• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

1. Ostatniej godziny
  2. Today
  3. Wczoraj
  4. Czy ktoś może jest z Warszawy? Czy znacie jakieś dobre miejsca na zorganizowanie tam imprezy integracyjnej?
  5. Ostatni tydzień
  6. W związku z przebudową firmy powstało małe zamieszanie, okazało się, że wiele rzeczy trzeba dokupić. W pierwszej kolejności chciałbym oczywiście zadbać o bezpieczeństwo. Szukam akumulatora, który byłby w stanie zasilać aktualnie ponad 10 urządzeń (sygnalizatory, czujniki). Trafiłem m.in. na ofertę https://www.fonex.pl/kategorie/akumulatory-20.html , ale muszę przyznać , że nie jestem specjalistą w tym zakresie i nie bardzo mam z kim teraz skonsultować zakup. Które urządzenie moglibyście polecić?
  7. czy moge tez napisac?
  8. Wcześniej
  9. Tak wysłałem Ci link na priv
  10. Cześć
  11. Dzień dobry, szukam pomocy przy zakupie prezentu dla dziecka. Szczególnie zwracam uwagę na mikroskopy dla dzieci, ten sprzęt jest bardzo polecany i naprawdę robi wrażenie. Mała ma 5 latek, ale jest bardzo ciekawa świata i na pewno coś takiego by jej się spodobało. Ktoś korzystał może z takiego sprzętu?
  12. Hej wszystkim Będę pisał w tym roku maturę z fizyki i z tego powodu poszukuję zbiorów/stron z zadaniami maturalnymi, takiego rodzaju, jakie pojawiają się na maturze, najlepiej z rozwiązaniami. Najbardziej odpowiadają mi miejsca, gdzie zadania są poukładane ze względu na działy, co poprawia czytelność. Jak dotąd znalazłem tylko książki "Teraz Matura - zadania i arkusze maturalne" oraz próbne matury Nowej Ery. Widziałem też książki z arkuszami Operonu, ale słyszałem, że są niedokładne i pełne błędów. Czy ktoś mógłby mi polecić darmowe/płatne miejsca (zarówno strony internetowe jak i zbiory) z przygotowanymi zadaniami stricte maturalnymi/arkuszami egzaminacyjnymi? Jeśli chodzi o zbiory, to zależałoby mi, by takowy zawierał tylko zadania czysto maturalne. Niestety mam wiele do nadrobienia i w przeciągu ośmiu miesięcy nie zdążę przerobić wszystkiego rodzaju zadań. Szukałem też strony ze wszystkimi ubiegłymi maturami, wraz z tymi poprawkowymi oraz próbnymi, jednak wiele z miejsc zawiera tylko części z niektórych lat. Czy ktoś zna jakąś całościową bazę? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam! P.S. Jako że istnieją dwa tematy, które wydają mi się odpowiadać do mojego postu ("Matura z fizyki" oraz "Fizyka") i nie wiem, w którym należy go zamieścić, zrobię to w obydwu. Proszę o usunięcie niepotrzebnego, z góry przepraszam za problem.
  13. Hej wszystkim Będę pisał w tym roku maturę z fizyki i z tego powodu poszukuję zbiorów/stron z zadaniami maturalnymi, takiego rodzaju, jakie pojawiają się na maturze, najlepiej z rozwiązaniami. Najbardziej odpowiadają mi miejsca, gdzie zadania są poukładane ze względu na działy, co poprawia czytelność. Jak dotąd znalazłem tylko książki "Teraz Matura - zadania i arkusze maturalne" oraz próbne matury Nowej Ery. Widziałem też książki z arkuszami Operonu, ale słyszałem, że są niedokładne i pełne błędów. Czy ktoś mógłby mi polecić darmowe/płatne miejsca (zarówno strony internetowe jak i zbiory) z przygotowanymi zadaniami stricte maturalnymi/arkuszami egzaminacyjnymi? Jeśli chodzi o zbiory, to zależałoby mi, by takowy zawierał tylko zadania czysto maturalne. Niestety mam wiele do nadrobienia i w przeciągu ośmiu miesięcy nie zdążę przerobić wszystkiego rodzaju zadań. Szukałem też strony ze wszystkimi ubiegłymi maturami, wraz z tymi poprawkowymi oraz próbnymi, jednak wiele z miejsc zawiera tylko części z niektórych lat. Czy ktoś zna jakąś całościową bazę? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam! P.S. Jako że istnieją dwa tematy, które wydają mi się odpowiadać do mojego postu ("Matura z fizyki" oraz "Fizyka") i nie wiem, w którym należy go zamieścić, zrobię to w obydwu. Proszę o usunięcie niepotrzebnego, z góry przepraszam za problem.
