chemia

Tablica ze związkami chemicznymi

7 posts in this topic

Witam serdecznie,

Ostatnio dostawałem od nauczyciela chemii taką listę około 3 strony A4 z nazwami związków oraz ich wzorem. Ma ktoś z was może takie coś, ale kiedyś widział na internecie? To jest bardzo przydatne gdyż mogłem nauczyć się związki na mature wszystkie a tak to muszę teraz uczyć się z zadań np NH4NO3.

Proszę o pomoc!!

0

A po jaką cholerę kuć nazwy związków na pamięć? Przecież od tego są reguły nazewnictwa chemicznego żeby móc podać nazwę patrząc na wzór i odwrotnie. Reguły są jasne, precyzyjne i łatwe do przyswojenia. Chemia to nie botanika, czy anatomia żeby uczyć się wszystkiego na pamięć

0

Zgadzam się z przedmówcą chemia jest nauką ścicsłą więc nie potrzeba uczyć sie niczego na pamieć chyba że symboli Pierwiastków ale i tak nawet na maturze można korzystać z UO. Oczywiście żeby napisać wzór sumaryczny albo jego nazwę no to trzeba znać reguły które się stosuje także nie polecam uczyć się na pamieć wzorów ponieważ jest to dosć czasochłonne i troszke ryzykowne.

0

Hmm ale jeżeli tak mówicie to jakoś muszę się nauczyć opisywać związki, mogę prosić o jakieś proste przykłady postaram się napisać związek z moją dotychczasową wiedzą ;(

0

Kucie na pamięć to nie nauka. Daltego należy odrózniać kujonów od tych, którzy po prostu dobrze się uczą. Jeśli ktoś nie umie napisać wzoru azotanu amonu, to ma braki na poziomie gimnazjum i to należy uzupełnić, a nie uczyć sie na pamięć, gdyż chemia posługuje się językiem logicznym i ścisłym, więc tylko zasad się należy na pamięć nauczyć. Od uczenia się na pamięć to są wierszyki. Wg mnie nei ma sensu podchodzić do matury nie znając zasad nazewnictwa związków.

0

Właśnie tak się składa, że w chemii mam masakryczne braki, ale musze podejśc do niej w 2013roku. Znacie może jakieś dobre strony z wytłumaczeniem tego?

Pozdrawiam

0

W takim przypadku może warto byłoby się rozejrzeć za dobrym nauczycielem / korepetytorem, który przygotuje Cię porządnie do matury. Chodzi przede wszystkim o systematyczne lekcje, a także o to żeby nie pominąć nic ważnego i żeby na bierząco wyjaśniał Twoje wątpliwości.

Czeka Cię bardzo dużo pracy, ale uważam ze jeśli solidnie i z sercem się do tego zabierzesz, to przygotowanie się do matury w rok nie jest niemożliwe

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz