• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Sindbad

Użytkownicy
  • Zawartość

20
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Sindbad

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Chciałbym, aby ktoś w racjonalny sposób mi wytłumaczył dlaczego tęcza jest kolorowa Pytanie wydaje się z lekka dziwne i bardzo "oryginalne", ale potrzebuje kilku dowodów na to, że wzięło się to z fizyki. Potrzebne jest mi to m.in. do olbrzymiej rozprawki, którą piszę w ramach projektu. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź z dokładnym wyjaśnieniem.
  2. Dzięki Wam Dzięki koledze, który założył temat i dzięki Tobie, Towarzyszu Damianie kupiłem bardzo dobry mikroskop - ten z Twojego polecenia za 450 zł. Wynegocjowałem 30 zł mniej, mam nadzieję, że będzie dobrze się sprawował
  3. Moja babcia (niestety już swiętej pamięci)... w chwili śmierci miała ogromne problemy z kręgosłupem. Sama dokładnie nie wiedziała z czego to wynikło, wraz ze wzrostem jej wieku, garb na plecach się powiększał... przez co miała problemy z nogami (właśnie tu mamy doczynienia z oddziaływaniem kręgosłupa na inne organy).
  4. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - na pewno nie wymagają? Bo coś ostatnio o tej uczelni czytałem i doczytałem się, że jednak prawdopodobnie przy przyszłej rekrutacji będzie to już wymagane, bynajmniej takie są plany
  5. Witam, od pewnego czasu zauważyłem, że gdy zjem jakikolwiek posiłek bądź popatrzę z rana na światło (odsłanianie okien) zaczynam kichać... ktoś jest w stanie mi pomóc i wyjaśnić dlaczego tak jest? PS. Brałem Zyrtec i Alertec - obydwa leki bezskutecznie.
  6. Sam nie wiem na co mam uczulenie, jednak często (zazwyczaj po jedzeniu - nie doszedłem do końca po dokładnie jakim) kicham... brałem zyrtec - nie pomogło, alertec - też nie. Lecz nie miałem nigdy żadnych odczuć typu "senność" czy też "dziwne objawy psychiczne"
  7. Odkopię odrobinę tematu, bo myślę, że warto to zrobić Polecam bardzo mocno serwis Allegro i głównie produkty tego użytkownika - http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=7458601 bardzo rzetelny sprzedawca Obecnie sprzedaje zestaw "małego chemika" - http://allegro.pl/maly-chemik-promocja-chemikalia-odczynniki-i1863761876.html również polecam, bo warto kupić! (szczególnie dla początkujących - fajna zabawa "na początek").
  8. To, że omawiana jest zarówno na chemii, jak i na fizyce to raczej znak tego, że jest to dosyć ważny materiał, jednocześnie pasujący do obydwu dziedzin A odnośnie tego, co napisał hauerdex sądzę, że fizyka nie zajmuje się tylko głównie badaniem atomów, bo jest coś takiego jak różne prawa, zasady, etc. opisujące nie tylko atomy!
  9. @Ergo - też korzystałem z tej książki i będąc w liceum w klasie o profilu "medycznym" (tj. więcej godzin chemii tygodniowo), zaczęliśmy z nauczycielką przerabiać właśnie tę książkę wzięliśmy z niej rzeczy, których nie było w programie nauczania i przerobiliśmy dosłownie wszystko - cały program dla klasy chemicznej + dodatkowo tematy, których program nie zawierał Polecam książkę
  10. Pomimo, że jestem uczniem, wypowiem się z chęcią w tym temacie. Znam doskonale nową podstawę programową nauczania i jestem jak najbardziej przeciwko niej Nowa matura poszła fatalnie. Nigdy tak nie została źle napisana od kilku lat! Tak samo będzie z nadchodzącym egzaminem gimnazjalnym - który jest podzielony praktycznie jak matura... na aż 6 części - nie mogło zostać tak, jak było? Ale nie róbmy tu off-topicu, bo temat nie dotyczy MEN.
  11. Aborcję dopuściłbym tylko w szczególnych sytuacjach (gwałt, zagrożenie życia matki, wady genetyczne płodu itp.) Zaznaczyłem tę odpowiedź, bo wg mnie jest to po prostu zabijanie nienarodzonego jeszcze małego stworzenia, które nie jest niczemu winne. Kobiecie źle może kojarzyć się owe urodzone dziecko, gdy zostanie zgwałcona, więc na pewno tu się zgodzę, że aborcja powinna być dopuszczona. Tak samo jest odnośnie zagrożenia życia matki.
  12. Czytałem na podobnym tematycznie forum o takim czymś. Kolega również o to pytał i - jeśli dobrze pamiętam - otrzymał odpowiedź, że hormony ludzkie nie posiadają czegoś, co posiadają hormony rośliny, więc nie połączą się. Oddziaływanie będzie bardzo znikome i raczej nie powinno wywierać na roślinę większego wpływu, ani nie będzie bardzo widoczne
  13. No raczej nikt za darmo takiej analizy za darmo Ci nie zrobi Trzeba poświęcić na to trochę czasu i być przy okazji precyzyjnym, więc wątpię w czyjąś bezinteresowność przy pomaganiu Tobie. Jeśli interesuje Cię płatna analiza - zapraszam: kamil.rampa@niepodam.pl
  14. Mam taką nadzieję i również myślę, że wybrałem dobre forum - a nie słabszą konkurencję Przy okazji pragnę również dobrze i miło spędzić czas, przy pisaniu tutaj na forum.
  15. Ten temat powinien być w dziale "zadania rozwiązane". Jednak czy mógłbyś mi napisać na jakiej podstawie to obliczyłeś? Bo nie rozumiem tutaj za dużo