koszka123

Pomoc ze znalezieniem nazwy kierunku..

6 posts in this topic

Cześć :) Potrzebuję znaleźć nazwę kierunku studiów który mnie interesuje. Jestem tegoroczną maturzystką i zdaję maturę z rozszerzonej chemii oraz angielskiego. Chciałabym dowiedzieć się jaki kierunek dałby mi możliwość pracy w labolatorium i tworzenie związków chemicznych tj. czystych stymulantów (np do szpitali), leków, kosmetyków? 

0

np. technologia chemiczna lub chemia, ew. farmacja. Z technologi chemicznej specjalność organiczna, ale są też chyba uczelnie ze specjalnością syntezy leków. Na chemii to też często spotykana specjalność. Każda uczelnia ma swoje widzi mi się, więc trzeba sprawdzać jakie specjalności  na danych kierunkach oferuje.

0

Problem polega na tym, żeby robić coś bio-aktywnego musisz mieć bardzo prężnie działający zespół badawczy, ponieważ nie każdy otrzymany związek trafia choćby do wstępnych badań bio-chem. Chyba że zadowalające będzie dla Ciebie robienie modelowych układów, które będziesz badała uv-visem, konduktometrią i potencjometrią. Teraz w nauce stało się bardzo modne tworzenie bio-dziwolągów, a o "złotych" lekach na raka już nie wspomnę. 
Wracając do pytania, przejrzyj sobie ofertę uczelni, ale nie pod kątem planu nauczania (bo jak wiadomo z tym bywa różnie), ale skup się na tematyce działalności zespołów badawczych. 

0

U mnie bardzo dużo osób poszło na biotechnologię teraz i zaczęło szkolić swój język obcy, bo praca jest ale tylko za granicą. Nie wiem dlaczego jednak teraz mnie jakoś ciągnie na stomatologię i muszę poprawić tylko maturę.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz