zenobka

poród kociaków:)

11 posts in this topic

Chciałam zapytać kogoś doświadczonego juz w tej kwestii..:) moja kotka urodzila swoje pierwsze kociaki. Akurat bylam obecna przy ich porodzie...i po przyjsciu na świat kazdego z nich kotka kotka połknęła wszystkie 4 łozyska! Czy to jest normalne?Czy moze to jej zaszkodzić? prosze o odpowiedz bo troche mnie to przeraziło;p

0

Kocica robi to aby się pożywić i uzupełnić energię :) bo przecież poród jest bardzo wyczerpujący z czego wiem tak robią też i zwierzęta roślinożerne np łosie czy sarny

0

To jest trzecia faza porodu. Kotka wydala łożyska, które podczas krótkich parć wypiera 5-15 minut po kotku. Czasem wypiera 2 łożyska na raz po urodzeniu dwóch kociaków. Kotka zjada łożysko. Jest to naturalny proces dla zwierząt mięsożernych. Hormony zawarte w łożysku będą wzmagały obkurczanie macicy i laktację u samiczki.

0

Pieski zresztą mają podobnie jak i inne zwierzaki. W łożysku po porodzie są cenne witaminy czy jak to tam nazwać. I samiczka w ten sposób utracone wartości odżywcze z powrotem odzyskuje w pewien sposób.

0

Pewnie, że to normalne. :) Kotki zawsze tak robią. Mam nadzieję, że koteczki małe zdrowe i urosną na złośliwe zwierzaczki, tak jak to z kotami bywa. ;) Ja mam dwa i choć złośniki, kocham je nad życie. :)

0

To całkowicie naturalne chociaż może wydawać się dziwne z takiego ludzkiego (a nie kociego) punktu widzenia ;) Kiedy pierwszy raz tu usłyszałem też myślałem, że to coś dziwnego. W końcu zwierzęta nie zawsze robią dobre dla ciebie rzeczy np. psy i tarzanie się we wszystkim co martwe czy śmierdzące ;p

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz