*Amo Scientiae*

Jak efektywnie robić zadania z biologii?

1 post in this topic

Hej!

ucze sie biologii, nie mam jej w szkole. Jestem w 2 klasie (ostateczna decyzje o zdawaniu podjęłam w listopadzie, wiec robię teraz 1 Cz podręcznika) Mam problem z dobrym systemem robienia zadań. Otorz myślałam ze najlepiej będzie robić je po jakiejś nauczonej partii materiału, ale nawet jeśli rozumiem temat z podr, czy repetytorium, jakoś te zadania nie idą. Chyba będę już ucząc sie przeglądać zad. I sprawdzać odpowiedz, nawet jeśli jej nie znam- co o tym myślicie? W zadania z chemii łatwiej sie wdrożyłam, ale, ze biologia jest przedmiotem innego rodzaju z tymi zadaniami mam jakiś zgrzyt. Czy robić zadania z kart prac do podręcznika nowa era? Czy raczej od razu patrzeć na zadania bardziej maturalne ze zbiorów omegi, czy Witowskiego? Bo mam wrażenie, ze z wyciąganiem wniosków dobrze sobie radzę, problem jest raczej w przelaniu jakiejś tam wiedzy na zadanie, (nawet nie w samym formułowaniu zdania w odpowiedzi) Jak wykorzystać robienie zadań z biologii jako bardziej efektywna cześć nauki, zeby jeszcze bardziej pomogły? Zeby nie w kółko czytać tematy z rożnych książek... Bardzo proszę o odpowiedzi doświadczonych osób, zależy mi na tym.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz