• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

megi2601

Użytkownicy
  • Zawartość

2
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O megi2601

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Cześć W najbliższym czasie mam w planach zakończenie przerabiania "Chemii ogólnej" Atkinsa oraz pozycji "Chemia organiczna - krótki kurs" Harolda Harta. Radzę sobie z nimi całkiem nieźle, aczkolwiek pomijam niektóre trudniejsze zagadnienia (głównie takie które wymagają skomplikowanego aparatu matematycznego jak np. postać całkowa równania kinetycznego). Szukam kolejnych książek tego typu, poruszających różnorakie zagadnienia i działy, raczej opisowych i z ilustracjami, zdecydowanie nie chodzi tu o typowe podręczniki studenckie . Zależy mi na pozycjach osiągalnych w internecie/bibliotekach, mogą być w języku angielskim. Chemia organiczna interesuje mnie najmniej, ale jeżeli znacie jakieś interesujące pozycje to również chętnie się zapoznam.Dzięki za odpowiedź!
  2. Chciałabym dowiedzieć się jakich substancji najlepiej użyć do doświadczenia którego celem jest uzyskanie czegoś podobnego do nylonu (chodzi tu o wciąganie nitki nylonu z granicy 2 warstw cieczy w zlewce). Jakie tanie i łatwo dostępne substancje mogłyby zastąpić kwas adypinowy i 1,6-diaminoheksan? Co trzeba wiedzieć o tym doswiadczeniu i warunkach jego przeprowadzania?