RobotLbn

Medycyna jaka matura ??

7 posts in this topic

Siemka mam pytanko dotyczące matury. Jeśli chce iść na medycynę to muszę zdawać koniecznie rozszeżona biologię oraz podstawową chemię i fizykę ??

Wiem że niektóre uczelnie wymagają i chemi i fizyki ale czy są takie które biorą po rozszeżonej biologi i podstawowej chemii ?

0

Każda uczelnie indywidualnie ustala zasady rekrutacji więc to tam powinieneś szukać odpowiedzi na swoje pytania.

0

Odkryłeś Amerykę ...

To akurat wiem chodziło mi o to czy są jakieś uczelnie które biorą po rozszerzonej biol i podstawowej chemii

0

Odkryłeś Amerykę ...

To akurat wiem chodziło mi o to czy są jakieś uczelnie które biorą po rozszerzonej biol i podstawowej chemii

Na 99% nie ma takiej uczelni medycznej. Nawet o ile będziesz mógł na takiej złożyć papiery to i tak nie masz szans z podstawową chemią. Za duże parcie jest na te kierunki.

0

No gdybyś był zainteresowany fizjoterapią, kosmetologią, dietetyk, pielęgniarstwe, czy zdrowiem publicznym, to większego problemu by nie było. Poznań, Olsztyn, Katowice, Lublin. Tam mozesz isć. Jeśli jednak interesuje Cię sama medycyna, to z podstawową chemia...marne szanse

0

http://medycyna-przewodnik.blogspot.com/

Według informacji z tego bloga na kilku uczelniach można zdawać z rozszerzoną biologią i fizyką, chemii nie zdając w ogóle. Nie wiem tylko, czy ma to sens idąc ma medycynę, farmację, czy jakikolwiek pokrewny kierunek. I tak będziesz musiał się jej nauczyć :) Nie weryfikowałem informacji z linku, ale jeżeli są jacyś zainteresowani to niech zajrzą na strony wybranych uczelni i podzielą się z wszystkimi warunkami rekrutacji.

0

Na medycynę przyjmują z roz. biologią, chemią i roz./ podstawową fizyką, przynajmniej ja tak czytałem. Zdając fizykę masz większe szanse na dostanie się na uczelnie. A przed chemią czy fizyką nie uciekniesz i tak się tego bęziesz musiał nauczyć, lepiej wczesniej niż później. Zdając chemię roz. czy nawet fize bęzie Ci łatwiej na studiach i szybciej się zaklimatyzujesz. Znajoma dostała sie do Wrocłwaia na medycyne , tylko przez to, że zdawała fizykę, bo było aż tylu chętnych.

Powodzenia

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz