpływu, ani nie będzie bardzo widoczne :)

0

Hormony ludzkie są substancjami białkowymi. Natomiast hormony roślinne to w miarę proste substancje chemiczne, dlatego na roślinę nie działają hormony ludzkie, a na człowieka nie działają hormony roślinne. Chyba, że weźmiemy pod uwagę hormony roślinne syntetyczne, które (jak np 2,4-D) są trucizną.

Po wymieszaniu hormonów ludzkich z roślinnymi też raczej nic się nie stanie.

0

Trzeba tu pamiętać o fitoestrogenach. Może ich działanie nie jest spektakularne to jednak udowodnione i jest wiele publikacji na ten temat.

0

Nie wszystkie hormony ludzkie są białkowe, mamy hormony steroidowe, hormony peptydowe, hormony będące aminami biogennymi.

Hormony roślinne to kolejna porcja różnorodnych substancji, które wcale nie muszą ulegać trawieniu i mogą w niezmienionej postaci wchłaniać się w jelitach.

Natomiast w drugą stronę - nie wiem.

0

Hormon, żeby zadziałał, potrzebuje receptora. Żeby hormon ludzki zadziałał na roślinę, musi istnieć w roślinie białko, które ten hormon zwiąże i przetworzy jakiś sygnał do komórki. Być może istnieją hormony roslinne podobne do ludzkich, jak np wymienione estrogeny i fitoestrogeny, które u ludzi działają na te same receptory, to może i u roślin też. Ale nie chcę bzdury strzelić, to nie napiszę, czy tak jest, bo nie wiem ;)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz