Question

Cześć,

napisałam krótką notkę dla przyszłych studentów biotechnologii. Czego możecie się spodziewać, a czego nie dowiecie się z uczelnianych folderów. Zapraszam również absolwentów do zabrania głosu w dyskusji.

technologiasmaku.wordpress.com/2015/07/05/byc-czy-nie-byc-naukowcem-kilka-uwag-do-rozwazenia-dla-przyszlych-studentow-ar/

Pozdrawiam,

M

1

4 answers to this question

• 0

Coraz więcej firm farmaceutycznych będzie w najbliższej przyszłości przenosić swoje Clinical Research Centers do Polski (jednym z powodów jest właśnie całkiem spora liczba absolwentów biotechnologii szukających zajęcia związanego z kierunkiem, a więc konkurencyjnych cenowo :-)) więc studia biotechnologiczne wbrew pozorom mają całkiem niezłe perspetywy :-)

0

• 0

To prawda.

Jeszcze do niedawna studia na kierunku Biotechnologia, nie były przyszłościowe, lecz ostatnio bardzo dynamicznie się to wszystko zmienia. Powstaje coraz więcej firm nie tylko polskich, lecz właśnie tak jak już wspomniano wyżej, zagranicznych które będą otwierać swoje filie w Polsce. Co jak co, ale jeśli chodzi o poziom wykształcenia w Polsce jest wysoki, a w związku z tym, jest dużo bardzo dobrych specjalistów i dużo rynków zagranicznych o tym wie.

0

• 0

Nawet w szkołach powstają klasy o tym profilu, co jeszcze jakiś czas temu nie miało miejsca

0

• 0

Myślę, że przyszłym studentom, choć może i maturzystom przyda się możliwość skorzystania i ew. podzielenia się wiedzą z wykładów i ćwiczeń z pokrewnych kierunków studiów czy uczelni na portalu notatek.pl Ja już korzystam stale. Dobre źródło. Sami zobaczcie https://notatek.pl/klasyfikacja-i-nazewnictwo-enzymow

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Tony
      Potrzebuje pomocy, jestem studentem biotechnologii I stopnia na pierwszym roku i muszę zrobić prezentację z Fizyki na temat "Statyka sił w biologii i medycynie (Stabilność i równowaga, równowaga ludzkiego ciała, dźwignie, łokieć, biodro etc.). Nie za bardzo umiem fizykę i nie wiem jak się za to zabrać. Dostałem informację od wykładowcy że mogę wspomóc się książką która jest w języku angielskim co niestety jest dla mnie lekkim problemem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

• Przez janekjanjanek
      Zapraszam do oglądnięcia krótkiego filmu motywacyjnego

• Przez orange99
      Witam, byłby ktoś w stanie rozwiązać te 3 zadania? Uprzejmie proszę!

1. Napisz reakcję między wodorotlenkiem magnezu a kwasem azotowym V, zdysocjuj otrzymaną sól. Oblicz stężenie molowe jonów w 0,03-molowym roztworze tej soli, zakładając, że α=1.
      2. Oblicz [H+], [OH-] oraz pH w 0,2 molowym roztworze KOH.
      3. Oblicz stężenie kwasu octowego CH3COOH, jeżeli wiadomo, że α=1% a stała dysocjacji kwasu octowego K=1,77∙10-5.
    • Przez Dolczii
      Jest sens kupowania notatek? Starsi koledzy upewniają nas żeby ich nie kupować chociaż z drugiej strony inni (z tego samego roku) oferują sprzedaż. Głównie chodzi mi o Białystok -  co więcej czy nie lepiej robić swoje?
    • Przez Kajus
      Witajcie :*

Jestem zupełnie nowa na forum dlatego chciała bym zadać Wam pewnie pytanie 
      Od września będę uczennicą klasy maturalnej w liceum, na profilu biologiczno- chemicznym, są to przedmioty, które chce zdawać na maturze i w dalszych planach mam składanie papierów na fizjoterapię a AWF w Krakowie, dlatego do sedna:

Czy ktoś z Was ma jakieś opinie na temat tego wydziału i całej uczelni, czy jako studentka będę miała dużo ewentualnych zajęć wymagających sprawności ruchowej i czy wybierając się na taki kierunek trzeba popracować nad kondycją  

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi    
       Pozdrawiam Serdecznie