• 0
deshav

Skutki wzmożonego wysiłku fizycznego

Question

Rozważmy spadek masy ciała pod wpływem intensywnego treningu. Czy ubytek kilogramów jest (może być) efektem spalania tłuszczów?

0

10 answers to this question

• 0

tak, przy treningu spadek masy (pomijając ten związany z utratą wody) jest spowodowany spalaniem tkanki tłuszczowej. czasami, szczególnie w przypadku treningu siłowego można najpierw zauważyć wzrost masy związany z rozrostem mięśni a dopiero później spadek powiązany ze zmniejszaniem się ilości tłuszczu.

0

• 0

Warto zaznaczyć, że podczas intensywnego wysiłku, podczas którego nie uzupełniamy płynów można stracić nawet kilka litrów wody z organizmu. Litr wody waży kilogram.

No i jak napisał przedmówca, o ile jest to trening siłowy (bo to też ma znaczenie), rozrost mięśni może zakryć efekt utraty tk. tłuszczowej. Wszystko zależy od rodzaju treningu i podaży kalorii oraz substancji odżywczych.

0

• 0

Bo w zbiorze CKE było zadanie by wskazać przyczynę spadku masy ciała u osobyintensywnie ćwiczącej,w odpowiedzi był pot, ale ja pomyślałem o tkance tłuszczowej. Zaliczyliby?

0

• 0

odpowiedź - tkanka tłuszczowa jest poprawna (w sensie nie jest błędna) ale jest niepełna. Do pozbyć się 100 g tłuszczu trzeba spalić 7000 kcal (przy założeniu, że całość energii jest pozyskiwana z tłuszczu a to nigdy nie jest prawdą), podczas takiego wysiłku stracimy co najmniej kilogram wody z potem. Dokładną odpowiedzią będzie pot i w mniejszym procencie materiały zapasowe (glikogen wątroby, tłuszcze). Czy zaliczyliby? nie mam pojęcia. nigdy nie pasjonowałem się maturalnym kluczem i jego interpretacją ;)

0

• 0

I masz rację, bo jest on całkowicie błędny w wielu przypadkach. Teoretycznie taka odpowiedź (tkanka tłuszczowa) jak najbardziej jest poprawna, ale klucz może jej nie uznawać, bo żeby spalić tłuszcz podczas jednej sesji potrzeba ogromnego wysiłku tak jak to wyliczyłeś. Bezpieczniej jest więc uznać że jest to pot

0

• 0

Myślę, że warto byłoby częściej ten temat poruszać. Dziękuję za uwagi :)

0

• 0
Dnia 22.09.2016 o 16:44, lotta napisał:

Myślę, że warto byłoby częściej ten temat poruszać. Dziękuję za uwagi :)

a co tu jest jeszcze do poruszania? masz jakieś konkretne pytania to pytaj, inaczej to wygląda na spam ;)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Partnerem serwisu są: Karty Plastikowe | Optymalizacja zus | Więcej informacji o kartach www.plastkart.pl