khartelier

UWr matematyka na wydziale chemicznym

3 posts in this topic

Hej :)

Czy jest wśród forumowiczów jest student z wrocławskiego wydziału chemicznego Uniwersytetu, który mógłby opisać jak wyglądają zajęcia z matematyki na pierwszym roku? Plan nauki (tematy), ksiązki, wykładowcy. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś się wypowiedział :)

0

Obecnie studiuję chemię na UWr. Danych personalnych nie podam, bo stalking motzno (chociaż i tak jak ktoś się uprze to mnie znajdzie). Program matematyki na studiach chemicznych jest tak zrobiony, by osoba która zdawała go na maturze tylko na poziomie podstawowym sobie poradziła. Oczywiście to nie oznacza, że nie trzeba się uczyć - trzeba, trzeba i to jak najbardziej :)

Materiał zaczyna się od wielomianów i funkcji. Potem przechodzimy do funkcji trygonometrycznych i ich odwrotności. Później już standardowo jak na matematykę przystało - granice, pochodne, całki, liczby zespolone, macierze itp. Czy jest trudno? Jak dla mnie nie, ale jak zawsze ile osób tyle opinii.

Książka jest w zasadzie jedna. Matematyka dla chemików Steinera. Jak dla mnie beznadziejna i polecam po prostu przysiąść do kursów e-trapeza + podręcznik do matury rozszerzonej (np. GWO) i internety :)

Wykładowców jest dwóch. Jeden ma zajęcia z chemią + toksykologami (bardzo fajnie wszystko tłumaczy). Drugi ma z medycznymi i tutaj już nic powiedzieć nie mogę, bo nigdy go na oczy nie widziałem :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz