Aerandir

Jaki jest wasz stosunek do aborcji?

Aborcja   52 głosów

1. 1. Jaki jest twój stosunek do aborcji?

• Nie mam nic przeciwko aborcji (dokonanej nawet w 9 miesiącu ciąży)
      1
    • Nie mam nic przeciwko wczesnej aborcji.
      17
    • Jestem całkowicie przeciwny aborcji.
      16
    • Aborcję dopuściłbym tylko w szczególnych sytuacjach (gwałt, zagrożenie życia matki, wady genetyczne płodu itp.)
      18

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

60 posts in this topic

Ciaza to biologicznie ogromny wydatek.

Zależy co przez to rozumieć. Wydatek energetyczny owszem, ale jeśli kobieta nie ma deficytu pokarmu to nie wpływa negatywnie na zdrowie i długość życia, ogólnie rzecz biorąc, a może być wręcz przeciwnie.
Dodatkowo laktacja z tego co pamiętam jest jeszcze większym wydatkiem.
No ale to tak poza tematem jakby co ;) Kiedyś czytałem o tym artykuł, jak znajdę to wrzucę.

0

ale jeśli kobieta nie ma deficytu pokarmu to nie wpływa negatywnie na zdrowie i długość życia, ogólnie rzecz biorąc, a może być wręcz przeciwnie.

Sa sprzeczne dane. Poza tym nawet jesli - obecnie. Dzieki medycynie, a nie dzieki temu jak nasz gatunek od strony biologicznej wyglada. Jakby tak zostawic sprawy 'samym sobie' to ciaza jest jedna z najniebezpieczniejszych rzeczy jakie sie kobiecie przydarzaja w zyciu.

0

Odświeżę sobie tamten artykuł i zapoznam z tymi sprzecznymi danymi to podyskutujemy ^^ Możliwe, że chodzi o sytuacje kiedy "wszystko idzie dobrze", bez jakichś powikłań.

0

Ludzie, jak Wy możecie mówić o zabójstwie w sensie nieetycznym o zygocie? Zabić to można i bakterie, w sensie biologicznym zgoda, ale zabójstwo w kontekście moralnym i używanie tego odnośnie zygoty, zarodka czy wczesnego płodu - odbiło Wam? Nazywanie kobiety abortującej chory płód czy abortującej bo ciąża jej zagraża - egoistyczną? Dla niektórych może rodzenie chorych dzieci jest piękne, biorąc jednak pod uwagę rozsądek to jest to nieodpowiedzialne. I tak jak już tutaj padło, chodzi o naprawdę chore dzieci, które długo nie pożyją albo będą całe życie niepełnosprawne np. Zespół Downa itp., a nie o jakichś lekkich patologiach które nie będą przeszkadzały w przyszłym normalnym funkcjonowaniu. Jeszcze odnosząc się do zabójstwa zygoty to bardziej nieetyczne jest zabicie dorosłego zwierzęcia, bo jest dorosłe, w pełni wykształcone, czuje, ma świadomość itd., niż zabicie zarodka, obojętnie jakiego gatunku. Aborcja na życzenie czy późna aborcja zasłużenie mogą budzić niepokój ale wczesna aborcja i to z porządnym uzasadnieniem - nie pojmuję jak ktoś może być przeciwny, przecie to jest znęcanie się nad kobietą, która ma urodzić. 

0

Akurat Zespół Downa jest dla mnie kontrowersyjną sprawą, a dokładnie jego podciąganie pod te bardzo chore, które można abortować. Spójrz na takiego Maćka z Klanu. Źle mu w życiu? :D Nie jest może bystrzakiem, ale całkiem normalnie funkcjonować może, skoro nawet ogarnia granie w serialu.

0

A ja bym się chciała odnieść do mężczyzn i aborcji w trochę innym sensie. Wyobraźcie sobie, wasza ukochana kobieta jest w zagrożonej ciąży. I nie ma pewności, czy przeżyje do końca. Ale nie ma też pewności, czy to dzieciątko, które jest wasze i je prawdopodobnie bardzo kochacie, też przeżyje. I zupełny zakaz aborcji - i mężczyzna staje przed stanem, w którym nie ma pewności, ani, czy jego ukochana kobieta przeżyje, ani czy jego dziecko przeżyje. Aborcja zakazana, umiera kobieta i umiera dziecko. A wy na całe życie zostajecie sami. Pomyślcie o takiej sytuacji, zanim zaczniecie krzyczeć, że aborcja to zło i powinna być zakazana zawsze, wszędzie i w ogóle bez dyskusji. A mogliście usunąć ten zlepek komórek będący płodem we wczesnym stadium, spłodzić zdrowe dziecko, które by się urodziło. I mieć i piękną kobietę, i ukochane dziecko. Trzeba myśleć. Wszędzie.

0

które jest wasze

Zawsze "tylko" z pewnym prawdopodobieństwem :D

Aborcja zakazana

Mało kto chyba się opowiada za zakazem w takim przypadku, kiedy życie matki jest zagrożone. 
0

A uwierz, że słyszałam już chyba wszystko, ale najczęściej mężczyźni się wypowiadają. I najlepiej jakby nie dotyczyło ich ukochanych. ^^

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz