• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Oxygen95

Użytkownicy
  • Zawartość

3
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Oxygen95

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Czy wszystkie hormony wywołują szybką reakcje organizmu ? Adrenalina na pewno , bo jej wytwarzanie jest wzbudzane impulsem nerwowym z podwzgórza , A co z innymi ? Czy organizm reaguje szybko np na działanie tyroksyny ? I wkońcu : Hormony wywołują natychmiastową reakcje organizmu : prawda , czy fałsz ?
  2. Tak jak w temacie . Mam przygotować informacje na temat wegetarianizmu. Mam pytanie odnośnie plusów i minusów wegetarianizmu . Z plusów udało mi się wymyśleć : -niska zawartość szkodliwych związków chemicznych w pożywieniu -dobre źródło witamin(oprócz B12) i naturalnych cukrów (roślinnych) Minusy : - dość niska zawartość tłuszczy -brak witaminy B12 -dieta wegetariańska może prowadzić do anoreksji a w konsekwencji wyniszczenia organizmu . Chciałbym aby ktoś podpowiedział coś jeszcze na temat plusów i minusów i poprawił ewentualne błędy w tym co już zostało napisane .
  3. Witam wszystkich . Mam pytanie odnośnie transportu substancji przez błonę komórkową(plazmalennę). Generalnie substancje przewodzone przez błonę dzielą się na wielkocząsteczkowe i małocząsteczkowe . Małocząsteczkowe (w mojej notatce) są podzielone na rozpuszczalne i nierozpuszczalne w lipidach. I tutaj moje pytanie : czy zarówno rozpuszczalne jak i nierozpuszczalne są transportowane za pomocą dyfuzji ? Czy jest jakaś różnica w ich przewodzeniu ?
Partnerem serwisu są: Karty Plastikowe | Optymalizacja zus | Więcej informacji o kartach www.plastkart.pl