• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Keti

Użytkownicy
  • Zawartość

152
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

2

Keti last won the day on 1 Sierpień 2015

Keti had the most liked content!

Reputacja

10 Licznik lajków.

O Keti

• Tytuł

• Urodziny 23.11.1990

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    zbyt rozległe ;b
  • Kto
    wieczny student

1. Podoba mi się ten filmik, przedstawiono na nim wybitnego biologa, obserwującego przez wiele lat procesy zachodzące w rezerwacie ścisłym... Pod koniec dowiadujemy się coś o korniku i świerkach, a także jak skomplikowane i nieprzewidywalne cykle zachodzą w lesie ciągnąc się przez dziesięciolecia. Drugi film o fotografie i działaczu też ciekawy, szokuje podejście niektórych leśników i polityków dla których las nie użytkowany gospodarczo jest "zgniły" lub "nic tam już nie ma". http://bialystok.tvp.pl/22922283/lekcja-pokory Artykuł LP mnie chwilami mocno zniesmaczył..może odebrałam za bardzo emocjonalnie, ale akapit "czy puszcza to las pierwotny?" dla mnie sprytnie ma umniejszać jej znaczeniu.
  2. Czy ktoś może polecić fajne noclegi pod dachem/pola namiotowe, w Bieszczadach, okolicach puszczy Białowieskiej , a także jakichkolwiek polskich górach? Najlepiej jak najtaniej, ale nie koniecznie bo szukam też alternatywy na jeden, dwa noclegi..
  3. Szczęśliwego Nowego Roku! Dużo piękna w życiu
  4. Jeszcze są takie nieliczne skamieliny które jadą na erazma by coś zobaczyć/zwiedzić/pouczyć się języka/poznać ludzi Monachium ma takie cudowne muzea za dużo niestety do zwiedzenia na krótki pobyt powodzenia w staraniu się o wyjazd, bardzo ładne miasto.
  5. Jakieś konkretne przykłady tego psucia? ;b psują bo agresja? segregacja na lepszych i gorszych? (np. przychodzę do nowej szkoły i chce się popisać...). Ja nie uważam by gimnazja były siedliskiem całego zła, znacznie gorzej czułam się w liceum..jakieś ostatnie badania mówią że największym skupieniem przemocy są obecnie podstawówki.
  6. Podziwiam oO" nie umiem piec lub gotować gdy jestem zdenerwowana/chora...mogłoby się to skończyć kalectwem lub startą naczyń i garów XD
  7. Możesz poszukać po fejsie stron różnych fundacji zajmujących się sprawą takich ferm. Linki do akcji i kontakty do osób na pewno będą na stronie "stowarzyszenie otwarte klatki". W rozmowie z kimś kto siedzi w temacie na pewno się dowiesz czy na danej fermie przepisy są przestrzegane czy nie, możliwe że ktoś już nawet badał sprawe.
  8. Wawa..mam niejako info z pierwszej ręki, ale nie dopytuje bo nawet w tym centrum Kopernik nie byłam, bilety drogie..miasto daleko pewnie kiedyś w końcu powstanie...jak dogadają lokalizacje czy cuś....
  9. Nie bardzo, piwko albo robiłam sama z przyprawkami i pomarańczą na bazie tańszych piw, a grzane wino z w miarę tanich grzańców już z gotowymi przyprawami. Na mieście warto rozpytać gdzie konkretnie mają dobre grzane wina i piwa.. ja w nieznanych miejscach zazwyczaj zamawiam zawsze grzane wino, bo to mniejsze ryzyko skopania sprawy przez obsługę. Zdarzało się że dostałam grzane piwo odgazowane, wstrętne w smaku i letnie..pani w barze nie wiedziała jak robić :/ Teraz zamawiam tylko tam gdzie koledzy zamawiali Polecam wypróbowanie w domu kilku sposobów na grzane piwa, zwłaszcza że podobno dobrze leczą przeziębienie ;b i jak pysznie (znajomi mnie kurowali).. podobno dobrze jest użyć piwa które nam smakuje, ja wybieram zwykle jak najtańsze przepisów trochę jest, dzisiaj przeczytałam że są przepisy na grzane piwo z jajkiem oO" ja preferuje standard czyli miód, przyprawy do grzańca i pomarańcza... najbardziej trzeba uważać by piwa nie odgazować przy gotowaniu, ja po prostu staram się nie przegotować. Tyle dobrego, znalazłam jeszcze przepisy na angielskie grzane piwo z jabłkami pieczonymi i ciemnym piwem..trzeba znaleźć swój smak A.. i trzeba uważać jak się zamawia na piwa z mikrofali...:/ najprostsza droga by skopać..