  14. A ja...nie przepadam za kawą. Lubię jej zapach jedynie. W pewnym sensie szkoda, bo "podtruwam" się energetykami.
  15. Lubię o siebie dbać choć sądzę, że robię to z umiarem. Jedyne co mogę sobie zarzucić, to fakt wydawania zbyt dużej kasy na perfumy- flakonik moich ulubionych to wydatek rzędu 400 zł...zdecydowanie za dużo , tym bardziej, że wziąłem się za remont domu, przez co budżet trochę kuleje. Postanowiłem zatem przerzucić się na inne- równie dobre ale tańsze. Przewertowałem parę perfumerii i trafiłem na propozycję https://perfumy.pl/product-pol-4968-Mercedes-Benz-Man-Grey-woda-toaletowa-100-ml.html . Opakowanie bardzo zwróciło moja uwagę, aż trudno uwierzyć , że w nim są perfumy! Cena....nieporównywalnie przystępna. Teraz tylko pytanie, czy Mercedes Benz pachną tak fajnie jak się powierzchownie prezentują?
  16. Oczywiście. Laser używany jest teraz przy różnych zabiegach chirurgicznych, kosmetycznych oraz w stomatologii.
  17. Hejka. Drugi tydzień urlopu postanowiłem przeznaczyć na mały remont w domu. Zamierzam zmienić przede wszystkim wystrój sypialni. Ze względu na to, że okno wychodzi na tę część ogrodu gdzie mamy drzewa, wnętrze trochę ponure. Chciałbym je rozjaśnić- nie tylko w dosłownym tego znaczeniu a więc oświetleniem ale też kupując odpowiednie meble i dodatki. Spodobała mi się m.in. biała szafa z lustrami i myślę aby pójść właśnie w tę stronę- czyli w biel. Sądzicie, że to dobry pomysł? Mi generalnie się podoba, ale troszkę się obawiam czy nie będzie zbyt "sterylnie".
  18. Od września zaczynam naukę w klasie maturalnej. Bardzo zależy mi na pisaniu matury z biologii i chemii, problemem jest to, że jestem na matchemie, więc nie mam rozszerzonej biologii. Trochę za późno się obudziłam z przygotowaniami do matury niestety. Chciałam dlatego was zapytać czy myślicie, że dałabym radę sama przygotować się do matury z niej, korzystając z podręczników i różnych notatek? Czy lepiej szukać jakichś kursów? Zdaję sobie sprawę z tego, że czasu jest bardzo mało, ale jestem zdeterminowaną osobą i wiem, że jak zepnę dupę to osiągnę swój cel. Jeśli o te kursy chodzi to czy polecacie jakieś online? Tonący brzytwy się chwyta, więc liczę na wasze porady
  19. Witam! Do mojego domu wleciało coś takiego jak w załączniku, nie jestem w stanie powiedzieć co to jest, czy to jest komar czy coś innego, tyle się teraz słyszy, że jakieś groźne gatunki przylatują do Polski... dodam, że temu owadowi tak w dziwny sposób zwijał się odwłok tego owada.
  20. Witam wszystkich! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż zdjęcia są autorstwa mojego taty, sam niestety nie widziałem tego owada. Tak więc mój tata znalazł na ogrodzie takie oto stworzenie. Określił to jako tzw. "czarna pszczołe" i po zagłębieniu się w temat myślimy, ze może była to zadrzechnia fioletowa, ale... No właśnie owad na zdjęciu posiada żółte włoski. Niestety pszczola na zdjęciach jest mokra, ponieważ została wyciągnięta z basenu, stąd też tak jej sie ulozyla fryzura. Pytam tutaj na forum z czystej ciekawości, ponieważ wyczytalem ze to bardzo rzadkie zwierzę i fajnie by było wiedzieć, ze faktycznie miało się stycznosc z czyms takim. Pozdrawiam
  21. Ja uczę się angielskiego (ok. C1, ale chcę docisnąć do C2) i włoskiego (tutaj powiedzmy B1 i generalnie ćwiczę, by nie zapomnieć). polecam w ogóle kursy językowe w ESKK, idealne dla studentów, uczy się kiedy chce, a jest presja, bo trzeba oddawać zadania domowe itp.
