sempervirens

Kontrast fazowy LOMO

6 posts in this topic

Nabyłem okazyjnie kondensor do kontrastu fazowego Lomo KF4.

Nie mam jednak obiektywów do tego kondensora. Zastanawiam się czy konieczne jest zastosowanie dedykowanych obiektywów tj. LOMO czy można zastosować obiektywy kontrastu fazowego innych producentów np. ZEISS czy PZO?  

0

Niektore marki KF'u mozna z powodzeniem mieszac, jednak nigdy nie interesowałem się produktami LOMO takze niestety niewiele tu pomoge. Wolalem szukać części w nowszych markach.

0

Szkoda ^_^  Szukam dalej informacji... Zastanawiam się czy tu chodzi tylko o to by pierścienie fazowe się pokrywały ze sobą, czy jest jeszcze jakiś inny warunek.

Nawiasem mówiąc, właśnie przyszedł i jest w świetnym stanie, jak z magazynu - choć ma co najmniej 24 lata ;)

0

Generalnie nie ma problemu z dostaniem obiektywów do KF4 - bardzo często pojawiają się naszych aukcjach, należy jednak pamiętać, że są one na 33 mm (krótkie) i do mikroskopów PZO (Studar, Biolar) potrzebują przedłużek.

0

Nie wiedziałem , że są krótkie. Konieczne są do nich dedykowane okulary LOMO? Nie sprawdzałeś czy KF4 pójdzie z innymi obiektywami?

0

...nie, na pewno nie są potrzebne okulary Lomo, ponieważ fazowe obiektywy Lomo nie są obiektywami PLAN. 

A wiesz, że nie sprawdzałem, czy pójdzie z innymi obiektywami? Może dla tego, że nie miałem problemu z dostępnością do obiektywów.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz