• Podobna zawartość

• Przez ercia510
      Witam  czy ktoś mógłby wyjaśnić dlaczego następujące zdanie jest fałszywe::U roślin przeprowadzających oksygeniczny typ fotosyntezy istotą fazy zależnej od światła jest przepływ elektronów od wody do PSI i następnie do NADP+ ,przepraszam jeżeli zła kategoria ale jestem pierwszy raz na forum i jeszcze nie orientuje się dobrze co i jak 
    • Przez Bawarczyk777
      Wytłumaczy ktoś łopatologicznie krok po kroku ile dodać i jakich składników, żeby powstał 1litr pozywki"? opisanej tu:
      Adventitious shoot regeneration was inducted in vitro on MS basal medium, using different concentration of NAA (1, 1.5, 2 mg·L-1) and cyokinin TDZ (0.1, 0.5, 1 mg·L-1). High frequency regeneration was obtained from leaves when cultured in the media supplemented with 1 mg·L-1 NAA plus 0.5 mg·L-1 TDZ and the percent of regeneration resulted is between 70% to 100%.  
      Z góry dziekuje.

• Przez Aloha
      Hej, mam pytanie odnośnie struktur komórkowych - w książce Wiśniewskiego przeczytałam, ze organella mogą byc otoczone jedna lub dwiema błonami(i takie struktury nazywa sie organellami). Zatem to, co jest w cytosolu, pomiedzy błonami poszczególnych organelli, jak np. Rybosomy (nie mam na mysli centrioli ani innych elem. cytoszkieletu), nie jest juz organella? 
    • Przez jaga
      Jakie są kryteria przyznawania stypendiów? Szczególnie interesuje mnie naukowe. Co poza średnią jest brane pod uwagę? Jaka średnia jest minimalna, by zacząć o tym myśleć? Jestem po pierwszym roku. Na stronie uczelni nie znalazłam odpowiedzi. Jak ktoś ma informacje na temat socjalnego, to również chętnie przeczytam
    • Przez Piotr Wójcik
      Mam jedną przykładową komorkę "X" która może żyć do 10 dni. Po 6 dniach rozmnaża się ona przez podział i teraz te dwie komórki mają po 6 dni i zostaje im 4 dni życia ? Czy ich wiek się resetuje i wciąż mają 10 dni? Pomijam oczywiście jakies przypadki losowe gdzie ginie wcześniej z innych powodów. Zakładam idealne środowisko w którym zawsze osiągają maksymalny wiek.

To nie jest żadna praca domowa, pytanie czysto teoretyczne, totalnie się na tym nie znam, a po wstępnych poszukiwaniach w internecie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.