Skocz do zawartości

Forum biologiczno-chemiczne używa cookie. Przeczytaj Polityka Prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zmień widoczność shoutboxa Czatuś Otwórz w nowym oknie

Nie należy pisać pytań związanych z zadaniami na shoutboxie! Proszę zakładać nowe tematy B)
@  Radioactive : (22 lipiec 2014 - 01:36 ) Już moge pisać tematy :) :D Właśnie piszę jeden temat ;)
@  Radioactive : (22 lipiec 2014 - 01:34 ) Dzięki @rafcio za podpowiedź jak pisac tematy, bo chciałem napisać temat :) Jeszcze raz dzięki :D
@  Radioactive : (22 lipiec 2014 - 01:32 ) Hejka @ Ego Sum :D
@  Antymateria : (22 lipiec 2014 - 12:28 ) A to nie jest tak, że bez aktywacji konta w ogóle nie można się zalogować?
@  rafcio : (22 lipiec 2014 - 12:27 ) @Radioactive Wystarczy aktywować konto przez e-maila i mógłbyś pisać :) Zrobiłem to ręcznie już więc możesz pisać :)
@  rafcio : (22 lipiec 2014 - 12:25 ) @Radioactive Gdzie nie możesz napisać nowego tematu?
@  Ego Sum : (21 lipiec 2014 - 07:23 ) @Radioactive witaj :)
@  Radioactive : (21 lipiec 2014 - 07:14 ) Bo u mnie nuuudyyyy ;-;  :P
@  Radioactive : (21 lipiec 2014 - 07:14 ) ;) Co tam u was?
@  Radioactive : (21 lipiec 2014 - 07:14 ) :D
@  Radioactive : (21 lipiec 2014 - 07:06 ) I czemu nie mogę rozpocząc nowego tematu? :(
@  Radioactive : (21 lipiec 2014 - 07:05 ) Hejoo :) Jestem nowy na forum, więc trochę nie wiem co i gdzie, właśnie oglądam forum. I mam pytanie odnośnie ałunu i krystalizacji. Jak wyhodować duże (lub średnie) kryształy ałunu?
@  Antymateria : (18 lipiec 2014 - 07:52 ) Reklam suplementów nie było, ale witamin tak. Zresztą, do dzisiaj panuje przekonanie, że witamina C jest lekarstwem na wszystkie dolegliwości. Niezapomniany smak z dzieciństwa - Vibovit. :D
@  DMchemik : (18 lipiec 2014 - 06:16 )
@  DMchemik : (18 lipiec 2014 - 05:23 ) Hmm, na początku lat 90-tych najbardziej reklamowane były własnie proszki do prania (najpierw Lanza, potem doszły niemal równocześnie: Omo, Vizir, Ariel, jakaś Pollena 2000, potem Pollena Rex). Reklamowano też batony i gumy do zucia. Mars był kiedyś sporo droższy niż duży bohenek chleba (1200 g). Pewno przez te reklamy w masowej skali. A suplementów nie było, więc ludzie jeszcze nie odczuwali skutków niedoboru magnezu czy zakwaszenia organizmu.
@  DMchemik : (18 lipiec 2014 - 05:02 ) z tego wniosek, pan Chajzer musiał reklamować najdroższy proszek.
@  Antymateria : (17 lipiec 2014 - 08:33 ) Ciekawy wpis na Biomistowym FB, to taki chwyt marketingowy. Jest też określenie "tańszy proszek", występujące, o ile dobrze pamiętam, w reklamach z panem Chajzerem.

Dzisiaj rozmawiałam z kimś o "naturalności" produktów, argumentując, że trzeba czytać, ile jest soku w soku i dostałam odpowiedź, że gdybyśmy wszystko sprawdzali, to wpadlibyśmy w stres. Nie wydaje mi się, aby dobre nawyki powodowały stres. A dyskusja zaczęła się od tego, że chciano mnie poczęstować smakową wodą. Odpowiedziałam, że nie piję takiej, bo to sama chemia, ale jeżeli już dostałam, to wypiję, nie zaszkodzi mi. Bardzo mnie irytuje, kiedy ludzie przekładają własne poglądy nad naukowe fakty...
@  Ego Sum : (17 lipiec 2014 - 07:53 ) :D
@  DMchemik : (17 lipiec 2014 - 05:42 ) ...
@  DMchemik : (17 lipiec 2014 - 05:42 ) http://forum.biomist...cje-t1160.html/

Zdjęcie

Sprzedam wskaźniki i barwniki mikroskopowe

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Set

Set

Przyrodnik-przedszkolak

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 00:47

Witajcie

gdyby ktoś zajmował się amatorsko mikroskopią i potrzebował barwników mikroskopowych lub czegokolwiek do analizy chemicznej nieorganicznej jak i organicznej (wskaźniki) to proszę pisać na PW.
Dogadania każda ilość i cena tak żeby każdy był szczęśliwy :)

poniżej fragmentu listy, wskaźników i innych barwników jest dużo więcej więc jeśli czegoś szukacie to napiszcie, a nuż się znajdzie

ilości różne od 1g do max 50g dla niektórych pozycji

czerń Eriochromowa T
mureksyd roztart z NaCl (cz.d.a.)
kalces -||-
Ditizon stały, nie w roztworze (tanio!)
błękit metylenowy
zieleń malachitowa
PAR
PAN
ninhydryna
magnezon
Sudan II
Nigrozyna
Eozyna
Eozyna żółtwa
Erytrozyna
Fiolet metylenowy
Azokarmin G
Indygo Karmin
Fast Green
Fast Red
Fast Blue RR Salt
Błękit nilu A
czerwień Kongo
Sudan Blue
Janus Green
Nuclear Fast Red
Phloxin B
Hematoksylina
Trypan Blue
Anilin Blue
Oranż Ksylenolowy

w razie czego nie ma problemu z wystawieniem aukcji, swoją drogą jedna już wisi na allegro:
http://allegro.pl/he...3888127145.html

Pozdrawiam!

#2 Oxygenium

Oxygenium

Przyrodnik-profesor zwyczajny

• Administrator
  • 461 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:40

kupujcie u Seta! Miły kontakt, ceny faktycznie nie są wysokie i do dogadania, a przesyłka (zapakowana pancernie), doszła bardzo szybko i zawierała nawet więcej, niż zakupiłam :)

Kto chce, ten szuka okazji.
Kto nie chce, ten szuka wymówki.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników