• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Iza18xxD

Użytkownicy
 • Zawartość

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Iza18xxD

 1. Mam takie pytanie... Dlaczego metale z bloku d występują wyłącznie na dodatnich stopniach utlenienia?
 2. Ponadumowny pobór energii biernej - ? ​Wie ktoś może co to jest bo nigdzie tego znaleźć nie można
 3. Jakie są formy młodociane mastocytów? Szukałam w internecie ale nic nie znalazłam.
 4. Mam problem z zadaniem, którego treść załączam w załączniku. Wie ktoś może jak się za to zabrać?
 5. Obliczyć wydajność energetyczną jeżeli w ciągu 24 godzin przy natężeniu I=1800 A i napięciu U=3,6 V otrzymano 55 kg NaOH. Napięcie rozkładowe NaCl wynosi 2,17 V. Oto treść bo załącznika już dodać nie mogę.
 6. ILE PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH ZNAŁ MENDELEJEW ,KIEDY FORMOWAŁ PRAWO OKRESOWOŚCI? Wymień te pierwiastki chemiczne , które umieścił na tablicy niezgodnie z kolejnością wynikającą z ich masy atomowej. Nigdzie tego nie mogę znaleźć może ktoś wie?
 7. Ale przy niektórych są znaki zapytania to ich nie liczyć?
 8. Co mozna powiedziec na temat tych odzialywan ? Mam tylko napisane: sa to odzialywania miedzy populacjami w ktorych przynajmniej jedna populacja musi odczuwac negatywne skutki innej populacji. Co jeszcze ? Dwa zdania potrzebuje a nigdzie nic nie ma
 9. To napisze osobno. Mi chodzi o informację dotyczącą tylko oddziaływań antagonistycznych.
 10. Może ktoś zna odpowiedź? Jaki był pierwszy sposób uziemienia?
 11. Nie mogę przepisać. Jaki był pierwszy sposób uziemienia?
 12. Skąd wiedzieć, że w wiązaniu danym będzie sigma czy pi np: H2CO3. W takim jak poznać no wiem, że pi to podwójne a sigma pojedyńcze ale tak nie jest w wiązaniu danego pierwiastka. Na jakimś przykładzie proszę o wytłumaczenie. Proszę o odpowiedź.
 13. Dziękuje za wytłumaczenie.
 14. Mam takie pytanie: Jaka jest reszta kwasowa RNA i DNA?
 15. Ustal w oparciu o odpowiednie obliczenia ile wynosiłaby masa atomowa wodoru, gdyby zawartość procentowa deuteru wynosiła 25%, a stosunek liczby atomów trytu do liczby atomów protu miał się jak 2 : 3. Dane: deuter - 25% całości masy tryt i prot - 75% całości masy tryt - 2/5 * 75% z całości prot - 3/5 * 75% z całości masa atomowa protu: 1u masa atomowa deuteru: 2u masa atomowa trytu: 3u Obliczenia: 0,25 * 2u + 0,75 * 3/5 * 1 + 0,75 * 2/5 * 3 = 2,45u Odpowiedz: Masa atomowa wodoru wynosiłaby 2,45 u. Sprawdzi ktoś?
 16. Mam takie pytanie (umieszczam w załączniku) Czy DNA zarodka jest takie samo jak DNA liścia rośliny matecznej?
 17. Kosmiczne zadanie które nie wiem od której strony ruszyć. Nikt nie potrafi mi w tym pomóc a ja nie wiem jak się za to zabrać. (w załączniku) Przepraszam za błędy w temacie ale ciężko to przepisać. Wyprowadź wzór aD glukopiranozylo aD glukopiranoza. Za pomocą odpowiednich reakcji wykazać czy ten disacharyd posiada właściwości redukujące.
 18. Czy wzór tego związku alfa-D-glukopiranozylo to ten w załączniku który dołanczam.?
 19. A ten pierwszy wzór alfa_d .... najpierw trzeba napisać najpierw a pod tym ten wzór maltozy czy wystarczy sam wzór maltozy?
 20. No i to jest całe rozwiązanie? W poleceniu było napisane że trzeba wyprowadzić ten wzór tzn że wyprowadzi go z tego wzoru alfa-D-glukopiranozylo?
 21. Czy to o ten wzór chodziło?
 22. Mogę prosić o korektę tych reakcji? Wiem ,że są błędy. Pisałam to sama a z biologi nie jestem bardzo dobra raczej przeciętna. Jeśli ktoś mógłby poprawić byłabym wdzięczna.
 23. Jeszcze raz bardzo dziękuje.
 24. Dziękuje bardzo to ja w ogóle całe zadanie miałam źle?