• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Jeycop

Użytkownicy
  • Zawartość

21
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Jeycop

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Dziękuje za rady. Mam jeszcze jedno pytanie: Sporo zadań w arkuszach maturalnych jest teraz opartych na podstawie zadań z Campbella, myślicie że to dobry pomysł zaopatrzyć się w te książkę w celu przejrzenia treści i przeanalizowania tych zadań?
  2. Przydałby się jakiś spis zagadnień co faktycznie muszę umieć i rozumieć na maturze
  3. 1. Co lepsze do zdania dobrze biologi rozszerzonej?: a) uczenie się z notatek i rozwiązywanie zadań maturalnych działami (mam taki zbiór zadań gdzie zadania z arkuszy sa przepisane prosto do zbioru) b) uczenie się całego materiału i robienie wszystkich arkuszy 2. Jakie arkusze/zadania lepiej rozwiązywać?: a) z zakresu podstawowego i rozszerzonego b) tylko z rozszerzonego 3. Jak najlepiej nauczyć się pisać "pod klucz"? - wszelkie wskazówki mile widzane. PS moim celem jest zdać na 90%
  4. Jak myślicie, czy sama treści vademecum Ewy-Pyłki Gutowskiej wystarczy na napisanie bio na 90%? Czytanie podręczników i robienie notatek jest dla mnie bardzo monotonne, a być może zaoszczędzony czas lepiej bym wykorzystał na rozwiązywanie zadań maturalnych
  5. Sęk w tym że nie bardzo wiem co powinienem pominąć
  6. Mam podręczniki z Wsipu do biologii, zastanawiałem się czy dobrze byłoby sobie kupić książki z operonu, bo mimo wszystko Wsip to ~1500 stron, a Operon z tego co wiem ma ~900. Dużo ludzi z tego forum poleca Operon. Teraz pytanie: Czy powinienem olać ten Wsip i kupić sobie książki z Operonu i z tejże książki przygotowywać się do poprawy matury?
  7. Ogólnie pytania powinny być łatwe, sam po prostu nie mam 100% pewnosci jak na nie odpowiedzieć: -Czy mozna przyjąć że w jądrze komórkowym jest zwykle 23 par chromosomów? -Czy zawsze w jądrze komórkowym jest 23 PAR chromosomów? czy pary tylko występuja w fazie S (drugie stadium interfazy)?
  8. No oczywiście, że napisać maturę Tylko sporo ludzi zdających maturę z chemii ®, mówi że prawie wcale nie zaglądało do podręczników i tylko robili zadanka, a nie wydaje mi się żeby cała te teorie umieli. Z drugiej strony nie widziałem w zbiorach, zadań na których mógłbym sobie przećwiczyć te teorie, chociaż dopiero dzisiaj te podręczniki mi przyszły i dopiero co zrobiłem to przekartkowałem i zrobiłem notatki z kilku pierwszych stron, więc może przydatniejsza część teorii będzie dopiero dalej, tego nie wiem, dlatego się pytam.
  9. hej, dzisiaj przyszły mi podręczniki z chemii (Chemia wyd. Operon, Hejwowskiej), ogólnie patrze na to i jest sporo tej teorii i wydaje mi się że nijak mi się ona przyda do rozwiązywania zadań np. Witkowskiego Pytanie: Czy dobrze mi się wydaje? Przypominam że nie miałem rozszerzonej chemii.
  10. Wybaczcie offtop ale właściwie czym się różni repetytorium od vademecum?
  11. 9:00 rano
  12. Tutaj jest taki temacik, na pewno Ci pomoże : http://forum.biomist.pl/ksi%C4%85%C5%BCki-do-matury-z-chemii-rady-od-maturzyst%C3%B3w-t1331.html/
  13. Chce zdawac na lekarski w nastepnym roku, bede pisal chemie na zasadach sprzed 2015 roku. Chce sobie kupić zbiory zadań z chemii i zastanawia mnie to: Czy jeśli sobie kupie zbiory z witka i persony z edycji 2015 to czy zadania w nich będą się znacznie różniły od starszej matury? Tzn. powinienem koniecznie kupic ze starszej edycji bo mnie to może lepiej przygotować?
  14. To w sumie tak robię, a czasu chce dużo poświęcać bo mam spore problemy z koncentracją i potrzebuje więcej czasu niż inni na przerobienie danego tematu.
  15. Czyli ogólnie chodzi o to żeby umieć tyle z podręcznika ile wymagają pytania które są pod koniec rozdziału i to poważnie wystarczy z wiedzy teoretycznej żeby napisać na ~90%?