Skocz do zawartości

Forum biologiczno-chemiczne używa cookie. Przeczytaj Polityka Prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zmień widoczność shoutboxa Czatuś Otwórz w nowym oknie

Nie należy pisać pytań związanych z zadaniami na shoutboxie! Proszę zakładać nowe tematy B)
@  DMchemik : (29 sierpień 2014 - 08:24 ) a to akurat wiem ;-)
@  Antymateria : (29 sierpień 2014 - 06:34 ) Cześć! Czy wiedzieliście, że ibuprofen w postaci farmaceutycznej to tak naprawdę mieszanina racemiczna, w której tylko jeden składnik ma działanie biologiczne? Czyli można powiedzieć, że jedna dawka ibuprofenu działa tylko w połowie, ale organizm potrafi przetwarzać jeden izomer w drugi (a to ciekawe), więc strat dużych nie ma. W Polsce tylko jeden lek zawiera aktywny izomer - deksibuprofen - i pewnie kosztuje dużo więcej niż leki ze "zwykłym" ibuprofenem. Dowiedziałam się o tym kilka minut temu. :)
@  Antymateria : (28 sierpień 2014 - 04:15 ) I wierz mi, @DMchemik, niektórzy jedzą taki posiłek niemal codziennie (nie, nie ja).
@  Antymateria : (28 sierpień 2014 - 04:14 ) Zawsze to mniejsze wyrzuty sumienia, jeżeli ktoś decyduje się na frytki z keczupem. :D
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:57 ) https://www.facebook...elevant_count=1
@  Antymateria : (27 sierpień 2014 - 05:26 ) Piękna jesień się zaczyna! :) Ktoś jeszcze, oprócz mnie, cieszy się, z zauważalnego od początku sierpnia, spadku temperatury powietrza? :D Już się nie mogę doczekać jesiennych barw, od czasu do czasu przysłoniętych mgłą.
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 09:10 ) ja czasem czytam
@  Antymateria : (27 sierpień 2014 - 09:06 ) Chociaż w sumie gdybym pisała własne artykuły, pewnie czytałabym dla zasady i szacunku dla czytelnika, któremu czasem wypada odpowiedzieć, ale normalnie zazwyczaj nie czytam, bo to strata czasu.
@  Antymateria : (27 sierpień 2014 - 09:04 ) Hehe, ja zazwyczaj nie czytam komentarzy. :D
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:41 ) dowód*
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:41 ) kolejny dodów na to, że ludzie nie czytają, a komentują
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:41 ) Autor artykułu jest nieuczciwy. Skoro tak wielkie dyskusje rozbudza szkodliwość glinu, a zwłaszcza jego związki rozpuszczalne w wodzie i we krwi, to autor powinien odnieść się ilościowo do zjawiska. Pojęcia: "prawie", "niewiele", "nieznacznie" nic nie mówią. Potrzebne jest porównanie np do przepisów żywienia lub toksykologii. Autor wrzucił od niechcenia jakąś liczbę, ale nie podał źródła tej informacji, co kwalifikuje ją do jego osobistych odczuć, albo wrażeń. Nie porównał tej liczby z domieszką dopuszczalną. Tak się nie robi PROSZĘ PANA. Jeżeli się kogoś krytykuje lub ośmiesza, to trzeba to poprzeć dostępną wiedzą, a nie własnymi odczuciami.
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:39 ) ale zawsze to coś xD
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:31 ) no;]
@  Ego Sum : (27 sierpień 2014 - 08:29 ) głównie tematów typu: na jutro mam zrobić to zadanie domowe ale nie chce mi się, zróbcie go za mnie :D
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:27 ) czy we wrześniu mamy się spdoziewać fali niowych tematów? :D
@  DMchemik : (27 sierpień 2014 - 08:27 ) co tylwe powitań ostatnio?
@  Antymateria : (26 sierpień 2014 - 05:51 ) Ale w sumie to jest jakiś pomysł: na podstawie tego wpisy wykonywać analogiczne obliczenia dla innych pierwiastków.
@  Antymateria : (26 sierpień 2014 - 05:42 ) http://chemicznyswia...osc-banana.html - niezłe, chciałabym umieć przeprowadzać takie obliczenia. :D
@  DMchemik : (25 sierpień 2014 - 07:52 ) https://www.facebook...79&notif_t=like

Zdjęcie

Sprzedam wskaźniki i barwniki mikroskopowe

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1 odpowiedzi na ten temat

#1 parlon

parlon

Przyrodnik-przedszkolak

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 00:47

Witajcie

gdyby ktoś zajmował się amatorsko mikroskopią i potrzebował barwników mikroskopowych lub czegokolwiek do analizy chemicznej nieorganicznej jak i organicznej (wskaźniki) to proszę pisać na PW.
Dogadania każda ilość i cena tak żeby każdy był szczęśliwy :)

poniżej fragmentu listy, wskaźników i innych barwników jest dużo więcej więc jeśli czegoś szukacie to napiszcie, a nuż się znajdzie

ilości różne od 1g do max 50g dla niektórych pozycji

czerń Eriochromowa T
mureksyd roztart z NaCl (cz.d.a.)
kalces -||-
Ditizon stały, nie w roztworze (tanio!)
błękit metylenowy
zieleń malachitowa
PAR
PAN
ninhydryna
magnezon
Sudan II
Nigrozyna
Eozyna
Eozyna żółtwa
Erytrozyna
Fiolet metylenowy
Azokarmin G
Indygo Karmin
Fast Green
Fast Red
Fast Blue RR Salt
Błękit nilu A
czerwień Kongo
Sudan Blue
Janus Green
Nuclear Fast Red
Phloxin B
Hematoksylina
Trypan Blue
Anilin Blue
Oranż Ksylenolowy

w razie czego nie ma problemu z wystawieniem aukcji, swoją drogą jedna już wisi na allegro:
http://allegro.pl/he...3888127145.html

Pozdrawiam!

#2 Oxygenium

Oxygenium

Przyrodnik-profesor zwyczajny

• Administrator
  • 461 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:40

kupujcie u Seta! Miły kontakt, ceny faktycznie nie są wysokie i do dogadania, a przesyłka (zapakowana pancernie), doszła bardzo szybko i zawierała nawet więcej, niż zakupiłam :)

Kto chce, ten szuka okazji.
Kto nie chce, ten szuka wymówki.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników