• 0
Oxygen95

Wegetarianizm

Question

Tak jak w temacie . Mam przygotować informacje na temat wegetarianizmu. Mam pytanie odnośnie plusów i minusów wegetarianizmu .

Z plusów udało mi się wymyśleć :

-niska zawartość szkodliwych związków chemicznych w pożywieniu

-dobre źródło witamin(oprócz B12) i naturalnych cukrów (roślinnych)

Minusy :

- dość niska zawartość tłuszczy

-brak witaminy B12

-dieta wegetariańska może prowadzić do anoreksji a w konsekwencji wyniszczenia organizmu .

Chciałbym aby ktoś podpowiedział coś jeszcze na temat plusów i minusów i poprawił ewentualne błędy w tym co już zostało napisane .

0

5 answers to this question

• 0

Nie do końca zgodze się z Twoimi plusami i minusami. Dieta wegetariańska czy wegańska nie gwarantuje niskiej zawartości szkodliwych substancji, bo np. do uprawy roślin stosowane są nawozy sztuczne i pestycydy. Co do witaminy B12 - wprawdzie jej źródłem są pokarmy zwierzęce, więc dieta wegańska moze oznaczać niedobor, ale są produkty roślinne wzbogacone w tą witaminę, np. płatki zbożowe.

Niejedzenie mięsa i produktów zwierzecych moze oznaczac mniejsza ilość spożywanych tłuszczow (w ktorych np. rozpuszczajją sie niektóre witaminy), ale można przecież spożywać tłuszcze roślinne.

Nie zgodze sie, że dieta wegetarianska / wegańska prowadzi do anoreksji - no chyba, że pod pojęciem takiej diety ktoś rozumie listek sałaty jako jedyny posiłek w ciągu całego dnia ;)

Jakie zatem plusy i minusy wegetarianizmu można znaleźć? To również zależy od tego, czy wypowiada sie zwolennik, czy przeciwnik takiej diety. Zwolennik powie: wegetarianizm nie obciąża ukladu pokarmowego ciężkostrawnym smazonym mięsem - a przeciwnik wegetarianizmu powie: ale obciąża dużą ilością surowych jarzyn i owoców czy błonnika, itp...

Jakie ja widzę minusy i plusy?

Minusy: brak niektórych aminokwasów białkowych, występujących tylko w składnikach pokarmowych pochodzenia zwierzęcego, nadmiar produktów zbożowych może prowadzić do otyłości, niejedzenie produktów mlecznych powoduje braki wapnia w organizmie, spożywając mięso spożywa się hormony, antybiotyki i inne paskudztwa, którymi były zwierzęta traktowane.

plusy: lżej strawna dieta, wiekszy udział produktow spozywczych nieprzetworzonych, łatwiej utrzymać szczupłą sylwetkę, mniejsze spożycie szkodliwego cholesterolu, większe spożycie przeciwutleniaczy i innych cennych związków spożywczych, dieta bezmięsna ułatwia obniżenie ciśnienia krwi, podwyższona ilość węglowodanów złożonych.

0

• 0

+ Mniej zabitych zwierząt, jeżeli to nie ma tylko człowieka dotyczyć.

"spożywając mięso spożywa się hormony, antybiotyki i inne paskudztwa, którymi były zwierzęta traktowane"

A to, to raczej plus.

0

• 0

+ Mniej zabitych zwierząt, jeżeli to nie ma tylko człowieka dotyczyć.

"spożywając mięso spożywa się hormony, antybiotyki i inne paskudztwa, którymi były zwierzęta traktowane"

A to, to raczej plus.

Plus, że wcinasz antybiotyki i zwierzęce hormony? :huh:

Mniej zabitych zwierząt traktujesz jako plus? To nie jest plus ani minus, to nie jest ani dobre ani złe- to zwykła rzecz, że ktoś sprytniejszy zjada tego mniej sprytnego. Naturalna sprawa. Zwierzęta się hoduje po to aby było z nich szamanie, skóry itd.

Co do wegetarianizmu- dzieci, ogólnie człowiek, który nie jest jeszcze dorosły powinien jeść mięso. Później niech sobie robi co chce.

0

• 0

Oxy napisała, że minusy wegetarianizmu jest: brak niektórych aminokwasów białkowych, występujących tylko w składnikach pokarmowych pochodzenia zwierzęcego, nadmiar produktów zbożowych może prowadzić do otyłości, niejedzenie produktów mlecznych powoduje braki wapnia w organizmie, spożywając mięso spożywa się hormony, antybiotyki i inne paskudztwa, którymi były zwierzęta traktowane.

Więc "spożywając mięso" jest w ogóle bez sensu w tym kontekście. Bo Oxy pisze, że minusem jest, że w mięsie są "paskudztwa", tyle, że to nie mają być plusy i minusy mięsa, tylko wegetarianizmu, czyli przekształcając: Plusem wegetarianizmu jest nie jedzenie mięsa, które zawiera w sobie dużo "paskudztw".

Dla niektórych mniej zabitych zwierząt to plus, ogólne to względnie z tym jest, ale myślę, że powinni zaliczyć.

0

• 0

Chyba niejasno ubrałam moje myśli w słowa ;) Oczywiście miałam na myśli to, że zaletą wegetarianizmu jest to, że poprzez niejedzenie mięsa nie spożywa sie różnych paskudztw, ktorymi traktuje się zwierzęta. Sorki za zamieszanie :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz