• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

zielonygeneral

Użytkownicy
  • Zawartość

18
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Licznik lajków.

O zielonygeneral

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. I tu można się spierać do woli i nieskończenie długo. Dla mnie przepełnione domy dziecka to jest kara dla dziecka za głupotę rodziców. Po za tym część takiej młodzieży nie oszukujmy się schodzi na złą drogę i później zostaje przestępcami. Piszę "część" bo bym musiał dokładnie sprawdzić to w statystykach. Inną rzeczą jest to, jak się teraz edukuje w kierunku wiedzy o seksie, o aborcji i o innych aspektach życia intymnego. Nie można ukryć, że większość tych tematów jest dalej tabu w społeczeństwie. Aborcji- nie ma, zjawiska że dzieci rodzą dzieci- nie ma. Najlepiej założyć różowe okulary i to przemilczeć. Moim zdaniem niezmiennym jest to, że kobieta powinna mieć 100% wiedzy plus 100% możliwości które, może wykorzystać by podjąć właściwą decyzję.
  2. Aerandir dobrze mówi. Ja też nie widzę tutaj nic co by mogło być powodem do marginalizacji tej metody. Co do finansowania: jesteśmy SPOŁECZEŃSTWEM czyli razem ponosimy pewne koszta dla dobra innych lub dobra wspólnego. Równie dobrze mógłbym się spytać dlaczego Ja człowiek nie wierzący i nie będący członkiem kościoła muszę obowiązkowo oddawać daninę z podatków na ich utrzymanie? Dla mnie płacenie na kościół w moim przypadku jest tak samo dziwne jak dla Ciebie CTX na In- Vitro.
  3. Alderon obyś miał tylko rację. Ile można słuchać cały czas sporów które w sumie nie wnoszą nic do sprawy a tylko utrudniają drogę ku lepszym czasom.
  4. Jak zawsze i wszędzie są dwie strony medalu. Z jednej strony może być to specjalnie podsycana sensacja dziennikarska. Jednak z drugiej jeżeli by się okazało to prawdą no to mamy rewolucję jakiej nie widzieliśmy. Fundamenty fizyki jakimi były badania Einsteina zostaną zniszczone i prawie cała fizyka będzie musiała być napisana od nowa. Jednak trzeba poczekać, czas jest najlepszym doradcą.
  5. Ja mam skrzywienie na temat fizyki więc moim typem jest: "Boska cząstka: jeśli Wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie?"
  6. Budujące jest to, że młody człowiek chce oddać w razie swojej śmierci narządy. Ja mam w portfelu oświadczenie, mówiące o tym że moje narządy mogą być użyte do przeszczepu a moja rodzina jest o tym poinformowana. Ważne by się coś w tym temacie ruszyło w świadomości ludzi.
  7. Niektórzy chcą kreować etykę innych poprzez strach. Kościół uważa się ostatnio za nieomylne źródło dobra i wartości etycznych. Buduje mity i legendy m.in o IN-VITRO. Teraz zależy wszystko od Nas jakie wybory podejmiemy i w co uwierzymy. Niestety.
  8. Powiem tak... nie wiem W każdym razie niedługo się za to wezmę. Zmienię laboratorium i może wyjdzie że mogę oddać krew. No i minęło już trochę lat. Ale odnosząc się do tego co napisałaś Jola-Biolożka to ta "mamusia" co tak się skarżyła musi mieć nierówno pod sufitem. A Ja osobiście ozłociłbym każdego kto przyczynia się do wzrostu ilości krwi w bankach krwi.
  9. Im raczej chodzi o to co się dzieje z komórkami i plemnikami po tym jak nie są potrzebne. Względy etyczne mają tutaj ciekawy aspekt bo wszystko zależy od tego co uważamy za formę życia i tu jest sedno problemu. Zaznaczę dla "nich" a widać po wpisach nie dla "Nas".
  10. @ Molly: z przedmiotów związanych z przyrodą miałem tylko ochronę środowiska i prawo zrównoważonego rozwoju i chyba tutaj Ci nie pomogę bo nawet nie mam zielonego pojęcia o jakiej książce mówisz. @ Oxygenium: Dziękuję Adminie za przywitanie Mam nadzieję na ciekawe dyskusje na tym forum
  11. Ja bym z wielką chęcią oddawał ale niestety lekarze nie chcą mi pozwolić przez pałeczkę ropy błękitnej Za to pomagam innym w podjęciu takiej decyzji by poszli i pomogli tym co jest najcenniejszym lekiem: krwią.
  12. Czy po Waszej śmierci oddacie swoje organy do przeszczepu? Ja z pewnością oddam i już noszę w portfelu kartkę by moje organy mogły być przeszczepione potrzebującej osobie. Jestem zdania, że ponieważ mamy kryzys transplantologii w Polsce to przynajmniej w ten sposób można komuś uratować życie! //Edit: rafcio. Jeżeli chcesz coś dopisać używaj opcji edytuj.
  13. Co myślicie o metodzie In-Vitro? Szansa czy zagrożenie? A może obie odpowiedzi są dobre? Przy chorobach cywilizacyjnych jakie Nas dotykają metoda In-Vitro może stać się bardzo potrzebna. A po za tym dlaczego skazywać bezpłodną parę na brak dziecka kiedy mogliby mieć szanse przez metodę In-Vitro. Ja osobiście jestem ZA
  14. W Związku Radzieckim robiono próby tworzenia takich hybryd. Badania rozpoczęły się zbyt późno. Związek Radziecki upadł a nowa Rosja nie miała zamiaru kontynuować badań. Cały misterny plan upadł. Podobno były nawet jakieś sukcesy na tym polu. Jednak służby bezpieczeństwa utajniły wyniki i najprawdopodobniej zniszczyły akta.
  15. Badania nad wszystkimi dziedzinami medycyny TAK!! Wchodzenie do medycyny z religią NIE!! Jestem za tym by medycyna szła w jak najszybszym tempie bo to jest z pożytkiem dla Nas. Komórki macierzyste to jest przyszłość z którą nie można dyskutować.