• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Tyiu

Użytkownicy
  • Zawartość

95
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Licznik lajków.

O Tyiu

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Widzę, że homofobiczne i nienawistne posty zostały usunięte, co mnie cieszy. Taki news, ciekawostka, że na tegorocznej Paradzie Równości 3 czerwca będzie korowód naukowców (https://web.facebook.com/events/656275777896970/), paradę wspiera m.in. prof. Vetulani, ale odzew jest większy. :-)
  2. Co świadczy o poziomie tego forum.
  3. A czy ktoś tu mówi o przywilejach? Chodzi o prawne uregulowanie małżeństw grupowych bez żadnych przywilejów. Przywileje to mają dzieci, kobiety w ciąży czy niepełnosprawni.
  4. Doprowadzając je wcześniej do takiego stanu, Lith?
  5. Wypaczona zwłaszcza u Ciebie, patrząc po Twoich wpisach z sąsiednich wątków.
  6. Nie będę dyskutował z kimś, kto wypowiada się w ten sposób. Jeżeli uważasz, że Twoja obraźliwa i wulgarna wypowiedź wyżej jest w porządku, to tym bardziej.
  7. Może dlatego, że islamski fundamentalista nie stosuje się do tejże tolerancji? Nie widzę w tym hipokryzji, napisałem wyżej dlaczego, jeśli ktoś nadal ją dostrzega, trudno. A zdanie ''co za różnica, homoseksualizm czy poligamia?'' - no, jeśli ktoś nie dostrzega różnicy to ciężko z kimś takim dyskutować, bo homoseksualista też może być poligamistą, a może być i monogamistą. Mając sceptyczne podejście do związków poligamicznych, mam je zarówno wobec takich związków z osobami tej samej co i przeciwnej płci. Swoją drogą to w USA chyba są w niektórych stanach regulacje prawne dla takich związków.
  8. Jak to nie wiemy? Redaktorzy Frondy już dawno udowodnili, że Bóg żyje.
  9. I nie forsowali zakazów czy nakazów w prawie, bo tak jest też w ich religii.
  10. Nieważne co czytała, ważne, że punkt widzenia jaki opisała jest absurdalny. Eutanazja przy nieuleczalnej chorobie i towarzyszącemu bólowi jak najbardziej, ale robienie tego bo ktoś ma depresję, nerwicę czy coś takiego, to jest kompletny absurd.
  11. Eutanazja w przypadku nieuleczalnej, bolesnej choroby powinna być jak najbardziej legalna, ale ułatwianie samobójstw osobom w depresji itp., niepomaganie im, jest dla mnie bezzasadne. Wolność i zdrowy rozum są w takich sytuacjach w jakimś stopniu ograniczone, człowiek w depresji myśli mało racjonalnie.
  12. Myślę, że to podobna wybiórczość, jak na Frondzie. Naukowcy powiedzą coś co pasuje do ich światopoglądu to przyklaskują, a jak powiedzą coś przeciw to zaczynają gadać, że to spisek.
  13. Tak, napisałem, że rozumiem ;-).
  14. Zmieniliśmy tradycje względem niewolnictwa, traktowania kobiet czy rozwodów i myślę, że wyszło to naszej cywilizacji na dobre. Kościół niestety wiele razy w historii sprzeciwiał się postępowi naukowemu i kulturowemu i tak też jest tym razem.
  15. A ja myślałem, że na straży sprawiedliwości i moralności. Jeśli jakaś tradycja jest zła to ją zmieniamy wraz z postępem społecznym, naukowym, kulturowym. Rzecz oczywista.