• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

niebieska

Użytkownicy
  • Zawartość

6
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O niebieska

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. I stąd badania nad indukowanymi pluripotencjalnymi komórkami macierzystymi A co sądzicie o bankach komórek macierzystych? Średnio podoba mi się ta "komercyjna wersja", w której płacimy za przechowywanie krwi pępowinowej naszego dziecka dla jego i naszych celów, nie dając szansy na pomoc innym..
  2. Wiem, że to stary post, ale może autor nadal nie znalazł odpowiedzi ;)Ziarno pyłku po rozpoznaniu w znamieniu i hydratacji przechodzi w łagiewkę pyłkową- wydłużoną strukturę o specyficznej budowie, w której komórki plemnikowe znajdują się w wierzchołkowej części cytoplazmy. Szybki wzrost wydłużeniowy łagiewki w szyjce słupka "transportuje" komórki plemnikowe. Warto zaznaczyć, że łagiewka pyłkowa nie wrasta bezpośrednio do komórki jajowej. To zdegenerowana synergida staje się komórką docelową łagiewki. W przypadku braku synergid wierzchołek łagiewki otwiera się u podstawy komórki jajowej. Wylewa się zawartość łagiewki i uwolnione gamety wędrują w sąsiedztwo komórki jajowej i centralnej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj do książek z zakresu embriologii roślin.
  3. Przyczyną wzdęć może być także nietolerancja laktozy. Zależnie od stopnia niedoboru laktazy, objawy przyjmują różne nasilenie.
  4. Możesz obejrzeń np. pod nazwą handlową "Apligraf" to o czym pisze junikon. Zresztą na "hodowaniu" skóry się nie kończy. Żyły, tchawica czy zęby (obecnie na etapie badań na myszach- tj. "hodowanie" mysich zębów) zostały już uzyskane w ten sposób, ale tutaj mamy już do czynienia z udziałem komórek macierzystych.
  5. Moja znajoma z cukrzycą insulinozależną piła ten sok (w dużych ilościach) gdy lekarz powiedział, że straci wzrok. Obecnie czyta, pisze, ogląda filmy Nadal ma problemy ze wzrokiem, ale nie jest niewidoma i uważa to za zasługę tego właśnie soku. Ile w tym zasługi noni, a ile konwencjonalnej medycyny i innych czynników? O takich badaniach nie słyszałam, więc nie jestem w stanie stwierdzić
  6. Witam serdecznie, jestem studentką biotechnologii, stąd moje zainteresowanie stroną Liczę na ciekawe dyskusje i przyjazną atmosferę