  22. Polecam zajrzeć sobie rownież do tego sklepu internetowego. Asortyment jest szeroki, a przy większych zamówieniach sklep jest w stanie zaoferować większe zniżki .Wycenę tworzy się po skontaktowaniu się z nimi i napisaniu wymagan w zakresie zamowienia: https://danlab.pl/nasze-produkty/szklo-laboratoryjne-i-drobny-asortyment-laboratoryjny W sklepie mozna znaleźc między innymi szkło laboratoryjne odczynniki laboratoryjne specjalistyczny sprzęt laboratoryjny
  23. Mi poszło całkiem nieźle...
  24. Zgadza się. Mi przygotowanie zajęło jakieś 3 miesiące.
  25. Wczoraj zauważyłem bardzo dziwnego, ogromnego owada, zdjęcie w załączniku. Bardzo proszę o identyfikację. Pozdrawiam Emil
  26. Też uwielbiam kawę! O właściwościach odchudzających z cynamonem akurat nie słyszałam, wiem, że jednak, że kofeina sama w sobie jest składnikiem wielu suplementów diety, a jej właściwości faktycznie mogą pobudzić utratę kilogramów. Myślę, że możesz spróbować Ja mam z kolei zagwozdkę w kontekście picia kawy w ciąży i wtedy, gdy karmi się piersią. Można, czy nie można? W publikacji na Zabawka i Wyprawka radzą żeby pić z umiarem (niestety ja jestem przyzwyczajona do 4 kaw dziennie - to chyba trochę za dużo), a najlepiej przestawić się na „zbożówkę”. Czy któraś z mam podzieli się doświadczeniami? Do ilu zredukować spożycie kofeiny?
  27. Witajcie kawosze i kawoszki. Ja również jestem z tych pijących. Lubię różne wynalazki. Książek o kawie mam całą półkę. Ale lubię także poszperać za jakimiś nowinkami w necie. Szukam różnych zastosowań kawy np peeling, nawóz do kwiatów itp. Ostatnio trafiłam na coś bardzo ciekawego. Mianowicie napisano tutaj , że kawa z cynamonem jest dobrym sposobem na odchudzanie. Wiadomo w boczkach pochowało się kilka kilogramów za dużo. A że lubię kawę (bardzo) lubię też cynamon to postanowiłam spróbować. Czy ktoś z Was pił już kawę z cynamonem w celu zrzucenia kilku kilo? Dajcie znać jakie efekty!! Ja też za jakiś czas się z nimi podzielę. A może znacie jakieś inne dodatki do kawy, które mają taki wpływ na organizm? PISZCIE
  28. Dzień dobry Z tej strony Karolina jestem tutaj nowa i nie bardzo się tutaj odnajduję ale mam nadzieję, że szybko się tu połapię. Pozdrawiam
  29. W dzisiejszych czasach postep technologiczny jest tak duzy, ze trudno byc ze wszystkim na biezaco. To co jeszcze kilka lat wstecz wydawalo sie nierealne stalo sie codziennoscia w bardziej cywilizowanych krajach. W przyszlosci jest nawet mowa o stworzeniu sztucznej inteligencji bedacej odpowiednikiem lekarzy pierwszego kontaktu. Ciekawe sie to wszystko zapowiada jednak wrocmy do meritum tematu. Laseroterapia to metoda polegajaca na dzialaniu promienia lasera (inaczej wiazek swiatla) na obszar w ktorym znajduja sie chore tkanki. Kluczowymi parametrami jakimi sie poslugujemy to wlasciwa dlugosc fal i moc z jaka sa one aplikowane. Wyroznia sie wlasciwie dwa typy leczenia gdzie w pierwszym niewielka glowica emitujaca promieniowanie jest przykladana do chorego miejsca. W drugiej naswietlany jest o wiele wiekszy obszar na odleglosc. Do bardziej zaawansowanych zabiegow takich jak hirurgiczne wykorzystywany jest laser wysokoenergetyczny tego typu - https://sklep.astar.pl/lasery-wysokoenergetyczne-/732-laser-wysokoenergetyczny-polaris-hp-s-590227030058.html Co ciekawe mozna go takze spotkac w gabinetach medycyny estetycznej, tak elastyczne zastosowanie ma.
  1. Pokaż więcej aktywności