  10. Natknęłam się ostatnio na pewien artykuł gadzetomania.pl/58054,hatsune-miku-vocaloid opisany jest w nim fenomen vocaloidów, aplikacji stworzonych przez japończyków w których można stworzyć piosenkę którą zaśpiewa dana postać. Najpopularniejsze postaci nawet dają koncerty (jako holografy) na których bawią się ludzie.. autor artykułu wyraził śmiałą tezę że zastępowanie człowieka przez maszynę w sferach twórczości plastycznej,fotograficznej,pisarskiej,muzycznej, dzieje się dziś.. i dojdzie kiedyś do perfekcji niedoścignionej przez człowieka. Sama jakoś tego nie widzę, popisy wirtualnych bohaterów tylko mnie nudzą i nie rozumiem czym się tu emocjonować? Człowiek sam nie zna źródeł własnej twórczości/ kreatywności..nawet skomplikowany algorytm nie da tego efektu co prawdziwa twórczość, będzie tylko sztucznie wdrukowanym przez człowieka zachowaniem..jakby małpie dać pędzel.. Czym innym jest sztuka dzieci, czym innym twórczość osób niepełnosprawnych, czym innym twórczość osoby ukierunkowanej szkołami artystycznymi, czym innym budowa altanki przez ptaka altannika...taki robot też będzie czymś innym. Nie czuje nad tematem "ludzkiego" robota zachwytu, i nie widzę sensowności podążania w tę stronę.. także ze względów etycznych..jeśli roboty nas we wszystkim zastąpią to co my będziemy robić? Jaki inny znajdziemy wskaźnik człowieczeństwa jak nie zdolność tworzenia?
  11. No właśnie..zima idzie, co sądzicie o grzańcach? Ja jestem dość marznącą osóbką i bardzo je lubię..zwłaszcza po jakimś przyrodniczym zimowym wypadzie nie czując rąk i nóg..natomiast część moich znajomych uważa że to profanacja piwa nie mogą patrzeć na to co się robi z tym szlachetnym trunkiem. A sezon się zaczyna
  12. Cykl filmów przyrodniczych "Zamarznięta planeta"...jeny!!! jakie to ładne *.* te zdjęcia są niesamowite, zapierające dech!
  13. Nie ma już opcji edytuj fajna dyskusja na "samotni wege", aż muszę kilka cytatów zarzucić.. mówię też z góry że nic nie mam do NORMALNYCH wegan i wegetarian..nawet znam takich i bardzo lubię nie toleruje tylko tych co to się czepiają innych, mówią że zainteresowanie ochroną przyrody to u mięsożercy objaw wyrzutów sumienia A: Jaka jest różnica między samotnymi wege a padlinożercami? B: Nie widzę. A:Ja widzę. Tu są posty a u padlinożerców seks anonse. Tu jest pełna kultura a tam chamstwo. B:Seks anons nie musi być chamski A:Oczywiście, że nie, ale ich były Dalej dowiadujemy się że kolejnym problemem jest znalezienie potencjalnej partnerki weganki która byłaby ateistką, niestety większość jest wierzących pono xd To tak do śmiechu XD przyznam że sama u potencjalnego partnera sprawdzałam stosunek do przyrody i chęć do podróżowania
  14. W wolnym czasie dużo czytam, oglądam filmy i seriale. Maluję też obrazy i rysuje, jeśli czas pozwala to jeżdżę na wycieczki i pod namiot. Często spaceruje po lesie, szukam ciekawych owadów i ptaków. Bardzo lubiłam jazdę na rowerze, ale nie mogę się doprosić naprawienia mojego starego . Jeśli nie jestem strasznie zawalona pracą to szukam jakiegoś wolontariatu, bardzo lubię robić coś pożytecznego i nabywać nowe umiejętności, ale rodzina źle patrzy na taki rodzaj aktywności (wolontariusz = frajer).
  15. Prosta sprawa sam zabaw się w organizatora.