1 post in this topic

Mam wielki problem z zadaniem wynikający z tego, że moją przygodę z chemią dopiero rozpoczęłam. Bardzo byłabym wdzięczna za każdą podpowiedź w kierunku rozwiązania zadania!

Obliczyć ułamek molowy jonów żelaza w 8%-wym wodnym roztworze FeCl2

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Libren
      Mam taki problem. Mam podane ułamki molowe (od 0 do 1 co 0.1) dla mieszaniny betainy+1,2-propanodiolu oraz jednego z czterech rozpuszczalinków: metanolu, etanolu, 1-propylenu i 2-propylenu. Moim zadaniem jest obliczyć ile substancji potrzebuje do stworzenia poszczególnych roztworów tak aby otrzymać 5m3.
    • Przez Mycha18196
      Proszę o pomoc w tych zadaniach .  Pilnie potrzebuję ich rozwiązania . Cały czas wynik wychodzi niepoprawny , nie mam pomysłu jak to inaczej ugryźć. Może ktoś z Was miałby czas szybciutko wytłumaczyć mi zadania na skype ? Byłabym wdzięczna. 
      3 zadania ze stałej Kp w załączniku. 

• Przez Mycha18196
      Ułamek molow Ba(NO3)2 w roztworze wodnym wynosi 0.0040 . Jakie jest stężenie molowe soli , jeżeli gęstość roztworu wynosi d = 1.05g/cm3 ? 
      M soli= 261,34
      M wody = 18,02 . 

Zakładam , że mr-ru = 100 g, jednak po takim założeniu wynik wychodzi nieprawidłowy. Proszę o pomoc i rozwiązanie tego zadania
    • Przez Mycha18196
      Cześć! Mam takie zadanko do rozwiązania :
      W roztworze składającym się z akoholu etylowego i metylowego ułamek molowy metanolu wynosi 0,200. Oblicz objętości składników, które należy zmieszać, aby otrzymać 100 g roztworu. 
      dmetanolu = 0,796 g/cm3
      detanolu = 0,789 g/cm3
      Etap1 wybierz wlasciwe rownania
      Etap2 wyrazic licznosc metanolu przy pomocy licznosci etanolu
      E3. obliczyc licznosc etanolu
      E4. obliczyc mase etanolu
      E5. Obliczyc mase metanolu
      E6. Obliczyc objetosc etanolu
      E7. Obliczyc objetosc metanolu Równanie w etapie pierwszym to 
      100 = M1*d1 + M2*d2  oraz xe = ne/ne+nm       gdzie e - etanol , m - metanol  
      W etapie 2 wychodzi   nm = 0.25 ne 
      Co dalej ?  Próbowałam podstawić nm = 0.25e do równania  xe=ne/ne+nm jednak wynik nie wyszedl poprawny. Byłby ktoś w stanie mi pomóc?