• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

RobotLbn

Użytkownicy
  • Zawartość

47
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O RobotLbn

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. CTX Jola macie marzenia o legalizacji ale dobrze że tym krajem żądzą bardziej rozsądne osoby ... Widzę popieracie teorie : "Zalegalizujcie będzie lepiej" , a może sami jesteście uzależnieni , bo ja tak sądzę po waszych wypowiedziach
  2. Odkryłeś Amerykę ... To akurat wiem chodziło mi o to czy są jakieś uczelnie które biorą po rozszerzonej biol i podstawowej chemii
  3. Oczywiście że są projekty UE na tematy narkotyków np: projekt strategii UE w zakresie walki z narkotykami (2005 - 2012) Z ciekawością przejrze te materiały... ortografia !!! // Edit: Oxygenium, powód: wiadomy
  4. Siemka mam pytanko dotyczące matury. Jeśli chce iść na medycynę to muszę zdawać koniecznie rozszeżona biologię oraz podstawową chemię i fizykę ?? Wiem że niektóre uczelnie wymagają i chemi i fizyki ale czy są takie które biorą po rozszeżonej biologi i podstawowej chemii ?
  5. Ok dzięki jutro wstawie izomerki
  6. już porobiłem fotki , i moje pytanie jak stworzyć po 2 izomery do tych związków ??? http://imageshack.us/photo/my-images/821/nowyobrazmapybitowejk.png/ ???
  7. ... Re: Tak ale jestem pewnien, że % młodzieży uzależnionej na pewno by się zwiększył, a co za tym idzie, na pewno spadnie poziom wykształcenia średniej krajowej ... Więc twoje marzenia wraz z p. Januszem są nierealne, gdyż nikt nie uchwali tej ustawy. Osobiście na ten temat rozmawiałem z przyjaciółką pracującą w urzędzie, która ma za sobą wiele projektów europejskich na ten temat ... Dziwi mnie szczególnie, że wypowiada się z ten sposób matka i nauczycielka, co wywnioskowałem z wiadomości. Chciałabyś, żeby ten towar był dostępny jak alkohol i miałabyś pewność, że twoje dziecko nie sporóbuje chociaż ten 1 raz ??? A ile razy ten 1 raz kończy się śmiercią np. przez wyskoczenie z 10 piętra ... Chciałabyś być za to odpowiedzialna ??? A może wierzysz w dzieci uczniów. Z medycznego punktu widzenia nie zawsze towar byłby na 100% tip top, na pewno znaleźliby się ludzie sprzedający tańsze zamienniki jak np wina kolokwialnie mówiąc "Pryta" a do trawy najczesciej dilerzy dodają muchozolu ,trutki na szczury Uważam że wypowiedź powyżej jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu !!! Z jednej stony matka nauczycielka z drugiej chcąca marihuany w polskich sklepach na półkach Więc sądząc po twojej wypowiedzi jesteś młodą nauczycielką !!! Spróbuj pisać bez błędów, proszę !!! //Edit Oxygenium, powód: ortografia, interpunkcja.
  8. Na błędy zawsze było jest i będzie miejsce ... Nowocześniejsze elektrownie niosą nowocześniejsze problemy ...
  9. Skoro wodne elektrownie, przeszkadzają rybom, które płyną w górę w dotarciu do tarlisk . A wiatrowe zaburzają lokację zwierząt min pszczół które nie mogą powrócić do swych Uli po odejściu to chyba nie pozostaje nam nic jak tylko elektrownia jądrowa . Oby tylko zajeli się tym ODPOWIEDZIALNI ludzie żeby sytuacja z Czernobyla się nie powtórzyła, bo pewnie każdemu z nas to by zaszkodziło !!!
  10. A ja od siebie rozwinę punkt 6 i 7 6.Elektroujemność miara tendencji do przyciągania elektronów przez atomy danego pierwiastka Dzięki niej możemy wyprognozować jakie wiązanie występuje pomiędzy cząsteczkami heteroatomowymi jak HF czy SO Wyczytać ją możemy z układu okresowego . Elektroujemność pierwiastków jest często zależna od np układu atomów ale również stopnia utlenienia, hybrydyzacji 7. Wiązania chemiczne Wyróżniamy wiązania Jonowe , kowalencyjne spolaryzowane i niespolaryzowane Żeby dowiedzieć się z jakim rodzajem wiązania mamy do czynienia odejmujemy elektroujemności 2 Pierwiastków (zawsze większe od mniejszego ) I jeśli różnica elektroujemności wynosi powyżej 1.7 mamy do czynienia z jonowym , jeśli od 1.7 do 0.4 to z kowalencyjnym spolaryzowanym Jeśli zaś różnica wynosi od 0 do 0.4 to jest to wiązanie kowalencyjne niespolaryzowane . Warto zapamiętać w cząsteczkach homoatomowych np. H2 , O2 , S2 Występuje zawsze Wiązanie kowalencyjne niespolaryzowane !!!
  11. Bardzo ciekawy materiał z 1 klasy !!! Osobiście robiłem notatki co zawsze jest na maturze a to mi dopomogło STAWIAM + !!!
  12. Teraz obecnie przyczynami są szkolne walizki noszone po 1 stronie oraz różnego rodzaju teczki ... Sindbad babcie z reguły narzekają na ból pleców ze względu na ich aktywny tryb życia min. Praca Są oczywiście różne rehabilitacje poczynając od basenu , fizykoterapii itp. Minęła już era cudownego pajączka z TV Marketu !!! A najgorszy jest ból który budzi cię w nocy , nie daje swobodnie się poruszać ... Nie przesadzaj ze stosowaniem wielkich drukowanych liter pisanych kolorowym boldem !!! // Edit Oxygenium
  13. Trzeba pamiętać że powoduje uzależnienia i człowiek może kolokwialnie mówiąc "stoczyć" ... A poza tym jak na razie jest nielegalna więc podlega to pod kodeks karny , znałem paru takich co zaczeli próbować skończyło się następująco ; obaj nie zdali , Jeden co miał możliwości mieć same 5 w Lic u Biol-Chem zakończył edukacje ... Także po co marnować życie ??
  14. Albo.. Jutro wstawie zdjęcia rozrysowanych : Dowolnego Alkenu Alkanu Alkinu I jak będziesz mógł to mi powiesz jak przestawić odpowiednie łańcuchy aby powstały izomery Z GÓRY DZIĘKUJE !!!
  15. OO kolego widze 1 Liceum materiałek ?? też to miałem rok temu , tyle że na tak oczywiste pytania sięgałem do książki po prostu ... Wiesz o ile dobrze pamiętam to nie jest to trudne aby o tym od razu na forum pisać Nie napisze za Cb tego ale postararam się ci wytłumaczyć .. Masz takie zwiazki jak u ciebie Wodorotlenek sodu : NaOH Kwas solny HCl Amoniak NH3 No dobra bierzesz ten zwiazek . NA strzałce piszesz rozpuszczalnik polarny ( najczęściej H2O) Powstające w wyniku dysocjacji jony to: dodatnie kationy, na przykład H+, Na+ ujemne aniony, na przykład OH-, SO42-. Jeśli dysocjujesz np H2SO4- h+ + SO42- 2- dodatkowo dlatego że liczba wodorów w tym związku wynosi 2 Więc dzięki tym wskazówkom pozostało Tobie tylko użyć szarych komórek , zrobić prace na bdb oraz rozwiązać dylemat