lilow

Miareczkowanie

4 posts in this topic

Byłam na biol-chem, ale miareczkowanie poznałam dopiero na studiach. Wiem, że w technikum chemicznym występuje. A szkoda, bo miareczkowac cos przy aparaturze do miareczkowania i na ocene, zaliczenie, to miła i fajna sprawa. Człowiek czuje się jak chemik!

jak wy to wspominacie:)? Lubicie miareczkowanie? Liczy się refleks, bo mozna dodac czegoś za duzo, odkręcając za dużo korbki;)

0

teraz miareczkowanie z reguły jest na ćwiczeniach z chemii ogólnej i służy głównie zapoznaniu z aparaturą laboratoryjną. Jak dla mnie ćwiczenia z miareczkowania były w miarę ok, choć ciężko nazwać je ekscytującymi. W normalnej pracy laboratoryjnej już tak dużo się nie miareczkuje jak kiedyś, teraz jest już praktycznie do każdego pomiaru specjalistyczna aparatura.

0

jak wy to wspominacie:)? Lubicie miareczkowanie? Liczy się refleks, bo mozna dodac czegoś za duzo, odkręcając za dużo korbki;)

Można też dodać czegoś za mało ;]

Wbrew pozorom nie liczy się refleks tylko doświadczenie i umiejętność liczenia. Czy tu można coś lubić albo nie lubić... Miareczkowanie jak miareczkowanie, tak jak mycie zębów. Trzeba coś oznaczyć to się oznacza i o tym nie rozmyśla ;) Są ciekawsze rzeczy.

Jedne rodzaje miareczkowań ciekawsze inne mniej. Nienawidzę miareczkowań potencjometrycznych/konduktometrycznych/amperometrycznych itd. Nie wiem dlaczego, ale zawsze mam głupie wrażenie, że mój wynik dużo odbiega od rzeczywistosci mimo, że przecież rozrzut poszczególnych wyników jest wystarczająco mały a oznaczenie okazuje się prawidłowe.

Na chemii ogólnej mało miareczkowania i nie jest ono na tych laborkach istotą rzeczy.

0

Ja osobiście z miareczkowaniem zapoznałem się w gimnazjum i to nie było coś ekscytującego :D

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz