• 0
lilow

Kucie panstw i rzek na pamiec? Ma sens?

Question

Stosowane jest to od wieków.

Ale sensu nie ma. Uczeń jest nieobeznany z mapą. I jak ma coś sam znalezc to jest Sajgon! Potem mamy pytania typu: czy Europa leży w Azji..;/

Im więcej lekcji i ćwiczeń i ODPYTYWANIA, ale przy mapie, tym większe prawdopodobieństwo, że uczeń nie będzie się bał mapy i więcej na niej odnajdzie. A co co mają pamięć fotograficzną, zapamiętają więcej z patrzenia niż kucia na sucho i odpytywania na sucho.

co o tym myślicie?

0

68 answers to this question

• 0

Nauka mapy jest super, uwielbiałam to, w ogóle - często otwieram atlas i po prostu w niego patrzę:- )) Wciąga mnie to bez reszty. Ale po młodszej siostrze i jej klasie widzę jak jest 'źle'. Utyskują że 'poo cooo oni nam się tego każą uczyć, przecież i tak zaraz to wszystko zapomnimy'

w miarę dobrze kojarzę cały świat i dobrze mi z tym:- p fajnie jest się orientować o jakie miejsca chodzi, gdy ludzie opowiadają historie na różnych prelekcjach podróżniczych:- )

nie znam natomiast mapy Polski. Wiem że mamy Wisłę, Warszawę i Bałtyk:- p miasta kojarzę słabo. To zdecydowanie rodzi problemy. Udało mi się raz jechać z Katowic do Andrychowa!...przez Kraków:/ w Krakowie ludzie się dziwili dlaczego jadę przez Kraków. Mówię, że a co? źle? TAK

byłam szalenie zszokowana gdy godzinę później minęłam Bielsko Białą. Przejechałam 100km ponad program:- p

Także grunt to znać Polskę. W życiu codziennym się to przydaje. Ale świat też warto znać tak myślę. Tak dla siebie:- )

0

• 0

Jakby zabraklo internetu, to ludzie nie obkuci by nie migli znalezc informacji i niestety ze szpanu nici, a ludzie o kuci siedzieliby w domu ze swoiki informacjami i nie mieli gdzie sie niki pochwali ^^

Co do pytania o najwieksze panstwo trzeba byc naprawde skonczonym nieogarem zyciowym, zeby na proste pytanie nie umiec odpowiedziec tylko szukac nie wiadomo czego. Jak ktos na maturze dostanie pytanie o najwieksze panstwo swiata i zaczna sie zastanawiac, czy chodzilo o pkb czy moze tez o najwieksze dorzecze, to ujebia.

Edukacja w dzisiejszych czasach milionow informacji ma na celu przygotowanie czlowieka do poruszania sie w tym. W internecie, w ksiazkach i czasopismach i w innych zrodlach. Do tego powoli, powoli zmierza edukacja w Polsce.

0

• 0

Nie wiem co masz na myśli w tym swoim sarkastycznym zdaniu?

DO ZERA!.

To właśnie inteligentni sobie zawsze poradzą, a kujon? Wszystkiego nie wykujonisz, prędzej czy później coś cię zagnie. 

Nie chodzi mi o to, żeby unikać wszelkiej wiedzy, ale ważniejsze jest żeby umieć z niej skorzystać.

0

• 0

Cały czas było '8h drogi samochodem'  :) Krym niewiele dalej. Świat nie jest wcale taki duży  ;)

Autostrady po drodze jednak powstały niedawno. Kolejki na granicach (poza serbską) niedawno zniknęły :>

Co do Krymu to do Rzeszowa z Katowic obecnie jedzie się tyle czasu, ile naście lat temu jechało się do Krakowa. Nie wiem jak dalej, bo nie dojechałem.

Nie znam się na sprawach całego wszechświata, ale ziemia się zmniejsza ;-).

0

• 0

Kiedyś tak było na każdej kolejnej. Kolejki na czeskiej pamiętam doskonale...

I te żarciki celników jak weszły odliczenia VAT dla samochodów z kratką "Ooo, pan ciężarówką, tam jest pas dla TIRów" [nie o mnie]

0

• 0

Na polsko - słowackiej za mojej pamięci (czyli późne lata 90.) można było stracić ładne kilka godzin, ale to raczej z prostego powodu 'szczyt sezonu turystycznego'

0

• 0

Uważam ,że wkuwanie ma jednak sens ,potem idą takie tłuki co nic nie wiedzą na studia i wstyd uczelni przynoszą. Patrząc po stylu wypowiedzi niektórych użytkowników wnioskuje ,że wykucie państw jest szczytem ich możliwości intelektualnych. Boże Sasanka zrób coś ze sobą tego się nie da czytać. Jak ty chcesz zdać maturę bez umiejętności pisania?

0

• 0

Myślę, że chluby uczelni nie przynoszą także ci, których szczytem możliwości intelektualnych jest jedynie kucie.

0

• 0

Myślę ,że jednak coś o tym wiem. Daje tylko dobre rady użytkownikom , a obstawiam ,że większość wypowiadających się tutaj to maturzyści.

0

• 0

Warix1 weź się odpieprz odemnie , czemu okurat do mnie sie pzyczepiłeś? Masz przerost ego , a o moją maturę się nie martw juz ją zdałam. 

0

• 0

Sasanko-Wariksie - dobry trolling nie jest zly, ale zeby byl dobry musi byc dobry. Rozmawianie ze soba dobre nie jest.

0

• 0

ech to był mój zdebilały brat ale pogratuluje mu za ciebie choć domyślam się ,że zakładanie różnych kont go bawi xd

0

• 0

Boże Sasanka zrób coś ze sobą tego się nie da czytać. Jak ty chcesz zdać maturę bez umiejętności pisania?

o moją maturę się nie martw juz ją zdałam

Ciekawe macie relacje rodzinne, skoro brat nie wie czy zdałaś maturę. Na dodatek dziedziczycie ten sam gen stawiania przecinka po spacji. Zastanawiające...

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Partnerem serwisu są: Karty Plastikowe | Optymalizacja zus | Więcej informacji o kartach www.plastkart.pl