• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Weyland

Użytkownicy
  • Zawartość

8
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Licznik lajków.

O Weyland

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Wszystkich, którzy jutro, 12 lipca, zostaną zakwalifikowani na weterynarię na SGGW zapraszam do grupy https://www.facebook.com/groups/138387626587688/
  2. Wszystkich, którzy jutro, 12 lipca, zostaną zakwalifikowani na weterynarię na SGGW zapraszam do grupy https://www.facebook.com/groups/138387626587688/
  3. Wspomnieć warto o konkursie "Start po indeks" organizowanym przez SGGW 21 maja w trakcie dni otwartych. Tytuł laureata (3 najlepsze miejsca) z biologii lub chemii zapewniają przyjęcie na wetę Mi w tym roku ten konkurs bardzo pomógł
  4. Jeżeli mówimy o NADP , NAD+ i FAD to mamy pisać o tym, że 1) przenoszą atomy wodoru i elektronu czy? 2) przenoszą protony i elektrony Tak samo tlen, jest on ostatecznym akceptorem elektronów i atomów wodoru czy protonów i elektronów? Jak jest w końcu poprawnie?
  5. FSH

Mam pytania dot. folikulotropiny, co będzie prawdziwe? ; 1. FSH będzie stymulował wydzielanie estrogenów przez jajniki? 2. FSH będzie stymulował wydzielanie estrogenów przez pęcherzyk jajnikowy? 3. Czy może FSH będzie tylko stymulował wzrost pęcherzyka wydzielniczego, a ten tylko odpowiadał za syntezę i wydzielanie estrogenów? Jak to będzie?
  6. Witam. Gdzie konkretnie działa wazopresyna? Na kursie dostałem odpowiedź, że stymuluje resorpcję zwrotną H2O w kanaliku krętym I rzędu i w ramieniu zstępującym pętli Henlego. W książkach i opracowaniach z kolei czytam, że działa także w kanaliku zbiorczym. Jak to będzie ostatecznie na maturę?
  7. Pytanie odnośnie chloroplastów Są zbudowane z dwóch czy trzech błon białkowo-lipidowych? Wiadomo, że błona zewnętrzna, błona wewnętrzna, ale coraz częściej w pewnych źródłach zauważam, że jest jeszcze trzecia błona - tylakoidów we wnętrzu chloroplastów. Jak to w końcu jest?
  8. Witam. Mam wystarczająco podręczników, natomiast chciałbym zadać 2 pytania: 1) Które wydawnictwo Chemii organicznej Danikiewicza jest najbardziej polecane? 2) Idę do 3 LO i od razu we wrześniu sprawdzian z związków chemicznych, tematy typu "charakterystyka pierwiastków bloku s,p" itd. . Chciałbym się spytać; z jakiego podręcznika Wam było najlepiej się tego nauczyć? Z jakiej książki nauczę się charakterystycznych reakcji, właściwości, kolorów? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.