lilow

Klonowanie

5 posts in this topic

To kontrowersyjna sprawa.

Nie jestem za klonowaniem ludzi, bo kazdy jest jedyny i niepowtarzalny.

Ale czy nie moznaby było wykorzystac klonowania np w stomatologii czy kardiologii? Np serce lub ząb? To fajna sprawa klonowac nasze własne organy, które się zepsuły;/

0

Wykorzystuje się coś podobnego do klonowania np.w przeszczepie skóry-poza twoim ciałem,jednak z komórek pobranych od ciebie tj.z siateczki twojej skóry,namnażają się brakujące sektory skóry,powstaje jednolity płat w mgnieniu oka który się wszczepia w miejsce gdzie np.skóry brak.

0

Możesz obejrzeń np. pod nazwą handlową "Apligraf" to o czym pisze junikon. Zresztą na "hodowaniu" skóry się nie kończy. Żyły, tchawica czy zęby (obecnie na etapie badań na myszach- tj. "hodowanie" mysich zębów) zostały już uzyskane w ten sposób, ale tutaj mamy już do czynienia z udziałem komórek macierzystych.

0

Klonowanie ludzi nie mieściłoby się w mojej etyce pojmowania świata, w szczególności, że klonowanie również osłabia DNA, w skrócie, każdy nowy sklonowany człowiek byłby "gorszy" pod tym względem co prowadziłoby do różnorakich chorób czy krótszego życia. Co do wytwarzania narządów z komórek macierzystych, super ciekawa sprawa. 

0

Bardzo ciekawy temat. Interesuję się tym tematem od dłuższego czasu. Fajnie że powstał taki wątek.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz