• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

tomsa1993

Użytkownicy
  • Zawartość

40
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O tomsa1993

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    Chemia, jazda na rowerze, muzyka

1. Atom Potasu leży w 1 gr układu okresowego co za tym idzie ma 1 elektron walencyjny którego opisuje podpowłoka typu s, wiemy także że tworzy wyłącznie kationy na +1 stopniu utlenienia. Wiec żeby stać się kationem czyli można powiedzieć żeby się "utlenić " czyli podwyższyć swój stopień utlenienia z 0 na +1 musi oddać 1 elektron czyli potas będzie miał tendencję do oddawania jednego elektronu (tak jak wszystkie pierwiastki leżące w 1gr.) i utworzenia tym samym trwałego kationu. Czyli jeśli masz konfigurację elektronową potasu K:1s^22s^22p^63s^23p^64s^1 to żeby z tej konfiguracji napisać konfigurację jonu pozbywamy się 1 elektronu czyli elektronu walencyjnego i konfiguracja kationu potasu będzie następująca K^+: 1s^22s^22p^63s^23p^6 Będzie to równocześnie konfiguracja elektronowa Argonu który posiada 18 elektronów w swojej cząst. tak samo jak kation potasu. Mam nadzieję że teraz będziesz wiedziała o co chodzi
  2. Wzór jonu czyli po prostu musisz napisać wzór kationu potasu K^+ . Bo potas anionów nie tworzy i tyle
  3. Mam już dość ! :)

1. rafcio

rafcio

Nie łam, się jeszcze miesiąc i potem będziesz miał spokój :)

4. Na początek proponował bym samą teorię a jak się już przez to przebrnie to najpierw zacząć od tych najprostszych zad np w vademecum pyłki gutowskiej a lub polecam genetykę lewińskiego wszystko bardzo dokładnie opisane jeśli tych książek nie posiadasz to ściąg sobie z netu bo ta 1 napewno jest zresztą w ostateczności możesz zawsze napisać do kogoś z forum o pomoc w końcu po to jest to forum
  5. Jeśli chodzi o książki pod maturę z chem R to polecam na początek zbiory witowskiego 2 tomy jeśli się już je przerobi to można się wziąść za nieco trudniejsze np. ABC maturalne lub Pazdrę no i można też troszke po necie poszperać czasami są fajne materiały np na chomikuj.pl
  6. Witam i zapraszam do aktywnego udziału w naszym forum. Pozdrawiam tomsa1993
  7. Witam cię Oma i zapraszam do aktywnego udziału w naszym forumowym świecie. Pozdrawiam tomsa1993
  8. NO ja mogę ci w czymś pomóc tylko musisz powiedzieć co konkretnie tzn. jakie działy.
  9. Tak ja to robiłem a czemu pytasz
  10. Jeśli osiągnie się tytuł laureata to jakie są pózniej jego przywileje ?
  11. Co prawda nie jest po studiach ale znam opinie różnych osób które owe studia skończyły, i tak jeśli chodzi o prace to wiadomo że jest krucho ale to wszystko tak naprawdę zależy od szcześcia i znajomości jakie ktoś ma. ALe wracając do tematu jeśli chodzi o studiach po biol-chemie po których można znalezść pracę to napewno w 1 kolejności Kierunki Lekarski i Lek-dent po tym w 100% jest pewność że z pracą nie będzie problemu no ale na takie studia jest się też trudno dostać chociaż to zależy na jaką uczelnie bo progi w całej PL są różne i tak samo różne są poziomy na takich studiach w tym roku chyba najwyższy próg był na CM UJ, chociaż oni mają najlepszy wydział medyczny w PL http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5085&Itemid=930 Należy też wymienić Farmację która w zasadzie też jest opłacalną opcją bo biol-chemie chociarz po studiach nie do końca można znależć pracę mam koleżankę która nie pracuje w aptece a uczy chemii i biol w szkole po za tym sama stwierdziła że nie lubi takiej monotonii bo tak naprawdę praca w aptece jest taka. Wiec nawet po farmacji można nauczać w szkole wystarczy zrobić kurs pedagogiczny. Można też iść na takie kierunki jak biochemia, biotechnologia ale muwiąc szczerze moim zdaniem się nie opłaca mój kolega skończył biotechnologię i musiał wyjechać za granice żeby znalezść pracę w PL jest jej bardzo mało po tych 2 kierunkach. Jest też taki kierunek jak inżynieria biomedyczne lecz tutaj nie mogę nic powiedzieć jak jest jeśli chodzi o pracę ale należy też wspomnieć o całkiem nowym kierunku chemia budowlana skoro utworzyli taki to pewnie jest zapotrzebowanie na takich specjalistów.Ty wymieniałeś taki kierunek jak biologia jeśli chodzi o biologię to raczej po ukończeniu studiów nie ma dużych perpsektyw powiedział bym że wcale nie ma. Mam 2 koleżanki co skończyły biol na UJ z tego co mi mówiły to jedna uczy w szkole bo jej matka jest wicedyrektorem i jej posadę załatwiła w swojej szkole natomiast druga w tej chwili jest w trakcie robienia dr. Także moim zdaniem opłaca się iść na studia ale na takie do których jest się ciężko dostać czyli np. medycyna, farmacja lub typowe studia inżynierskie. Jeśli masz jakieś pytania to możesz śmiało pisać postaram się odpowiedzieć, mam nadzieję że przynajmniej troszkę pomogłem.
  12. jeśli chodzi o fizykę to na pewno startując do CM UJ nie ma potrzeby jej zdawać ponieważ jest do wyboru Fizyka R LUB MATEMATYKA P wiec tutaj każdy może sobie wybrać w czym się czuje lepiej nie mam info na temat innych uczelni jeśli chodzi o fizykę
  13. Jeśli chdzi o geografie to ja zawsze interesowałem się gleboznawstwem całkiem ciekawe zajęcie, po za tym zawsze interesował mnie problem odnawialnych zródeł energi a także surowców energetycznych
  14. jeśli chodzi i "burzę" to można ją wytworzyć także przez Maszynę elektrostatyczną która wytwarza Iskrę przeskakującą pomiędzy jej kilkami oczywiście lepsze efekty są na transformatorze tesli gdzie iskra ma długość do 30cm - naprawdę świetne efekty po za tym takie urządzonka można samemu zrobić tyle że budowa transformatora Tesli jest dość trudna