• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Natalia76

Użytkownicy
  • Zawartość

6
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Natalia76

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. O, na to nie wpadłam. Dzięki
  2. W trzech probówkach znajdują się: HCl, H2SO4, oraz wodny roztwór NaOH - wszystkie o takim samym stężeniu molowym. Mając do dyspozycji fenoloftaleinę, probówki i pipety, zaproponuj opis doświadczenia chemicznego, które umożliwi jednoznaczną identyfikację roztworów. Wydaje mi się, że trzeba stworzyć 3 zestawy probówek. NaOH rozróżnić będzie łatwo. Ale co z kwasami? Z góry dzięki za pomoc.
  3. Piszę z pytaniem, czy warto zainwestować w zbiór wyd. WSIP, autorstwa Marii Koszmider i Janiny Sygniewicz, jeśli zamierzam pisać maturę rozszerzoną. Chętnie wysłucham opinii osób, które korzystały z tego zbioru, a także wszelkich uwag na jego temat. Z góry dziękuje.
  4. I jak zwykle zadanie okazuje się być nie takie trudne na jakie wygląda.. Dziękuję bardzo za dokładne wytłumaczenie
  5. Bardzo proszę o pomoc z tym zadaniem. Nie za bardzo wiem jak się do niego zabrać... Spalono próbkę związku organicznego o masie 3,6g. Otrzymano 2688cm^3 CO2 oraz 2,16 g H20. Wyznacz wzór empiryczny tego związku organicznego. Z góry dziękuję