• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Xenon02

Użytkownicy
  • Zawartość

2
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Xenon02

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Witam! Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc zrozumieć dlaczego to doświadczenie w taki sposób działa? Jak zatkamy dziurę po lewej stronie to wodą nie wpływa do kubka który ma dziurę na dolę. Jednak jeśli puścimy tą dziurę po lewej stronie to woda znowu zacznie się wlewać do kubka. Jak to właściwie działa ? Czy tutaj nie działa zasada równości naczyń połączonych? Jak to jest że woda nie wpływa do kubka? Czy to jest uzależnione od jakiejś zasady fizyki czy jak dokładnie? Dziękuję z góry za każdą odpowiedź bo bardzo mnie korci to pytanie.
  2. Witam! Mam pewne pytanie na temat doświadczenia z tak zwaną "Lota Bowl" (zdjęcie w załączniku). Jeśli zatkamy dziurkę która jest na górze to woda przestanie wpływać do tego pustego pojemnika, natomiast jak puścimy palca z tej dziurki to woda z powrotem zaczyna zrównywać poziom wody z pustym pojemnikiem. Na jakiej zasadzie ta woda nie wpływa do pustego pojemnika? Jak słuchałem filmiku pewnego nauczyciela/wykładowcy to mówił coś o vapor lock. Jak szukałem informacje na temat "vapor lock" to znalazłem jedynie informacje o silnikach spalinowych. Czy poziom wody nie zrównuje się z pustym połączonym naczyniem/pojemnikiem niezależnie od dopływu powietrza? Bo nie rozumiem do końca tej nieznanej mi zasady fizyki która powoduje że woda nie wypełnia pustego pojemnika?